bugün

tarım bakanı olan adamın açıklaması.

vallahi şapka çıkarıyorum. bu kadar pişkinlik, bu kadar arsızlık görülmemiştir, görülemez.
halk zenginleşmişmiş, çok et yemeye başlamışmış, et fiyatları artmışmış. vay be!

bu açıklamadan sonra pantolonunu indirip şeyini sallasa, akp sever bazı ibneler, kendinden geçer, alkışlarıyla ellerini patlatır.
iktisat fakültesi 1. sınıf terk bir adamın yapacağı yorumdur. bir de bu adam tarım bakanıysa güleriz ağlanacak halimize.
"avrupa'da neden ucuz peki?" diye sorulması gerekir bu akpli hıyara.
bu ay bir kilo et aldım. bu olayın sebebi benim, yazar arkadaşlardan özür diliyorum.
bakan hazretlerini yılın zübüğü ödülüne aday gösteriyorum.
deli saçması.
(bkz: bir halk olarak büyükbaş hayvanlar)
iktisat bölümü 1. sınıfa yeni başlamış biri olarak benim bile yapmayacağım yorumdur. daha ilk derste öğretiyorlar zaten. fiyat artarken talep sabit kalıyor mu ki halk zenginleşti diyorsun dangalak!

büdüt: ben ne diyorum ya! ilkokula giden bile bu yorumu yapmamalı.
(bkz: domates 7 tl et 37 tl)
mecliste yediği yemekler sonucu hezeyan geçiren insan söylemidir.

milletin cebini de kendi cebi gibi sanan bakan söylemidir aynı zamanda da .
(bkz: de get lan).
kendisine sormak gerek, madem öyle neden angus ithal ediyoruz? ve halk zenginleşince elindeki parayı bir şekilde geri mi almak gerekiyor?
Terör olayları azaldı çünkü insanlar azaldı söylemiyle aynı manayı ve ideolojiyi paylaşan olay.
hep cool adam yüzünden.
türk halkının hakettiği üzerinden gidersek
(bkz: öyle göte böyle yarrak)
(bkz: emeklinin durumu ortada)
bunu yiyen mallardan bu sözlükte de var

(bkz: işsizliği terörü akp nin çözemediğini görmeyen mal)
eski sağlık bakanı osman durmuş kontenjanının tarım bakanı tarafından doldurulduğunu görmemizi sağlayan söz.
bunu söylemek tam anlamıyla terbiyesizleşmektir.
(bkz: terbiyesiz adam)
(bkz: anlık salaklıklar)
ancak ve ancak kundak terk hatta ve hatta portakalda vitamin terk olan bir adamın söyleyebileceği söz.
çünkü türkiye de hayvancılık öldü. et ithal ediliyor artık.
(bkz: beyin bedava).
bunu söyleyen bir adam fakirlerle dalga geçtiği için cehennemliktir. başbakanımızda ayıplamadı bu adamı. görün işte. birileride maden işçileri için "güzel öldüler" demişti.
başbakanda madenciler için "ölüm bu mesleğin kaderinde var" demişti.
düşününce sanki saçma bi söz gibi dursada aslında haklı bi söz galiba. ben de halktan biriyim ama gün geçtikçe gelir düzeyim düşmekte ama sadece benim ve benim gibi küçük bi azınlığın düşmekte sanırsam. referandumdan sonra, son yapılan anketlere göre de akp oy oranı arttırmakta. yüzde elliye dayanan bu kitlenin zenginleştiğini düşünüyorum. öyle olmasa sonuç farklı olurdu muhakkak. ümit ederim bi gün zenginleşme faslı bana da gelecek.