bugün

kezodur, değildir bilemem. önüne gelen her kadına "kezo" diyerek aklı sıra aşağıladığını düşünen erkeklerin "kamil" olduğu sabittir ancak bu konu başka bir başlıkta incelenmeli. asıl konuya geri dönersek, insanı olgunlaştıran şeyin hala zaman olduğunu düşünerek yanılgı denizinde boğulan bir kızdır. söz konusu kızın erkek versiyonları da var. insanlar meyve ve sebzeler gibi sadece zamanla olgunlaşmazlar. insanları olgunlaştıran şey zamanın getirdiği yaşanmışlıklardır. eğer insanlar sadece yaş alarak olgunlaşsaydı, şu an ülkece 60 yaş üstü ergenlerin ceremesini çekiyor olmazdık. dört dörtlük bir hayatın içerisinde, bir kere dahi ciddi bir acı çekmeden yaşamış bir insanla, çocukluğunu bile yaşayamamış ve bir günde 20 yaş büyümek zorunda kalmış bir insanın 35 yaşındaki dünyalarının aynı dünya olması imkansızdır. ben yaş denilen sayısal ifadenin tek başına hürmete değmediğini de yaşayarak öğrendim mesela. insan yaşayarak öğrenir zira.
Erkekler geç olgunlaşır diye bir şey yok. Genç erkeklerin cep harçlığı yerine altında araba ve cebinde para olan “ büyük “ erkekleri seviyoruz diye bir şey var.

Ben de “ olgun “ erkek olunca, böyle düşünen kızları direk para avcısı kabul ederek kapı önüne koyacağım.
ben de kızlar için aynı şeyi düşünüyorum. 23-50 yaş arası kadın arkadaşlarım oldu. 40-50 yaş grubu en karekter sahibi olgun ne istediğini bilen kadınlardı. yaş gençleştikçe karakterleri kezolaşıyordu.
Güya seçici olan içine penis aldığı için daha olgun olduğunu düsünen amım var kezosudur. Kadınlar seçici değil bizimkiler fırsatçı ve paragöz.
kısmen haklı kızdır. kezban da değildir. kızlar erken ergenliğe girer, erken dünyanın farkına varır. ama uzun vadede erkekler her zaman daha olgun tavırlıdır hayata karşı.
zengin kocalara kapak atmak için bir bahanedir.
gak guk yapan bir zattır. evet.
Bir erkek olarak o zekasini doğru kullanmis olan kezodur.erkekler gec olgunlasir.
avini ve kurbanini cok iyi taniyan kezodur, ne de olsa avini nikah masasina kadar sirinliklerle, makyajla, tehircilikle besleyip o imzayi attiracaktir nikah masasinda. o imza atildiktan sonra ise avini diri diri yiycektir sayin kezomuz.
bizim zamanımızda orta okulda ev ekonomisi dersini sadece kızlar alıyordu. Kızlar ev nasıl geçindirilire kafa yorarken havai oğlanlar iş teknik dersinde çıtalı uçurtma mukavadan kutu yapıyordu.
duruma göre değişir, bence kadınlar bu konularda uyduruyor ve algıları gerçekten kapalı. kendinden 15 yaş büyük insana çocuk diyebilen insanlardan bahsediyoruz, bu mu olgunluk?
Sözcü sitesinde öyle geçiyor ama bence genç yaşta ağır abiler de var olgunlaşmış.
kezonun bu sefer Yerden göğe kadar haklı olduğunu düşünüyorum.
senin benim oerlikon söküp taktığımız, m46 sürdüğümüz, tanksavar ve havan topu kullandığımız yaşlarda hala peluş ayısına sarılarakuyuyan, c2.me'de kaşarlık yapan tipin tespitte bulunması.