bugün

Yurtiçi kargodur. 5 gündür evdeyim, 5 gündür gelip evde bulamıyorlar.
Evimi bulamayıp üstüne geldik ev yoktu diye dalga geçen ve sürekli “inşallah bu sefer evi bulur” diye umut ettiğim yurtiçi kargo mu, yoksa ne zaman hassas bir paketim olsa kırık, ezik, patlak getirebilitesi yüksek aras kargo mu emin olamadım. Bir de sürat kargoNun süratsizliği var tabii.

ptt kargo Bile diğer kargo şirketlerine nazaran daha güvenli ve en azından karşınızda muhatap olacak memur tipli medeni bir çalışan bulabiliyorsunuz.

(bkz: yurtiçi kargo pişmanlıktır)
Düşük zeka kapasiteli çalışanlarıyla yurtiçi kargo. Laf anlama, açıklama ve iletişim zekası aramayın. Bir de eve geldik bulamadık yalanıyla asla adrese gelmeyip şubeye çekiyorlar sizi adi taktikleriyle.
şüphesiz ki mng'dir.
Al birini, vur birinedir, iyi kargo şirketi yoktur.
Hepsinde bir ciddiyetsizlik, sorumsuzluk, bahane üretmeler, yanıt vermemeler.
Profesyonellikten çok uzak açıklamalar, tutumlar.
insan sahiden hayret ediyor!
mng kargo. bütün hes projelerinde doga'yı katledip, göstermelik toplantılarla halkın yaşam hakkını engelleyen bir şirketin kuruluşudur. sizde doğa'nıza sahip çıkıyor, geleceginizi düşünüyorsanız yaşam alanlarınıza kast eden şirketleri tek tek belirleyin.

bu açgözlü şirketlerin istanbul'u talan etmesine yönelik bir çalışma var, incelemek isteyen buyursun;
http://www.megaprojeleristanbul.com
en kötüsünü bilmem

ama aras kargo dan daha berbat bir şirket,

tüm orta doğu ve balkanlarda

olduğunu sanmıyorum.
2 defa aynı adamın uyarmama rağmen kargomu atmasından dolayı mng diyorum.
1 ay önce olsa aras derdim.

--spoiler--

- evde misiniz?
- evet.
- tamam, ben içeri atıyorum kargoyu.
- atmayın, neden atıyorsunuz? Getirin lütfen.
- Kırılacak gibi değil, atıyorum.

illa atacak.

Attı ve gitti.

-spoiler--
6 ayda Yaklaşık 15-20 defa kargo işim oldu.

pandemi dönemindeki performanslarına bakarsak; (iyiden kötüye)

1)yurtiçi ve aras. ikisi şu anda en iyiler. yurtiçi, kapasiteleri dolduğunda kesinlikle kargo almıyor, bu nedenle de boğulma yaratmamaya çalışıyorlar. aras kargo ile ise şu an bir kargo daha bekliyorum, 26 saat içinde ankara'ya gelmiş. bakalım elime ne zaman ulaşacak. son teslimatları hep hızlıydı.
2)sürat ve ptt kapışır.
3)mng. (ağır sıçtılar. bir sürü de skandala imza attılar.)

edit: Bu entry'i yazdıktan 1 saat sonra, aras kargomu teslim etti. ertesi gün gelen 4. kargom oluyor. getiren arkadaşa "hızlısınız bu aralar" dedim. "evet abi hızlı teslimat yapıyoruz, şirket herkese eğitim verdi, yeni de bir sürü personel aldılar" diye cevap verdi. maskesi sosyal mesafesi hatta eldivenleri bile vardı.

etil alkolümü dökmemişler de.

aras bebeğim aferin sana.

gözüme giriyorsun.
pititi.
sürat kargo. Adı bile alay ediyor sizinle.
Mng en kötüsüdür.
Diğerleri geç de olsa kargoyu ulaştırıyor hiç değilse. Mng onu da yapmıyor.
Sürat kargo liderliği yıllardır kimseye vermiyor pek niyeti de yok gibi.
son dönem açık ara ile zçşlarda olan mng

sürate de kargo diyemiyorum.
(bkz: sürat kargo)