1. 1.
  tevfik göksu geldikten sonra şaha kalkmış belediyedir.
  yeni düzenlenen yollarıyla, yeni yapılan parklarıyla esenler epey bir değişmektedir.

  atışalanı na yapılan bölge parkı bizleri epey bir heyecanlandırmıştır. birde takip edilse daha da sevineceğiz. iki haftada koşu parkuru kullanılamaz hale geldi bile. kullananlardan değil, parkın alt yapısının eksik yapılmasından dolayı koşu parkurunun en alt kısmında biriken suların 24 saat koşu alanını işgal etmesi ve bunun kimsenin görmemesi bizleri üzmüştür. ayrıca kimi fiskiyelerin belli bir açıyla değilde 360 derece dönmesiyle bankları, spor alanlarını sulaması gene bir şeylerin eksik kaldığını ispatlamaktadır.

  herşeye rağmen güzel şeylerin olduğu belediyedir.
  -1 ... okutturan
 2. 2.
  dörtyol meydanı' nı yayalaştırmaları en iyi projeleri. onun dışında kaldırımları alabildiğine büyüyterek yolları daraltmaları bundan 1 sene öncesine kadar sadece özel günlerde oluşan şehiriçi trafiğini artık gündelik hale getirmiştir. ayrıca e-6 kenarındaki hakikaten çirkin görünümlü pek çok konutu mülk sahipleri ile anlaşıp yerlerine yeşil alan yapılmak üzre istimlak edilmesinden bir süre sonra bu defa konut yapılsın diye toki' ye devretmeleri akp' nin belediyecilikten ne kadar iyi anladığının bir başka göstergesidir.
  -1 ... beklemenin boylesi
 3. 3.
  bir çok abazanın ve yontulmamış bazı kürtlerin yaşadığı semtin belediyesidir.

  bir arkadaşım orada oturuyor ve bazen onun yanına gitmeye tiksiniyorum. bazı insanları gerçekten pis. adama yiyecekmiş gibi bakıyorlar. * bir kaç gece arkadaşımdan çıktığım bir kaçını bir bayanı sıkıştırdığını görünce baya dövmüştüm.
  2 ... dediydidersin