bugün

bunca olan olaya, her dalgada onlarca aydın ve yetişmiş insanın sadece suçlu olabilme ihtimali göz önünde bulundurularak içeri alınmasına, turp gibi içeri giren bir çok insanın ölüm döşeğinde hastaneye zor yetiştirilmesine, binlerce öğrenciye burs veren vakıfların kapatılmasına kayıtsız kalan tiptir.
tipsizdir. tipli olsa kesinlikle taraf olurdu.
(bkz: ergenekon davasını takip etmeyen insan modeli)
(bkz: emo)
(bkz: içimizdeki yeni zellandalılar)
(bkz: şizofren)
masal dinleme çağını çoktan geçmiş tiptir.
(bkz: baldırcan)
erkenokonun idrakine varamayan tipe tercihedilesi tiptir.
olmayan insan. türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan her kişi izlendiği ve dinlendiği için ne kadar umursamaz gözükse de olayın içindedir.
kayıtsız kalmayı tek taraflı sanan tiptir ayrıca. eğer yapılanların doğru olduğunu düşünen varsa onlardan bir tepki çıkmalı bunca insanın gözaltına alınması nasıl bir tepki bulmaz şaşırarak buradan tepki vermeye çalışmaktayım.
gecen gordum ,tanımam kendisini,marketciydi, ben birseyler alırken tv de ergenekon haberi vardı hesap öderken bana acılımını sordu ,orda biri olsa goz goze bakısırdık ne guzel.
aydın arkadaşlar eğer ki gercekten vatanperver olsalardı....bizim öz vatanseverlerimiz gibi kazalarda ölürlerdi....ama bu arkadaşlar ölmeyipte yargılanacaklarsa insan şöyle düşünüyor....acaba bu arkadaşlar eskiden gladio cuydu da şimdi onlardan daha sadık arkadaşlar bulunduğu için tasfiye mi ediliyor diye düşündüğü için insanlarımız ne yapacağını bilemeyerek apışıp kalıyor...
(bkz: devlet zaten derin devlet)
bu aydın arkadaşlar bazı kazalarda ölmedi o zaman bunlar suçlu diye düşünen tipten daha mantıklı düşünen tiplerdir.
ilgisizlikten de olsa davayla aynı cümlede anılması tehlikelidir; bir gece ansızın göz altına alınırsa belkide hayata yeni başlayacaktır. bu gerçekleri okuyup; beklemekten uyuyamıyorsa içerde tartaklanarak ölebilecektir.
(bkz: en azından bi adınızı yazdırsaydınız hey beyfendi)
çok fazla bulunmayan tiplerdendir. zira "ergenekon fasa fiso" cephesi, soruşturmaya kayıtsız kalmaktan ziyade aktif olarak köstek olmayı tercih etmektedir.
(bkz: dostum kayıtsız demişsin ama çok duygusal olmuş) **
ergenekona kayıtsız kalan tipler, bu konuyla ilgili olarak elle tutulur ve zeka pırıltılarını gösterebilecek iki tane sav yazabilselerdi, azıcık seviyelerini de yükseltip iki kelimeyi bir araya getirebilecekleri kıvılcımı gösterebilselerdi, ne iyi olurdu. ama zaten o zekaya ve bilince sahip olsalardı ergenekona da kayıtsız kalamazlardı.
olaylar işine gelmediği için kayıtsızdır.. oysa ortada birkaç bomba patlasın, hrantlar öldürülsün kaos ortamı çıksın laiklik elden gitsin, bay kal her şey rejim krizidir desin di mi?

bu tiplerin en sevdiği ortam bulanık sulardır..
bugünkü taraf gazetesinde murat belge'nin yazısını mutlaka okuması gereken kişi. daha ne diyeyim bilmem ki?