1. 1.
  sehir merkezine 55 km uzaklikta olan, ulasmak icin yaklasik 5 bucuk saatinizi harcayacaginiz, pkk nin 1984 yilinda ilk mermisini atesledigi siirtin bir ilcesi.
  bildigim kadariyla cevre köyleri üzümlü, yanilmaz, ersve görendoruktur.
  -1 ... ciwan
 2. 2.
  yamaç paraşütü ile unlu olacakken adı terorle anılan siirt e baglı ilce. Canak tabir edilen vadileri yamac parasutculerinin cok ilgisini cekerdi eminim. Birde arazisi tarlalar dahil tasliktir. sanki gokten tas yagmis gibidir. Ilce merkezi duz bir arazide kurulmusdur. etrafına sanki duvar orulmus gibi sarp daglarla cevrilmistir.
  ... portis
 3. 3.
  siirt ve şırnak arasında yer alır. inanılmaz güzel dağları vardır. ama teröristlerden başkası bu dağlara adım atmaz. beste deresi(bestler dereler) şırnak-eruh yolunun tam ortasından başlar ve hakkariye kadar gider..şırnak'tan eruh'a giderken kaymakam çeşmesi diye super bir mekan vardır. gecenin bir yarısı bile yemek yiyebileceğiniz mekandaki etin lezzeti, kaymağın-balın tadı başka bir yerde zor bulunur..

  siirt tarafında ise botan çayının güzelliğini atlamamak gerek..

  ha bir de şırnak eruh arası en fazla 1 saattir. siirt eruh arası da keza öyle..yolu bol virajlıdır..

  üzümlü köyünün gerçek ismi ise paris tir...!!! ayrıca Eruh'un şikago isimli bir köyü de var..
  2 ... karamsar kelimeler
 4. 4.
  bu bölgede askerlik yapan komandolar ölene kadar küfür ederler dağa taşa...
  ... maskelibalo
 5. 5.
  kürtler yalan söylüyor!

  evet eğmece bükmece yok netim. bu ülkede yapılmış olan hatalar telafi edilmeliydi. anadili yasaklanmış, faili meçhullere kurban gitmiş, aşiret düzenine terkedilmiş bu gerikalmışlık ortadan kaldırılmalıydı. bu şarttı. bu günlerde böyle bir süreç içerisine girildi de. çeşitli fikirler ortaya sürülüyor, görüşler alınıyor. şu an için ortada bir somutluk olmasa da atılan adımlar mutlak suretle gerekli.

  hiçbir zaman kürt halkına düşmanlık gütmemiş olan, nice tabutlar kaldırıp 'kürt, türk kardeştir.' diye bağıran, ikili ilişkilerde etnik kimliği önemsemeyen türkler bu süreci olgunlukla karşılıyor. ancaak bu sıralar durum öyle bir noktaya geldi ki bu türkler şaşkın ve üzgün. çünkü gardaşları aynı duyarlılıkta değil. sizin hassasiyetleriniz mi var ey kürtler? bu vatanın da hassas olduğu noktalar var ve bunlardan biri pkk'dır. o şerefsiz bebek katilleri, * kendilerine destek vermeyen köyleri yakıp yıkan, köylerden adam kaldıran, silahsız erleri kahpece vurmaktan geri kalmayan bu örgüt türk milletinin vicdanında hiçbir zaman beraat edemeyecektir. bu örgütün elebaşısını kendilerine lider görenler, bu beş para etmez adamı karşımıza oturtmaya çalışanlara da sözüm odur ki bu çabanız ancak yaramıza tuz basar. bugüne kadar terör yüzünden tek türk bile kalkıp kürt komşusunu incitmemiştir ve bu olgunluk otuz yıldır sürüyor.

  şimdi üzülerek söylüyorum ki sen bizim ciğerimizin yandığı yeri, günü bu orospuçocuklarını simgeleştirmek için kullanmak istiyorsun ve bunu doğa festivali altında yapıyorsun. hani otuz yıldır süren olgunluk var ya hani şu kardeşliğimiz bunun altına dinamit koyuyorsun. yapma, etme! eğer sen bunu söylüyorsan; 'apo benim liderim direniş ateşi eruh'ta yandı.' diyorsan kusura bakma sen barışı değil savaşı istiyorsun. senin derdin kardeşlik de değil. kusura bakma ama güzel kardeşim, sen yalan söylüyorsun.
  2 -1 ... emilio santos olmemeliydi
 6. 6.
  eruh saldırısının 25. yıldönümünü binlerce kişinin katıldığı törenlerle kutlayan ilçe.

  sorsan hepimiz kardeşiz derler.
  ... delice
 7. 7.
  Seksendört yılında Siirt ilinde
  ilk pusuyu kurdular Eruh yolunda
  Mehmedim'in türküsü alem dilinde
  Asın bu katili nefes almasın
  Şehidimin kanı yerde kalmasın

  der Ahmet Yılmaz
  ... doguhan
 8. 8.
  Cengiz Çandar ve Hasan Cemal'in gidip de gözlemlerini yazdığı Siirt'il 9000 nüfuslu ilçesi. Söylediklerine göre pKK ilk eylemini burada yapmış.

  http://www.radikal.com.tr...09.2009&CategoryID=98

  http://www.milliyet.com.t...=Hasan%20Cemal&ver=87

  Görünüşe göre, halkı PKK'ya sahip çıkan bir yapıda.
  ... malcolmriver
 9. 9.
  Sıradışı doğasıyla, bereketli topraklrıyla keşfedilmeyi bekleyen şirin ilçe, tam 3,5 yılımı verdiğim, ne kadar hoşumu gitsede geri kalmışlığından, yokluklarından ve gurbet olmasından ötürü ayrılığım, eski adı Dih olan ilçe.
  1 ... sumela
 10. 10.
  yıllar önce,
  askere yolladığımız kuzenimi,karakol önünde nöbet tutarken,yerleşim yeri içinden açılan ateşle şehit eden orospu çocuklarının yaşadığı kasaba.
  9 -2 ... yagmadan donen viking cavusu