bugün

bankamatiklerinin önünde sürekli kuyruk olan şehirdir.
yaklaşık 3 aydır yerden karın eksik olmadığı şehirdir. havasına koduğum memleketi hayvanlarcasına soğuktur.
16 mart geldi hala manyak gibi kar yağıyor lan!

tanım: tabiat ananın menopoz dönemini içinde yaşadığı şehir.
an itibariyle bardaktan boşalırcasına kar yağıyor. öyle böyle değil.
sabahın ilk saatlerinde hava gayet iyiydi. güneş falan. sonra hava birden değişti ve lapa lapa kar yağmaya başladı. sonra yine güneş açtı, karlar eridi. sonra yine kar yağmaya başladı. bi ara yağmur atıştırdı. her mevsimi yaşadı bugün eskişehir.
Avrupa'ya benziyor denilen şehir.
istanbulda yaşamasam kesinlikle yaşamak isteyeceğim 3 şehirden biridir..
eskişehir sıcak sularda bir genel tuvalet var, gece gündüz sıcak su akıyor. ya helal olsun helada bile ısınmış su konforu ile temizlettiriyorlar dedim. meğer doğal sıcak su devamlı akarmış o tuvalette.
türkiye yıl içinde 4 mevsimin yaşandığı bir ülkedir.

eskişehir'de ise 2 mevsim yaşanır. 9 ay kış. 3 ay yaz.
ilginç bir şekilde eskişehiri sevmek adeta bir trend olmuş durumda.kutsal şehir sanki.bir tane nefret içerikli entry yok nerdeyse.
doğma büyüme eskişehirliyim ama yaşama mutlu olma ve ölme istanbullu olmak istiyorum..
artık bir uludağ sözlük zirvesi düzenlenmesi gereken şehir, uzun bir aradan sonra.
üniversite öğrenciliği için cennet tanımı yapılabilecek il.
10 gün sonra işe başlayacağım firmanın bulunduğu şehir. 2 gün kaldım şehirde, insanların gerek özgüvenleri, gerekse de rahatliklari beni benden aldı.

Üniversiteyi istanbul`da okuduktan sonra nasıl olacak bilmiyorum ama gidip göreceğiz.
(bkz: 11 nisan 2012 eskişehir bu sefer olsun lan zirvesi)
Bu video ile beni mest ettiler.
http://www.youtube.com/watch?v=KinmQNdOULc&feature=share=
kışın karı, yazın tozu çekilmez.
son günlerde havası çok güzel olan şehirdir.
porsuk nehri ile özdeşleşmiş iç anadolu şehri. çok soğuk olur kışları o ayrı.
doğup büyüdüğüm şehirdir. anadolunun bozkırında parlayan bir avrupa şehrine benzer. eskişehirde aşık olmak bir başkadır bu arada.
An itibari ile çılgınlar gibi kar yagışina maruz kalan şehir. Bu sene ısınmaz bu şehir.
an itibari ile çılgınlar gibi kar değil, yağmura maruz kalan şehirdir. *
hep gitmek isteyip de gidemediğim yerlerden biridir. bir türlü fırsat olmadı.
Alkolun su gibi aktigi, kisin got kesen soguklarinin bol oldugu cakma Venedik.
bugün güneş yüzünü çok kısa süreli göstermiş olsa da pencereden edindiğim izlenimler, erkeklerin ceketimsi, kadınların ise blüz tarzında giyinip çantalarına astıkları hırka ve benzeri kıyafetlerle göz kamaştırdığı güzide şehir.

ayrıca mağazalarda çalan şarkıların içeriği de sıcak havaya uyum sağlamışa benziyor.

kuruyemişçiler sürgülü camlarını sonuna kadar açmış müşteri bekliyor.

adalar yine herzaman olduğu gibi genç nüfusun akınına uğramış durumda, espark ve kanatlı çevresi yer yer adım atılamayacak düzeyde kalabalıklaşıyor.

barlar sokağı tenha olsa da, okuldan çıkıp bi dolu paraya sulu bira içen kitle ile dolu. özellikle los amigos ve olympos başı çekiyor.

hamamyolu hareketli.
üniversiteyi okumak isteyipte kazanamadığım sempatimin olduğu ilimiz.