bugün

kendi başıma gelmedi ama yakın arkadaşlarımdan birinin şu sıralar başını ağrıtan bir durumdur. bir perşembe akşamıydı, mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi nin düzenlediği sezon kapanış konserlerinde replikas, nekropsi, kafabindünya çıkacaktı bütün planlarımızı, içeceğimiz içkileri ona göre hazırlamış, kendi okulumuz olmamasına rağmen msgsü tebrik etmiştik böyle muhteşem grupları bir arada topladığı için. tam bir gün sonra o güzel grupları dinlerken final ve teslim haftaları öncesi kafa dağıtacaktık. olmadı. olamadı. cuma sabahı konserlerin rektörlük tarafından iptal edildiği haberi geldi. ben okulda çıkıp arkadaşıma gidicektim orda buluşup biraz içip başka bir konsere gidicektik, arkadaşıma demiştim "abi ben gelene kadar sen konserlere bak ben gelince biraz evde içer, biraz dışarıda içer gideriz" diye. arkadaşım dediğimi yaptı, araştımaya başladı. yaklaşık 3 senedir çıktığı kızdan ayrılalı 1 ay olmamıştı, facebook unu kapatmıştı, msn e girmiyordu, kızdan uzak kalıp kafa dinlemek istiyordu, o gün facebook a girmek zorunda kaldı, etkinliklere bakıp güzel underground konser var mı diye. facebookta kız arkadaşının şifresi kayıtlıymış ve bir anda kızın hesabı önünde açılmış, meraktan girip gelen kutusuna bakmış. gördüğü tek mesaj liseden beri en yakın arkadaşlarından biri olan kişinin yazdığı duygu ve cinsellik dolu sitem mesajıymış. ben bunu ne zaman mı öğrendim? arkadaşımın evine giderken onunla yolda karşılaştığımda tek kelime etmemişti, bir bara gittik biraz içtik, biraz zorlayınca anlattı, anlattığı ilk kişiydim çok şaşırdım. "yok lan saçmalama imkansız olum öyle bişi" dedim ama imkanı varmış demekki. burda mesajı yazan çocuk 22 yaşına kadar tek kız arkadaşı olmamış olan, sürekli bakir olduğu gerekçesiyle dalga geçilmiş olan, artık bir süre sonra kendisi bile bu duruma alışmış olan bir kişiydi. kısacası tam bir loser olan bu arkadaşımız, oldukça güzel olan bu kızlar birşeyler yaşamış ve bunuda kızın bir süre görüşmeyelim demesi üzerine sitem olarak facebooktan mesaj olarak yazmakta bulmuştu. kim bilebilirdi ki bu sayfalar süren mesajın benim arkadaşım tarafından okunacağını. sonrasında kız-yakın arkadaşım, yakın arkadaşım-lise arkadaşı arasında gelişe ikili muhabbet sonucunda kıza 2 kişi tarafından(yakın arkadaşım ve lise arkadaşı) ağzına sıçıldı. yakın arkadaşımda doğal olarak lise arkadaşının ağzına sıçtı. bana kıssadan hisse olarak bir şey öğretti bu olay. iyi ki facebook kullanmıyorum bu durumdan dolayı öncelikle kendimi tebrik ettim sonra 1 şie absolut votka içtim.

kısa bir tanım isteyenler için: tek dünyada gelişen 3 farklı hikayenin, 3 farklı dünyaya ayrılıp, senelerdir süregelen arkadaşlığın ve sevginin kesilerek nefrete dönüşmesine neden olan durumdur.
eski sevgiliyle yakın bir akrabanızın birlikte olmasından daha az canınızı yakacak olan hadise.
bu durumdan daha da kötüsü onunla yatmasıdır.
arkadasiniz degildir,hele yakin hic degil. (bkz: igrencsiniz ibneler)
eski sevgilimin mail şifresini kırmamla öğrendiğim ve beni beynimden vuran gerçek. aslında çıkmamışlar ama epey bir yakınlaşmışlar. kız en nihayetinde "arkadaş kalalım" diyerek olayı bitirmiş. kabul etmeme gerekçesi olarak da beni göstermiş ve benim için "her türlü çirkinliği yapar" demiş. asla öyle bir şey yapmazdım ama şu vakitten sonra benden her şey beklenir. beni bu kadar hiddetlendiren ise aynı süre zarfında eski sevgilinin bana tekrar deneyelim diye yakınlaşmaya çalışması, hatta yalvarmasıydı.
eğer eski sevgilinizle ilişkiniz gerçekten duygusal anlamını yitirmiş ve sadece bir tanıdıktan ibaretse ve bu dönemde bekareti problemlem etmiyorsanız en yakın arkadaşınıza taktikler dahi verebilecek kadar medeni biri olmanız sonucunda olağan bir davranıştır.

millet yattığı kızları arkadaşlarına paslıyor, en yakın arkadaşınız eski sevgilinizle çıkmış çok mu? mutlu ve mesut bahtiyarla birlikte 5iz çocukları olmak suretiyle tek yastıkta kavrulsunlar.
ikisiyle de bi daha görüşmeme sebebidir. adama kardeşim demişsin yaptığı şeye bak.

(bkz: hayvan oğlu hayvan)
en yakın haindir o yanlış anlaşılmasın.
yıllar sonra bile çıkmış olsalar insanı sinir eden bir durumdur. acaba biz birlikteyken de bu ibne karı benim sevgilime bakıp iç mi geçiriyodu sorusu aklınıza takılır. o zamanlardaki kanka tavırlarını zihninizde canlandırır ve kendinizi aptal yerine konmuş gibi hissedersiniz. bir suçlu aranacaksa da, bu sizden ayrılıp sorumluluğu bitmiş sevgili değil en yakın arkadaşınızdır. *
(bkz: kevaşe) bir arkadaşa sahip olunduğunun farkedilmesi durumudur.. (bkz: oh shit) diyip yola devam edilir..
(bkz: taş uzaktan gelmez)
bir insana değerinden daha fazla değer verirsen; onu kaybedersin.
(bkz: kavak yelleri)
dünyanın sonu değildir.
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
Arkadaş lisedeki dalga geçilmelerin intikamını almış olabilir. Yada ümitsizce o kadar aşıkmış ki sevgililer ayrılana dek eline kız eli değmemiş. O kadar yakın arkadaş olmadıklarını düşünüyor olmasıda etken olmuştur tabi. Ama ayrılmış olsalarda böyle bir şeyle yüzleşmek hiç hoş olmasa gerek.
oluyor böyle şeyler, biz de şaşırmıyor değiliz ehehe.

hadi adam kısmını geçtik de, kızın o kadar ayrıntı bilgiye sahip olduktan sonra midesi nasıl kaldırıyor, orası merak konusu.
metropollerde çok rastlanılabilinecek bi durum.
modern dünyanın ince buzu üzerinde yürüyenlerin hezeyanı. öyle arkadaşa da, öyle sevgiliye de kafam girsin!
eğer olay aynı evde kalan iki arkadaşın sırasıyla aynı kızla çıkmasıyla gerçekleşiyorsa, bir odadan diğer odaya transfer niteliği taşır.
hüsnü şenlendirici'nin başına gelmiş olaydır.
(bkz: en yakın arkadaşın sevgiliyle çıkması)
arkadaş değildir zaten dünyada o kadar insan varken niye arkadaşın eski segilisi diye sorarlar aşk meşk demeyin sakın soksunlar böle aşka niye gaza geldıysem gerçi çevremde onu yapacak bi yiğit yok hele bi yapsında görelim.
tam bir o.çocukluğudur.aslında arkadaş değil yılanla kurulmuş bir ilişkidir .
basitliktir, etrafta başka kız mı yoktu o.çocuğu diye sorulası olaydır.