bugün

Artık harbi harbi hiç bulunmuyor mu normali merak ettiğim şeydir. (bkz: etanol)
Meslek icabı resmen banyo yaptığım kimyevi madde ama son iki senedir kullanmıyorum kokusunu özledim.
orjinal kaçak içki almaya başladığımdan beri bundan aramaya gerek kalmıyor. 1930'lara geri döndük, demek ki amerika bizden 90 yıl ilerde.
Amk ülke mersin 'den ibaret sanki dalayarak, her eczaneden edinebilirsin tatlım, istiyorum de yeter. Tüm dalayarak mersinlilerin de amina koyayım.
kapalı formülü c2h5oh olan bileşik. etil alkol glikozun fermantasyonu ile elde edilebilir.

evde bira yapmak isterseniz ve türkiye'de yaşıyorsanız yapımı için satın alacağınız etil alkolün içerisinde denatonyum benzoat olacaktır. bu da evde yapacağınız biranın içimini imkansız hale getirecektir. çünkü denatonyum benzoat içine katıldığı yiyecekleri ve içeceklerin tadını bozup onu içilemez bir hale getirir. bunu önlemenin yolu ise denatonyum benzoatı distilasyon yöntemi ile uzaklaştırmak olabilir. bunun dışında bir başka seçenek ise kendi etanolünüzü kendiniz üretmenizdir.
78 derecede buharlasip -114 derecede donan ve alkollü içeceklerde kullanılan tek alkol türüdür.
internetten satışına yasak getirilmiş.

https://abcgazetesi.com/e...ten-satisina-yasak-360664
Resmen para biriktirmenizi sağlayan şey.

Etil/Metil test kiti ile birlikte (güvenlik çok önemli) 200 tl'ye 5 litresini alıyorum. bildiğin yüzlerce lira param birikti lan.

o fahiş vergiler koyduğunuz içkileri almıyorum oğlum. inadım inat, götüm 2 kanat. Sadece arada zevkine 1-2 bira.
Düzce sınırları içinde nerede satıldığını merak ettiğim ürün alacam bulamıyorum. Bilgisi olan bi mesaj atarsa çok sevindirir.
tarımsal olanı fazla içildiğinin ertesi gününde sindirim sistemi sıkıntıları yaratabilen alkol ürünüdür. ekonomik ve lezzetli olması ilk göze çarpan özellikleri ancak yan etkilerinin olduğunu asla unutmamak lazım.