bugün

(bkz: altın suyu)
önce sokaklardaki uyuşturucu toplanmalıdır. 15 yaşında birsürü genç kova yapıyor.
Bu dinci baskısı ters tepecek dediğimdir. Sadece kendi tebası bunları hoş görür onlar da zaten dünden çomar. Avrupada anca cent eden çoğu su olan bu içeceği bu fiyata satmak soygun resmen. Her geçen zaman daha dacsevmiyorum bubülkeyi keşke zamanında imkan varken gitseymişim. Bir seyler düzelir dedik boka sardı iyice bilemedik azizim.
herkesin her istediği olmuyor maalesef. mesela ben de beyinsizleri şu sözlüğe yazar yapmasınlar diyorum ama bir sürü var gördüğümüz gibi.

ayrıca bu din istismarcıları işlerine geldiklerinde böyle abd yi, fransa yı falan referans alıyorlar ya bayılıyorum gerçekten. ülkeyi o ülkelerdeki insan hakları ve yaşam kalitesi standartlarına getirsinler, alkol kullanım yaşı 35 de olabilir hiç sorun değil.
(bkz: en ucuz tuvalet 50 tl olmalıdır)

içip içip çatlasın ipneler. 50 liralık birayı iç 1 liraya işe. yok öyle yağma.
ABD de ki 21 yaş sınırı sadece kağıt üzerinde var. Ayrıca alkol kullanım yaşını abd ile kıyaslayan fesliler fiyatlarını da kıyaslasınlar. Biz 14 birime bira alıyoruz, abd de 1-2 birime bira alınabiliyor. Evet 8 ile çarparsak aynı para.
Amcık ağızlılar içmesin şunu, sonra sapıtıyorlar,
8 yaşında kız çocuğu çocuk bakabilecek kadar yetişkin olmuştur diyen orospu çocukları içkiyi içebilecek olgunluğa 18 yaşında ulaşılamaz diyor, ananın amına bile ulaşır da ruhun duymaz.
En ucuz bira 20 lirayı bulursa evde yapanlar iyice artar, beleşe gelir neredeyse, yahu şu tarikatçi tayfanın kafası hakikaten hiç çalışmıyor.
La arpanın tonu kaç para amk, suyu neden bu kadar pahalı olsun...bira dediğin en fazla 5 lira olmalı, iyice cılkı çıktı bu işin.
6 litrelik ambalajda olursa makul fiyat önerisi.
Bence bira 500 tl olsun ama votka 20 lira olsun. Bira nedir la.
olursa bu ibneliğe girer vatandaşın çok tepkisini çeker ortamda bekri mustafa denen tiplerin çoğalmasına vesile olan durumdur. 50 tl çok içki içmediğim halde eylem olursa bende eylem yaparım bu ne amk.
(bkz: Yok anasının amı)
makarnanın paketi 50 lira olsun asıl. kafa gitmiş la bunlarda makarna yemekten.
Alman parası türk parasından 10 kat daha pahalıyken türkiye'de bira Almanya'nın 3-4 katı daha pahalıysa, türkiye 'deki reel fiyatlar aslen almanya'ya göre 30 kat daha pahalı demektir.

30 kat !!...

O da o ülkenin batmış olduğu anlamına gelir !! almanya'da bir asgari ücretli aldığı parayla 1800-1850 şişe bira alabilir. Bu türkiye 'de de benzeri durumda diilse, o ülke sıçmış demektir.
basortume karisma diye ortaligi yirtan kesimin is baskasinin hayatina gelince karismaya calisma olayi.Diger binlerce orneginde oldugu gibi.
Sana zorla mi icirtiyorlar ? Hayir. (Varsa) gunahi sana mi yaziyor? Hayir. Parasini senden mi aliyorlar?Hayir. Birde senin ibadethanelerine oluk oluk para akiyor o ickilerin vergisinden.
E o zaman sana ne kimin kac yasinda ictiginden, ne bu fiati yukseltelimde milletin tek keyfinin mina koyalim hevesi?
Zaten 50 lira amq.
50 lira bira olursa rakı 300 tl den başlar.
Biradan vergi alinmamali.haram degil mi.
manyak mısınız en ucuz diyorsunuz 50 tl yazıyorsunuz en ucuz bira 100 tl olmalıdır. hammaliye bedeli alınmalı.

abi adam oturup 5 bira içse 2,5 litre yapar habire prostatlı gibi tuvalete gider. git rakı iç viski iç de içtiğinden birşey anla.
Senin şerefine de kaldıracaktım, olsaydı ..
görsel
Gizli gizli alkole sigaraya zamdan zevk alanlar var. Ben alkol kullanmiyorum ama zamlardan sonra çok pahalanmasi saçma oldu.
Eskiden her şey ucuzdu çok pahalı şimdi.
Cehalet böyle birsey. Boyle düşünene yüzde 80 otv az bile.
100 de olsa içeriz.
görsel
özgürlüğe aykırı bir söz.
bu ülkede alkol sodayla aynı fiyat olmalıdır. düşünsene gidiyorsun ve altılı tuborg amber ya da ne bileyim efes+1 alıyorsun. 7 lira verip çıkıyorsun. avrupada çoğu ülkede sodanın daha pahalı olduğunu hatırlatim.