bugün

Beni salıncakta sallamasını unutamam mesela...
Ağzıma ökendiği zamanlar, o küçük ağzına tokadı yapıştırırdım.
sevişirken yaşanan bir anıdır. ondan sonra kiminle sevişsem o an'ı aradım ama bulamadım.
Gelen telefon faturasını unutamam.
3 e giderken bir platoniğim vardı abisi bana bir sert bakmıştı hemen kestirip attım meseleyi kaçtım. Sayılır mı. Başkada sevgilim olmadı zaten fobi yaptım.
Ex flörtle olan ani sayiliyor mu?
Olmaması bunu hiç unutamıyorum bakın.
ayrıldığımız gün (konuşarak medeni bir şekilde ayrıldık) otobüs durağına yürürken "ben seni çok iyi tanıyorum, sen kesin nasıl olduğumu merak edip ararsın beni" dedim o da "evet arayabilirim" dedi. o kadar net "arama" dedim ki. yüzündeki ifadeyi unutamıyorum. yıllar oldu aramadı da.
esrar icip sevismistik.
pek aram olmadigi icin sevisirken acayip bir kafa yapti caktirmiyorum ama butun bina seffaflasti sanki herkes bizi izliyor gibi bir paranoya yaptim. of of kadin koptu zaten agzimi acsam guluyor.
olmadi edemedim ustumu giyinip duvarlari kontrol ettim.
kemerimi bile taktim aq
bi keresinde aynı yastığa başımızı koyarken:

Bazen sevdiğinin yanında insanlıkla sınırlandırıldını hissediyorsun. Seni izlemek, sarılmak, öpmek... yetmiyor bunlar bana anlıyor musun? Öpüyorum bir daha öpesim geliyor. Bu kadar kısa sürmemeli. Mesela öperken çektiğim nefesle içime dolmani isterdim. Elini tutmak mesela güzel şey ama damarlarındaki kan kanıma karışmasını isterdim. Sarılırken iç içe geçip tek vücut olmayı isterdim. Böyle insanca yüzeysel sevmek kesmiyor beni.

O anki duygu yogunluguyla bu tarz bir şey söylemiştim. Bunları söylerken dolan gözlerle samimi bir tebessüm ardından yaşlar taşınca kafasını göğsüme dayayıp öylece bekledi bir süre. Ben de gözlerimi kapayıp varlığının her dakikasını hissettim. Biliyordum çünkü bir gün yanımda olmayacağını.
Hiç olmayan andır.
Mutlu musunuz aq şimdi heh.
Vurun yüzüme yüzüme vurun.
4 senelik ilişkinin içinde düşünüp yazacak adam akıllı bir tane anı hatırlayamadım.Nasıl yaptım ben bunu bilmiyorum ama baya iyi silmişim aslında.Silmek için bir çaba da sarfetmedim.

sonuçta yaşadıktan sonra unutacaksak o anları yaşamanın ne anlamı var.
sevgili değilde askerlik anısı anlatayım ben. yemekhanede ki askerlerden birisi kollarını jiletlemiş. binbaşı da elemanın yanına gidip koluna tuzu boca etmişti. çıkarken de bidahakine dikine kes o zaman dikemezler dedi. kendi kendime dedim nöbetine git kardeşim burada senin boru ötmez.
ulan anı da yokki anlatalım şurada.
ellerim çok çatlar benim yaz kış fark etmez. belli bi zamandan sonra yara da olmaya başlıyor kanıyor da haliyle ilacı da yok geçmiyor yıllardır. birgün işten gelmişiz mevsim kış. Ellerimde kanıyor tabi yine , gitmiş sıcak su hazırlamış böyle içine de araştırıp koymuş iyi gelecek bişeyler ellerimi bekleteyim diye . Su da sıcak ellerimi yakıyor tabi . Baktı ellerim acıyor o da suyun içine koydu ellerini tuttu ellerimi . su soğudukça gitti değiştirdi suyu yine bekledi yine aynı şekilde belki bi saatten fazla . sonra yaz geldi şehir dışına çıkmam gerekti 3-5 ay çok uzun bir ayrılık değil . işine gelmedi bitti tabi ayrıldık hiç olmamış gibi . şimdi yazıklarımdan hangisi unutmasam bilemedim .
Temizlikçisi ile çakıştığını öğrendiğim an. Bu midesizliği hiç aklımdan çıkmıyor.
bir değil birçok anı var ne yapacağız böyle bilmiyorum unutmak namümkün..
karşılıklı oturmuş, çok şiddetli bir tartışma yaparken yanlışlıkla osurduğum ve tüm kavgayı bitirdiğim andır.

tutulamayan bir sesli osuruk tüm problemleri çözdü bir anda.
bkz erkek sandığım insanın kız çıkması, bunu unutana helal.
neler neler varmış bizde bişey yaşadık zannediyoruz dedirten başlık. yıllar yıllar öncesine ait unutamadığım ve karşı cinse bakışımda revizyona gitmeme sebep olan klişe olaylarımdan biri şöyledir efendim;

ilişkilere daha saf duygularla baktığım zamanlar.

bir kaç ay olmuştu görüşeli. hiç bir zaman net birşey söylemedi. resmi olarak hiç sevgili olmadık ama sürekli beraber vakit geçiriyorduk. kendisi doktordu ve tatılıyı çok severdi. öğle aralarında nöbetlerinde saat kaç olursa olsun büyük bir hevesle tatlı alır görütürdüm. bunalmıştır diye düşünüp boş vakitlerinde şehir dışına gezmeye çıkarırdım her fırsatta. kendisine tek bir kötü söz sölemişiğim kırmışlığım olmadı.
bir gün beraber otururken gözlerimin içine bakarak:
''-Sen çok iyi bir insansın, senden çok iyi bir baba olur''
dedi.

Boğazında düğümlenen ama oradan çıkamayan söylemek istediği birşeyler vardı sanki. Sustu birşey söylemedi. Sanki ona göstediğim ilgiye ve tavrıma acıyarak bakar bir hali vardı.

Olsun dedim, mutlu olsun, onu mutlu etmeye çalışayım yarını düşünmeye gerek yok gerçek olan şu andan ibarettir dedim hayatta, ona da aynen böyle söyledim. ama içten içe böyle düşünmüyordum tabiki .yarında, diğer yarında görüşmek isterdim.

bu olayın üzerinden çok geçmedi. iş gereği şehir dışına çıkmak durumunda kaldım. Bir kaç hafta sürecekti. bulunduğum ilde değildim.

Mesaj attı. Tek bir şey yazmıştı.

''Daha fazla uzatmaya gerek yok'' diyordu mesajda.

Peki dedim, mutlulular diledim.

Sonu biraz yılmaz özdil vari yazım formatında olsa da olayın özeti budur dostlarım.
çok fazla dramatize etmeden, kısaca anlatayım.

5 yıl süren ilişkimizin birinci senesiydi. aynı evde yaşıyorduk. okuldan dönmüştük ve dışarıda o kadar üşümüş ve yorulmuştuk ki, ısınmak için o duşa girmişti, bende o çıkana kadar yatağa giriyim, çıktığında bende duşa girerim demiştim. sonra içim geçmiş uyumuşum.

(unutamadığım anı burada başlıyor)

birden bi kedi gibi birinin koynuma girişiyle uyandım. gözlerimi açmaya halim yoktu. mis kokusunu içime çekip onu öpücüklere boğmuştum.

(unutamadığım anı burada bitti, sonra ne oldu hatırlamıyorum)

çok güzel günlerimiz geçti ama hiçbirini hatırlamak bunun kadar canımı acıtmıyor. hafıza silme imkanı olsa ilk olarak bu anıyı silerdim.
depreştirmeyin milletin yarasını.
Beni gözden kaçırmamak için, herkes başkalarını içerde beklerken sağanak yağmur altında sırılsıklam ıslanıp beni görür görmez koşup sarılması. Saçındaki yağmur damlalarının yüzüme düşmesi. Sonraki birkaç günü öksürerek geçirmesi.
kapalı hava bunu hatırlattı.

Hala birlikteyiz ln dkdkdk.
ölsünler. peh.
Biraz ara verelim diyip evlenmiştim.