bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  en iyi yönetmenler statüsüne girmiş, kendi tarzını yapmış olan yönetmen.
  1 ... bylait
 2. 2.
  arkayı sağlama almış yönetmen.
  2 -1 ... phoibos apollon
 3. 3.
  arzu film bünyesinde topladığı, zamanının en iyi oyuncuları ile günümüzde de keyifle izlenen filmlere imza atan yönetmen.
  sert bir adammış. hatta çok kızdığında kantarın topuzunu kaçırıp oyunculara saydırdığı bilem olurmuş.
  ... ferrole
 4. 4.
  kendisinin en basarili film senayosu olarak milyarder yazmiş olan sinema adamidir.
  ... mulayim
 5. 5.
  Eğilmez' in kahramanlarını analiz edince şu tablo çıkar karşımıza ; karakterleri ezilmiş, çaresiz ama çıkış aramaya çabalamış sıradışı olmayan -bu tavırlarıyla belki de sıradışı olan- insanlardır.
  Diğer komedi eserleri verenlerle arasındaki düşünce farkı ise bariz olarak güldürünün odak noktası insanı değil, olayı almasıdır. Son filmi Yeşilçam gelenekleriyle -ki önceki dönemlerinde aşk filmleriyle de bu geleneklere katkısı olan bir yönetmen aynı zamanda- zekice alay eden Arabesk' tir.
  ... bayc83
 6. 6.
  ödülleri:
  ----------
  (bkz: bir millet uyanıyor) 4. antalya uluslararası altın portakal film festivali en iyi film.
  (bkz: kalbimin efendisi) 7. antalya uluslararası altın portakal film festivali en iyi yönetmen.
  (bkz: sev kardeşim) 9. antalya uluslararası altın portakal film festivali en iyi ikinci film.
  (bkz: arabesk) 26. antalya uluslararası altın portakal film festivali jüri özel ödülü.
  ... sex files
 7. 7.
  arabesk filmini çekerek türk sinemasıyla ilgili kompleksini ortaya koymuş yönetmen. kendisini bilinçli ve yeterli göstermek için, izleyen, gülebilen hatta gülünmesi için gösteren konumuna yükseltmesi zavallıca. biz yeşilçam filmlerini hala güzel hatıralarla anarız. hatta hala şener şen' e kemal sunal' a güler, aliye rona' ya kızar, ilyas salman' a acır, engin çağlar ile hülya koçyiğit' in kavuşmasıyla mutlu oluruz. bundan niye gocunalım.
  1 -3 ... sirkefurus
 8. 8.
  1929 - 1989 yillari arasinda yasamis en son arabesk filmini yonetmis, emektar rahmetli yonetmen. her ne kadar, cekmis oldugu filmlerinde kemiklesmis bir kadrosu olsa da, cekmis oldugu komedi filmleri, cok cok ortalamanin ustundedir, her nasil natuk baytan kendisine absurd bir komedi tipi tutturduysa, ertem egilmez de ona gore, durum komedisi ile birlikte, oyuncusunun yaraticiligini benimseten rollerden komedi cikartmasini bilmistir. ayrica, cok sert ve de asabi birisi oldugu soylenir. allah rahmet eylesin.
  ... faidelibilgi
 9. 9.
  türk sinemasının piridir, bize kazandırdığı filmler ve büyük oyuncuların yanı sıra bize en büyük getirisi yine kendisidir.
  2 ... davarlikruhumdavarnabam
 10. 10.
  temel gürsu'nun asistanlığını yaptığı üstad yönetmendir.
  ... drygt