bugün

1.müdür yardımcısının odasından çıkarken kapıyı çalmak.

2.cenaze evinde olenin esine basiniz sagolsun yerine darisi basiniza demek.

3.evin yakınındaki okuldan gelen istiklal marşı sesini duyunca "aziz allah" demek.

4.eve gelen misafire hoşbulduk demek.

5.bankadaki görevlinin işlem yapmak için adını sordugunda veya annenın kızlık soyadını sordugunda hatırlayamamak. baya bi düşündükten sonra hatırlayıp söylemek ve görevlinin size 'deli mi ne' der gibi bakış atması.

6.yolda yürürken kazayla çarpılan heykele, mankene, direğe pardon demek.

7.kapı caldıgında alo demek.

8.odama girerken kendi kapımı tıklatmam.

9.uzun yoldayken, mola verdiğiniz yerde bir şeyler satın almak, tezgahtara "hayırlı işler" yerine "iyi yolculuklar" demek.

10.okulda koridorda yürürken bir kızın samimi olduğu arkadaşına "pişşttt yakışıklı" şeklinde bağırması ve benim üzerime alıp dönüp bakmam.

11.Çok uzun güzel veya etkileyici bir mesaj yazmışken gönderemeden sarjın bitmesi ve mesajın silinmesi.

12.yere düşmekte olan cep telefonuna tekme atmak.

13.çok saygılı bi ortamdayken azgından küfür çıkması ve çevirememe suskunlugu.

14."anneannemi kaybettik" diyen arkadaşa kulaktaki bilgi beyne varmadan "nerede kaybettiniz?" diye sormak.

15.- x bey, y hanim ile evlenmeyi kabul ediyormusunuz?
x - evet!.
otobüste ki kalabalıktan cekinip ineceğiniz yeri söyleyememek.
ben:kız evde karabiber yok nerden bulucaz.
kardeş:market de vardır be birsürü....
ben: ciddi olamazsın kız..samdkjhdsjd...
çok çirkin bir kıza yıldırım aşkı ile aşık olmak.
okuldan geliyorsun,evde kimse yok.çantanı açıyorsun,içinden anahtarını alıp kapıyı açıyorsun.çantanı ve anahtarı içeri atıp,kapıyı kapatıyorsun ve dışarda kalıyorsun.
okulda hocanın kapısı tıklatılıp, içeriye 'alo' diyerek girilmesi. ardından da son hız yerin dibine geçilmesi.

otobüste, yanımda oturan arkadaşımın kahvesini içtiğinin sanılması (halbuki henüz sadece kahvenin ve şekerin tozu vardı). o tozların görülmemesi, ve kahvenin bittiğinin düşünülüp yenen kekin üste dökülen kırıntılarının toplanıp toplanıp o mis gibi kullanılmamış bardağın içine atılması.
yeni yüklediğin bir oyunu (crack yapmadan) açmaya çalışmak.
(tabii ki oyun açılmaz)
sonra da ''bu oyundamı açılmıyo laan, yeter artık ne kadar eski bir bilgisayar bu!! '' deyip monitöre kafa atmak..
ve kaçınılmaz son:
crack yapmayı hatırlamak, crack ı yapıp oyuna başlamak...
(bkz: pc ninde duyguları var)
kapısında dana kadar prof yazan hocaya "hocam siz ne zaman prof olacaksınız?" diye sormak..
hocanın da "kapıda ne yazıyor?" diyerek karşılık vermesi.
görmedim ya olamaz mı?
Gecenin köründe sigaranız bittiği için çaktırmadan babanızın yada annenizin sigarasından birtane çalabilmişseniz ama çaldığınız sigarayı tersten yakmışsanız, hepsinin üzerine lanet gelsin diyerek, çerçevede espri olsun diye satılan ve acil durumlarda kırınız şeklinde ibareyi üzerinde barındıran sigarayı alabilmek için o çerçeveyide kırıp boş bir hayalle karşılaşıyorsanız benim gibi anlık salaklıklar yapmışsınızdır. Ayrıca (bkz: sen eşittir ben)
Yine anlık olarak unutulan, genelde sadece bireyin zihninde yer edinen olaylardır.
bilgisayar başında mp3ten kulaklıkla müzik dinlerken*, sesi bilgisayardan açmaya çalışmam ve sonra "bu niye açılmadı bozuldu mu acaba?" dedikten sonra farkedip kendi kendime güldüğüm an.
ankara karanfil sokaktaki heykellere kalabalık yüzünden çarpıp özür dilemek.
dışardan yorgun argın geldikten sonra hemen gidip yatma isteğiyle kıyafetlerini çıkarıp eşofman yerine tekrar aynı kıyafetleri giymek
teyzemleri yolcu ederken onları öperken anneannemle dedeme de sarılıp hadi dikkat edin kendinize dedim.

-dedem:iyice saçmaladı bu.
bir mağazaya girerken satıcının buyrun demesi cevap olarak hoş geldiniz demek
aynaya bakarak korkmak.
evin içinde başka bir odaya gideceksindir. amaç bellidir. ama bu amaç ayağa kalkınca unutulur. hatırlamak için aynı odaya tekrar dönersin.
odanda kanal değiştirirken star tv'ye gelmişken ergen kardeşin içeri girmesi ve o an tv'de küçük sırlar dizisinin oynuyor olmasıyla ergen kardeşin sana 'abla büyü artık' bakışı atması, senin de 'izlemiyorum valla, kanal açık kalmış...vs' şeklinde çırpınman.
elim deki vaziyet planını, o trafiğin ortasın da ayaküstü tanıdığım, sadece bir kere görmüş kadına vermek için beklerken, kadın gelir:

+ hakkınızı helal edin.
- size de iyi akşamlar.
bişi almak için eğilmişken zart diye afedersiniz osurmak.
önce kendimi sonra seni vuracağım demektir.
yurt odasında uyuduğunuz yataktan kalkıp yan odaya gidip yataktaki kıza kalk lan orası benim yatağım demek.
Telefondan girilen facebook'ta arama buntonuna eski sevgilinin adını yazacakken statüye yazmak.
(sarac09, 01.01.1970 02:00 ~ 04.02.2011 19:56)

bunu anlayan beri gele.
örneğin;

dün minübüs durakta durmuş. bir,iki kişi iniyor. pencereden bakarken dalmışım öyle bir anda ben;

-müsait bir yerde indirirmisiniz diye bağırdım. şöför'de
-müsait ya görmüyonmu dedi.

çok bozuldum.