bugün

bunu düzgün okuyabiliyorsanız arkadaş çevresi içerisinde ingilizcem süper benim yeaaa diyebilirsiniz.

arkasindankonusulanadam
Mecnun:" ha yok ben ondan bahsetmiyorum ben başka bişey söyleyecektim"

http://www.youtube.com/watch?v=BzrIfb5KX0k
Herkesin çok beğendiği ama benim beğenmeyip izlerken sıkıldığım film.
Şişirilmiş bir balon. Hayatımda bu kadar boş bir film izlemedim. Herkes bayılıyor çünkü herkes aynı şeyleri düşünmeyi, aynı şeyleri yapmayı çok önemsiyor. Buna ek kitapçılardaki en çok okunan, en çok satanlara bakınca da kusasım geliyor benim.
Issız adam bile daha etkileyicidir. Ama yok tabi o yerli bu yabancı yabancının taşakları yenir.
görsel
jim carrey ve kate winslet'in rol aldığı film.

“Şu anda ölebilirim, Clem. Çok mutluyum. Daha önce hiç böyle hissetmedim. Şu anda tam olmak istediğim yerdeyim.”
saçma ve boş film. mantık hataları ve gereksiz uzatılmış olay örgüleri nedeniyle sinemada yarısında çıkmıştım sonra televizyondan izledim ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. jim carrey şaban tiplemeleri dışında rol yapamıyor bu filmle ilgili söylenecek tek şey bu açık ve net.
bir kadının bir adamın birbirlerini unutmak için hafıza sildirmesini anlatan,hayatınızda izleyebileceğiniz en iyi aşk fimi.
görsel
Şüphesiz ki filmin en güzel sahnelerinden.
görsel
Saçma sapan bir film . gereksizce abartılanlar kervanından.
imdb puanının yarısını bile hakketmediğini düşündüğüm ergen filmi açık ve net.
Puanını gayet de hakeden bir filmdir. Beyin yakan, yaratıcı bir senaryo var, kate winslet var, jim carey de fena oyuncu sayılmaz. Daha ne olacağıdı aq.
bugün 6 yıl sonra tekrar izlediğim film olur kendisi.
izleme listeme tekrar ekleyeli birkaç ay olmuştu aslında ama bugüne nasipmiş.

ayrıntıları fark etmek o kadar zevk verdi ki bu izleyişimde anlatamam. replikleri tekrar hatırlamak ve daha farklı anlamlar yüklemek mesela.

muhtemelen gündemin etkisi var izlememde ama olsun. doğal ve içten oyunculuklar, basit de olsa başarılı bir senaryo ve her gün karşılaşabileceğiniz, hayatın içinden bir ilişki.

ve "elbet bir gün buluşacağız" demenin o güzel fısıltısı.
(bkz: meet me in montauk)
Türkçe çevirmenini tokatlamak istediğim film.
duygusal olarak düzenli olmayan, hormon bozukluğu olan aşka fazla anlam yükleyen ve genelde depresyondaki insanların fazlaca beğendiği film. gözlemim bu yönde, yanılıyorsam beni utandırın.
bire bir türkçe çevirisi " lekesiz zihnimin ebedi güneşi " olan film. lakin türkçeye " sil baştan " diye çevrilmiştir. olum çok edebiyat kasmışlar bizim halk bunu anlamaz dediler heralde.
izleyenlerin çok methettiği, yerlere göklere sığdıramadığı, lakin orjinal adını söyleyemedikleri filmdir.

Ötırnıl..ıtirnil.itörnil..
jim carrey'nin oyunculuğunu konuşturduğu güzel senaryolu izlenesi film.

ingilizce orjinal ismi boyleyken turkce çevirisi nasıl "sil baştan" oluyo ona da anlam veremedim.
Yıllar yıllar önce izlediğim bir filmdir.Aklımda kalan kadının saçlarının rengi ve sonunda hissettiğim "ne izledim lan" ben hissiydi.

Muhakkak bir ara tekrardan izlenmeli.
görsel
Şişirilmiş bir balon.
Sevişilmiş bir balon.
(bkz: meet me in montauk)
atilla atasoy'un 1989 tarihli anılar isimli şarkısında adeta senaryosunu yazdığı filmdir.