bugün

iklimi özellikle kış ayları fena soğuk olan ve ankara nın soğuğu ne ki eskişehirin yanında dedirten, yazarken bile üşüdüğüm bir ilimizdir.
4 gundur dogudan esen ruzgar (bkz: gunyeli) sebebiyle buza kesen sehir. Porsuk nehri donmus durumda. Yerdeki buzlar hava sicakligi buzun kayma ozelligini yitirdigi noktanin altinda oldugu icin artik kaymiyor. Rusya'dan beri ilk kez bu kadar soguk gordum. insanin burnunun icindeki sumuk donuyor yahu.

edit: su entry'i eksilemek icin gercekten gerizekali olmak lazim.
5 gündür beni kat kat giyinmek zorunda bırakan güzide şehrim. şuan ayağımda iki çift çorap, altımda iki çift pijama, üzerimde atlet-tşort-kazak kombinasyonu, hatta arada da sweetimi üzerime alıyorum... sanmayın ki bunları dışarıda giyiyorum hayır ulan bildiğin evin içinde giyiyorum. yan binanın çeşme suları donmuş, hatta doğalgaz bile dondu o derece a.q
soğuk değil bu. başka bi şey arkadaş.
yaklaşık 2-3 saat önce yağan yağmur sayesinde aşırı soğuğun etkisini yitirdiği şehir...
soğuğuyla tanışana kadar herşeyin tozpembe geldiği ama yine de çok sevdiğim şehir.
daha ayrılalı 4 gün olmasına rağmen burnumda tüten şehir.
benim güzel memleketim. şimdi orda olmak orda yaşamak vardı. en güzel en rahat şehirdir yani.
güzel memleket.

şimdi asıl sorunuma geçebiliriz. yurt arıyorum a dostlar, yurt. en acilinden. hadi be, bir destek.
Hiç gitmediğim ama gidenlerin öve öve bitiremediği güzel şehir.
kanalizasyonların her daim taşdığı sefaletin iğrençliğin şehri.ıyyyyyyy.
an itibari ile şehre yağan kar yaklaşık 2-3 saattir tipi şeklinde seyrediyor.
yalnız , sokak lambasından o kadar tatlı görünmesine rağmen -8 derece soğukta kimsecikler sokakta kar topu oynamaya çıkamıyor.
kar savaşları vs de doğal olarak yapılamıyor çünkü 10 dk bu yağış altında yürümek neredeyse donma sebebi.
2012 kışının fazlasıyla yaşandığı yer.
meteorolojinin hakkındaki tahminleri bir türlü tutturamadığı şehir.
tüm yurtta sıcaklıklar 10-15 derece artacak denildi sevindik
lakin işler hiç te öyle olmadı gündüz +5 derece gözüken meteoroloji verilerindeki son durumlarda sıcaklık -3 ün üzerine
hiç çıkamadı akşam 5 ten sonra ise -10 a dayandı ve daha da düşüyor.
bu şehirde yaşamaktan 2 aydır tiksinir oldum sözlük . sağındaki solundaki şehirlerde bahar havası tadında bir haftasonu var iken
biz hala çarşıya çıkmaya tırsıyoruz.
lise öğrencilerinin; öğrenci şehri diye adlandırılmasından etkilenerek üniversite tercihlerinde yazmak istediği şehir...
öğrenci memleketi.

edit: adamların yarası varmış yaralarını açmış oldum herhalde. adamlar eksi manyağı yaptı ahahha
bol öğrencili, çok soğuk ve çok eğlenceli bir şehirdir. şehir üç bölgeye ayrılmıştır. Bağlar, anadolu üniversitesi öğrencilerinin ve sosyalleşmek için giden osmangazi üniversitesi öğrencilernin bulunduğu yerdir. Osmangazi üniversitesi, dağın başında ve osmangazi öğrencilerinin okula yakın olması dolayısıyla kaldığı bölgedir. hamamyolu ise eskişehirin yerlilerinin öğrenci arasına karışmamak için bulunduğu yerdir. ama bilmemektedirler ki eskisehir'de öğrenci her yerdedir.
(bkz: aşk-ı şehir)
adı eski ufku yeni şehir...
sanıldığı ve abartıldığı kadar bir şehir olmayan, kısa süreli yaşamlar için * çok güzel ve konforlu olan; ancak uzun süreli yaşam için zor ve sıkıcı olan bir şehirdir. *
20 yıl önce bugünlerde -mart mıydı yoksa?- iki üç günlüğüne gördüğüm şehir... soğuk, kar, stadın oralar, birkaç ergenlik fotoğrafı ve golsüz beraberlik...

eski türbüncülerden kim kaldı?
karların erimesiyle çamurkente dönmüştür.
Kış ayları kalabalık yaz ayları boş olan şehir.
765. 000 bin küsür nüfuslu anadolu nun gelişmiş şehirlerinden biri.
en güzel şehirdir.
yine beyaza büründü bugün, bir şeyleri örtmek için adeta. yarın yine çamur şehir olacak. soğuktur falan ama içini ısıtacak bir sürü dostun vardır yanında. küçüktür, samimidir. için sıkılınca bakacak bir denizin yoktur belki ama. alırsın biranı, geçersin porsuğun karşısına, anlat babam anlat.
ülkemizin sempatik şehri, çoğalsın böyle şehirler efenim. özgürce gezersiniz geç vakitlerde... yaşanılası, klonlanılası gençlik şehri. daha da güzelleşsin, efsaneleşsin.