bugün

depresif ve gel gitli anların vazgeçilmez eylemi olup, resme bakarak gözyaşlarının süzülmesinden sonra göz yaşlarının tuzlu tadını hissetmek ise ayrı bir keyiftir.***
insanın bir bakıp, nerden nereye demesi durumudur.
bir yıldır ara ara yapmış olduğum eylemdir.bir yenisinin de zamanı yakındır.
eğer varsa yeni sevgiliye haksızlık yapmaktır.

eğer yoksa da, yeni sevgili aramak yerine eskisine ağlamak tam bir vakit kaybıdır.
bitti,
buraya kadarmış dedim
unuttum bile dedim avuttum kendimi sözde
ama yinede akıyor gözyaşlarım ıslatıyor yastığımı
seni özlediğim gecelerde.
(bkz: serbest çağrışım)
eskiye mazi derler, yenileri varken eskileri düşünmek ve hele ağlamak çok yersizdir. biten bitmiştir, önümüzdeki maçlara bakalım.
ağlamak değil ya.ağlanmaz sanırım fakat sinirden yırtıp atmadığınız bir resim kaldıkça"yahu bu nerdeymiş tuh bak kalmış,neyse dur yırtayım"dersiniz.bu yenisine haksızlık olur.
çok yıpratıcı ve gereksiz bir hareket olup, kişiyi depresyona sürükleyecek eylemlerden biri. iyisi mi özlem duygunuzu depreştiren tüm anılarınızı unutun, silin. resmine bakasınız geldiyse bile bakmayın. yoksa boşuna kalori harcarsınız. yepyeni fırsatlar sizi bekliyor hayatta, daha düzgün bir ilişkiniz olabilir.
shift + del tuşları ile çözülecek olan problem.Ayrıca yılmazı mesenden de sileceksin tadında facebook da kapatılırsa daha da yüzü görünmez. Başka türlü geçmez o melankoli tecrübe konuşuyor.

Edut: lan entrynin üzerine gözyaşı düştü enselendik iyi mi
Fotoğraf olarak varsa güzel bir şey fakat yırtıcak fotoğrafı olmayan 5 senelik sevgililer var etrafta.Bir ikincisi,eski sevgilinin fotoğrafı olacak,onu da geçtim varsa böyle bir sevgili,büyük bir ihtimalle o size bakmıyordur.Ağladığın zaman hiçbir sevgili sana ulaşmaz,bir de erkek ise bu daha kötü,kesinlikle güçsüz ve ağlayan bir erkek romantik değildir.Acizdir.Sorun da burada başlıyor zaten,ağlamak yerine bir şey yap der kadın,kadınlar hissetmek ister erkekler ise duymak.Bu yüzden eski sevgilinin fotoğrafına bakmak,onunla yeni anlar geçirmeyi ve yalnız olmama,onsuz olamama durumunu kabullenmektir.Seni seviyorum sözcüğünden daha güzel bir sözdür tahlilleriniz negatif çıktı,kanser değilsiniz..
--spoiler--
ne arabesk günler geceler yaşadım.
resmine bakıp bakıp ağladım.

sen hainsin sen!
sen kalpsizsin sen!
bütün dünyamı yıktın reva mı?
yanacaksın bilsen!
bütün dünyamı yıktın reva mı?
ah ettim bilsen, ah sen...
--spoiler--
kıraç' ın arabesk günler şarkısında geçen durumdur.
gözyaşı damlatılırken sevgilinin resimde gözünün altına denk getirilirse on numara olur.
o başka kollarda sevinç gözyaşları döktüğü için son derece anlamsız ve ahmakçadır.
hiç gerek yoktur, yırtarsınız mamak çöplüğünde yanarak enerji olarak döner.
eski sevgilinin resmine bakarak, arif susam'dan "dün gece resmini ateşe attım"ı dinlemek vardır birde.
yeni ayrılınan sevgili için yapılabilecek eylem.
bunun olmaması için tarkanın " yak bütün fotoğrafları" şarkısı eşliğinde tüm fotoğrafların yakılması gerekmektedir. bir ilişki bitmişse mutlaka ortada mantıklı sebepler vardır. unutulup duygusal boşluk yaşamamak için bu sebepler cep telefonunun hatırlatmalar veya notlar kısmına yazılmalı göz önünde bulundurulmalıdır.
sizin için ağlamayan kimse için ağlamayın lafının devreye girdiği durumudur.
ilişkinin bittiği ama içinizdekinin bitmediğini gösterir.
yapmak isteyip de yapamıyorsanız daha da kötüdür. ya resmi bile yoksa?
giden gitmiştir eskide kalanlara değilde gelecekte kapınızı çalacakları düşünmek gerekir. zira boşuna üzüntü sadece baş ağrıtır.

(bkz: yapma bunu be hacım)
nedenini düşündüğüm durum zira eski sevgiliye bakılınca "ya ben bunla mı çıkmışım" durumu daha çok olur.
alkolde doz aşımı olduğunun kanıtı olan bir eylem.
öyle bir fotoğrafın olmaması daha kötüdür. facebooktan da bakıp ağlanmaz ki yahu, nostaljik bi olay nihayetinde.
ne gereği var? yenisiyle eğlenip, gülmek varken...