bugün

(bkz: içtiği her şeyi bi bok zanneden insan)
(bkz: pafküf)*
ekşi sözlük'te bir zamanlar sıkça rastladığımız olaydı bu. sonra hepsi tırsıp ilgili entry'leri sildiler.
bu durum kendini kanıtlayamamış, hayattan ne beklediğini bilmeyen ve bi kimlik sorunu yaşayan kişilerin yapabileceği bi durumdur bence. bunu bi gurur kaynağı görmek ve bunun sonucunda da kendini bir bok sanmak ise tamamen o insanın yaptığı şeyin iyi olduğuna inanmak istemesindendir. böyle insanlara çok üzülüyorum ama yinede kendi düşen ağlamaz.
(bkz: boş işler)
icki icmeyi de bir bok sananlar vardir hayir yanlis anlatmayayim, icki icmek kotudur manasinda degil, oyle bir dusuncem kesinlikle yok, ama, su "gecen 10 tane bira ictim hem de ekstra" ya da "4 tane buyugu 3 kisi bitirdik" diye abarta abarta ovunen insanlari dinledikce "iyi bok yedin"demek de icimden gecmiyor degil
bünyeyi uyuşturduğu için insana güzel gelen, daha sonrasında bağımlısı olduğu için bırakamayan ve kemik erimesi'ne kadar varabilecek hastalıklara kapıldığından marifet sandığı o boktan nefret etmek...
ayık kafayla yaşamayı beceremeyen, gerçeklerden kaçarak düşünmeden yaşamak isteyen bir çok gencimizin çareyi bu bokta bulup, sonra kendi ezikliğini örtme çabasından oluşan eylem. evet esrar boktur zaten.
kendini havalı gösteren özenti zibidi davranışıdır.
100 gramına bilmam kaç yüz milyon verip kendini olmayan bir aleme bırakmak isteyen salak insandır.
ama bağımlılık yapmıyor kiiiiiiiii şeklinde birde tuhaf savunmaları olur bunların.
(bkz: yapma canım yapma evladım)
en az tersten okumak kadar saçma olan eylemdir.
Boyle sanan insanlar genellikle lise caginda olur, tek dolasmaz, bi de elinde siyah tesbih tasir...
esrar içebilip, bundan keyif alıp, kafanın o derecede genişlemesini taşıyabilip, gündelik hayatına devam edebilmek karakterli kişinin işidir. karakterli kişi, yaptığını, nasıl oturup kalkacağını ve ne zaman hangi sözü doğru tınıyla sözleyebilen kişidir ve esrar içmeyi bir bok sanmaz. ama içtiği her boku esrar ve hayatın en ufak bilinmezini büyük bir
giz sananlar vardır. muhabbetlerine doyulmaz, çünkü muhabbetleri doyurmaz.
bazı gözünü sevdiğimin gençliğinin adından ''ot'' diye bahsettiği, meraklıların bir halt zannettiği zehir.
benim gördüğüm kadarıyla; 90'lı yıllara yakın doğan, büyük bir şehirde aileden ayrı yaşayan öğrenci gençlerin hatta çocukların, istiklal caddesi'nde ''baba gel bi ot içelim'' cümleleriyle kendilerinden tiksindiren bir durumdur. bunu yapmayı büyüklük veya karizma zanneden bu gençler 30'lu yaşlarına yaklaşırken hayatın sillesini enselerine yiyeceklerdir. bu çocukların kimileri çok yeteneklidir. çoğu herkesin girmek istediği bölümlerde okumaktadır. bunlar hayatın farkına varınca oturduğum yerle güleceğim olan kişilerdir.
ersar kulalanan kişilerin lugatında yer alan deyim; "bok"
içilen ot'un iyi olduğunu belirtir.

+ abi sigara da bok muş be,
- aynen geçen seferki ağır yaptı bu iyiymiş.
(bkz: özenti gençlik)
marjinal olmaya çalı$an insanın yapacağı eylem. doğrusu için:
(bkz: esrarı bok sanmak)
bu bir cesit sahsına münhasir hicbirseyi olmayan kisinin hava atma yöntemidir bence.onun icin söylenecek yazikki tek bir sey vardir o da esrar icmesi!birsey yapabildigini kanitlamak icin bu eylemde olur.üstelik bu türden bazi kisiler bu olayi gercek anlamda bi bok yaptiklarini sanip felsefe toplulugu olusturduklarini idda ederler.neymis efendim esrari cekip felsefik konular hakkinda konusuyorlarmis.güldürmeyin beni.agziniz burnunuz kaydiktan sonra ne felsefesi allaskina!
televizyonlar da en karizmatik adamların ağzından düşmezse, en eğlenceli partilerin içinde mutlaka gösterilirse, güzel kızlarla yatan adamların gösterildiği sahnelerde hep baş ucunda bir esrar olursa, esrar çekenler her zaman gülen ya da komik tipler olarak lanse edilirse yurdum gencinin böyle düşünmesine hiç şaşırmamak gerekir.
bob marley
50 cent
2pac
kebab connection

dip not: 50 cent harici hepsini çok severim.

edit: esrar içip kafa olacağına oku da adam ol.
- napıyonuz?
- napalım abi dönüyoruz.
- aferin iyi bok yiyorsunuz.
insanlar ikiye ayrılır, içmeyenler..ve esrar içenler..
esrar içenler ikiye ayrılır kendini bi bok zannedenler..ve esrar içenler..
sanmakta haklıdırlar. esrar bir boktur. ve ancak bunu bu boku yiyenler bilir. tadını almamış kişi yediklerinin bir bok olup olmadığını bilemez. ancak bok atabilir.
(bkz: var mı hala böyle salaklar)