bugün

Seferler pert, metro ve izban'dan sasmayiniz.

Ayrica Yüksek bir bölgede oturanlar yürümeye hazır olsun, araçlar yukarı cikmiyormus.
876 artık erken gelmeye başlasan diyorum ( GERÇi BELEDiYE KÜRT MAHALLELERiNE YETERLi ÖZENi GÖSTEMiYOR FAKAT ) .
izulaş'tan farkı anonim şirket olmamasıdır. bundan dolayı düzgün gelir elde edebilmek için çalışanlarının kaliteli hizmet vermek gibi bir dertleri yoktur. en ufak bir otobüs seferi düzenlemesi için bile bir ton bürokrasiyle uğraşılır, vs...
ayrıca kurulduğu 1943 yılından beri kullanılan eshot kısaltmasından bugüne sadece "o" (otobüs) harfi kalmıştır. yani eshot kısaltması günümüzde hiçbir anlam ifade etmemektedir. bundan dolayı eğer eshot bir gün anonim şirket haline getirilmek istenilirse bunun yerine izulaş bünyesine katılarak lağvedilmedilir. böylece izmir büyükşehir belediyesi'ne bağlı otobüs işletmelerinde birlik sağlanmış olacaktır.
kötülesem bir türlü, övsem bir türlü
her gün biniyorum, sıcakta serinlerim soğukta ısınırım eyvallah ama şoförlerinin bazılarının anasını sikeyim geliyor. adap öğretin şunlara aq
izmir büyükşehir belediyesine bağlı otobüs işletmesinden sorumlu müdürlüktür.
izmrin ultra zeka özürlü belediye otobus kurumu.

bir sürü hattı iptal ettiler . neymiş. metro varmış . sanki her yere metro var. in bin aktarma canın çıkıyor.

millette kıçına sok metronu dedi. arabalara geri binmeye başladı . trafik anasının amını gördü.

beddua gibi bir belediyeclik
izmirin nerdeyse her yerine ulaşan belediyenin toplu taşıma şeysi.
basiretsiz yöneticilerden oluşan izmir belediyesi'ne ait toplu taşıma müdürlüğü.

eshot'a bağlı otobüslerin geçmedikleri yer yok. yalnız bir tanesi bile konak tünelleri istikametinden geçmiyor. 1-2 kere hareket amirlerine sordum, mesela buca yönüne giden araçları oradan geçirirsek çankaya, ikiçeşmelik, eşrefpaşa, yağhaneler yolcularını alamayız diyor. yolcu alamadığımız için hem hizmet veremeyiz hem zarar ederiz diyor. yahu abicim; bütün araçları oradan geçir diyen yok ki size. mesela 1 tane buca aracını oradan geçir, ekspres olsun vatandaş için. emin ol tıklım tıklım dolar o otobüs, bırak zararı kar edersin. ama yok, geçirmeyecekler.

çok yazık.
2008 lerde bi 270 vardı bilen bilir.

okulum sebebiyle yeni yol olanına binerdim. evin yeri dolayısıyla hiç oturduğumu hatırlamam desem yeridir.
Bık- tık !
Ya bir kurum kendi işini nasıl böylesine kötü yapabilir. 986 numaralı fahrettin altay- halkapınar hattının rezillik olduğunu bütün izmir'liler bilir. Hele ki son zamanlarında son bir fırt nefes alıp öyle biniyorduk otobüse.
Hadi tutturdun aktarma aktarma diye, peki. Bir türlü oturtamadın düzeni, tükürdüğünü yalamayacaksın ya; aynı otobüsü bu sefer numarasını değiştirip geri getirdin. 581...
Arkadaşım otobüsün saati olur ona göre beklersin. Fakat 581 öyle değil. Ona binebilmek için aynı duraktan geçen 3 adet 255, 2adet 63, 4adet 802 ve yine 2 adet 70 görmen gerekir. Bu saydığım otobüsleri eğer henüz görmediyseniz bilin ki yaklaşık yarım saat daha 581 beklemek zorundasınız. Bir de bu yolun dönüşü vardır ki...
Hakim evleri- hatay civarından geçen tek otobüs odur. Her kim ki nereye gitmek isterse ona binmek zorundadır. Otobüsten bozma ulaşım aracının içinde kesinlikle oksijen bulunmaz, bünyesinde bol miktarda "güne giden teyze" barındırır, gittiği güzergah günün her saati tıkalıdır (özellikle perşembe günleri (bkz: perpa) ) vs .vs. Anlayacağınız eshot işini düzgün yapamaz. Öğrenci 1.25₺ olmuşken hala doğru düzgün hizmet verememesi trajedidir.
yeni yılda izmirlilere zammı geçiren ilginç, pis kokulu kuruluş.
hadi yapılan sistemi falan geçtim de, geçen gün tam bir rezalete yol açmış kurum. şimdi sen aktarma olucak diyorsun, 802 konak-egekent otobüsünü sürekli olarak devam ettiriyorsun. Buraya kadar bir sıkıntı yok ama olay bundan sonra başlıyor. Geçen gün evime gitmek için durakta bir saat bekledim, yukarı çıkmak için gelen otobüs yok. En az 15 tane 802 geçti ve yaklaşık bir saat olmuştu ve inen yolcular aktarma bekliyorlardı. Ancak ne gelen otobüsü vardı ne de giden. Bu durumda zaten düzenleme sonrası aktarma aktarma diye bağırdığın bir düzen yaratıyorsun, sonra o aktarmalara araç vermiyorsun. Petrol fiyatları düşüyor, ee yeni yılda zam da yaptın yeniden, nerde sizin bu otobüsleriniz arkadaşım? Bu kafayla izmir Belediyesinden cacık olmaz, particilik babından demiyorum olayı hemen oralara çekmeyin.
Son yapılan uygulama ile 20 dakikalık yolu 1 saatte gitmemizi sağlayan, bu sıcaklarda her aktarma yaparken küfür edilen kurumdur kendileri.
izmir sıcağından kurtulmak için güzel bir yer.
Şöförlerinin ehliyeti olmadığından şüphelendiğim kurum. Küfür yemeyi hak ederler.
binasını sorunca herkesin ''ileriden dümdüz git solda'' dediği, ancak ileri dümdüz gidince solda hiçbir şey bulamadığımız kurum.
kentkartı iki lira yapan allahsız müessese.
Şöforlerinden biriyle sağlam kavga ettiğim izmir'in otobüs işletmesinin kısa adıdır.

Üniversite çıkışı güzelbahçeye gideceğim bir öğlen,durakta bekliyor olup,işaret yapmama rağmen ebesinin amında durup,otobüse binince de 'Lan şu otobüse son dakika işaret yapmayın' diye atarlanmıştır.

Akabinde 'istersen ilk duraktan çıkacağın zaman çaldırıp haber vereyim durakta olacağımı' dememle birlikte otobüs kıkırdayınca küfürler yağdırmış,akabinde çabuk sinirlenen şahsımın yumruklarına maruz kalmıştır.

Sonra karakola gittik ettik,Allahtan şahitlerim vardı da kışkırtma olduğunu belirttiler karakolda.

Velhasıl,götveren şoförlere sahip bir kurumdur eshot.
trafiğin amk Şoförlere sahip izmir büyükşehir belediyesine ait otobüs işletmesi.ne doğru dürüst sinyal verirler ne trafiği tıkamayı umursarlar ne sorulan sorulara doğru cevap verirler ne de sol şerit ihlali yapmamaya özen gösterirler.bildiğin ayıların trafikteki eylemlerini kamu yararına yapanlardan oluşur kadrosunun çoğu.
şoförlerinin bu gece greve giderek izmir ulaşımının içine ettiği kurumdur. yap grevini abi sana birşey demiyoruz, ama o saatte yaparsan insanlar karaborsacı taksilere, fırsatçılara kurban gider. ayrıca halkını bu duruma düşüren izmir büyükşehir belediyesi direkt olarak bu durumun sorumlusudur. türkiye nin üçüncü büyük şehrinde böyle bir rezalet olamaz. chp önümüzdeki yerel seçimlerde bu adamı aday gösterecekse seçime girmesin daha iyi.
8 güzergahından giden ve üçkuyular aktarma merkezinden kalkan bir otobüs koyması gereken otobüs şeyi. adlandıramadım. her neyse bunu yaptıklarında 8 yolcuları cama yapışmaktan kurtulur.
eşşeğin s*ki hatta orangutanın t*şşağı
metro'nun yanında, izban'ın da açılmasıyla beraber sanki şehirde artık otobüslere ihtiyaç duyulmayacak izlenimine kapılan ve bu düşünce etrafında enteresan planlamalara giden izmir'in belediyeye bağlı otobüs işletmesi.
izban var nasıl olsa diye otobüsleri kaldırmak, sefer aralıklarını arttırmak nasıl açıklanabilir çok merak ediyorum. metro var ona binin otobüsü napçanız yeaaa, düşüncesiyle böyle bir şey yapıldıysa ne anlamı kaldı şimdi o metro'nun-izban'ın? izban'ı ulaşımı tek başına sırtlasın diye değil, ulaşımı rahatlatsın diye açmadınız mı siz? neyse bak sinirlendim yine. am
Bakiyeniz yetersiz olduğunda bir kadının sesi sizi tekme atarcasına uyardığı zor duruma düştüğünüz izmir içi ulaşım aracı. Hayata tutuna bilirsiniz fakat eshotta bir direğe asla.
izmir'in en ama en kötü tarafı taşıma konusundaki beceriksizlikler bundan eminim.
alsancak'tan otobüs garına gitmek için bile saatlerce bekliyorsunuz. duraklar bakımsız.