bugün

sürat kargo. 70 yıllık binaya adrese böyle bir yer yok bulamadık diyebiliyor ve olmadığına inatlasiyorlar. halbuki isleri dağıtım yapsalar görecekler adresi.
tüm kargolara kötü derdim ptt kargo ile muhattap olana kadar. en kötüsü bence ptt aşmışlar. bir kargom gelecekti pazar günü mesaj atmışlar evde yoksunuz diye. müşteri hizmetini aradım bakmıyor bile.

pazartesi sabah bir mesaj yeniden dağıtıma çıkacak diye öğlen 2 de kargonuz xxx şubesinden alabilirsiniz. şubeye gittim görevli numaranız yanlışmış o yüzden eve getirilmemiş.

kutunun üstüne baktım numaram adresim doğru hemen müşteri hizmetlerini arayıp şikayet ettim kayıt açtılar geri dönüşde olmadı.
Açık ara Aras kargo demek istiyorum.

Aksini iddia edenin kalbini kırarım.
Ptt kargo..

Eğer vir satıcı aldığınız ürünü ptt kargoya vermiş ise direk iptal edin..

Gelmiyecek. Siz postanete almaya gideceksiniz.

Rezillik resmen..

Geldik adresinizde yoktunuz mesajı ile başlıyor akşın.
bölgeye göre değişir, benim bölgemde hepsi aynı derece kötü.
genel olarak dünyada ki kargo sektörünün şu anki hali perişanları oynamaktadır.

Covidle gelen e-ticaret patlaması sektörü hazırlıksız yakaladı. sektöre Covid sonrası 300 bin yeni personel alındı ancak alınan bir personelin düzgün verim vermeye başlaması için en az 6 ay gerekiyor.
Sektörün personel devinim hızının ağır iş şartları nedeni ile ortalamalanın çok üzerinde olduğunu da düşürsek gelen çıkıyor gelen çıkıyor.

sonuç mevcut oyuncular ile yürümez yeni oyuncuların bunlara ek olarak piyasaya girmesi şart.
2 defa aynı adamın uyarmama rağmen kargomu atmasından dolayı mng diyorum.
1 ay önce olsa aras derdim.

--spoiler--

- evde misiniz?
- evet.
- tamam, ben içeri atıyorum kargoyu.
- atmayın, neden atıyorsunuz? Getirin lütfen.
- Kırılacak gibi değil, atıyorum.

illa atacak.

Attı ve gitti.

-spoiler--
pititi.
mng ile ptt yarışır...
son dönem açık ara ile zçşlarda olan mng

sürate de kargo diyemiyorum.
6 ayda Yaklaşık 15-20 defa kargo işim oldu.

pandemi dönemindeki performanslarına bakarsak; (iyiden kötüye)

1)yurtiçi ve aras. ikisi şu anda en iyiler. yurtiçi, kapasiteleri dolduğunda kesinlikle kargo almıyor, bu nedenle de boğulma yaratmamaya çalışıyorlar. aras kargo ile ise şu an bir kargo daha bekliyorum, 26 saat içinde ankara'ya gelmiş. bakalım elime ne zaman ulaşacak. son teslimatları hep hızlıydı.
2)sürat ve ptt kapışır.
3)mng. (ağır sıçtılar. bir sürü de skandala imza attılar.)

edit: Bu entry'i yazdıktan 1 saat sonra, aras kargomu teslim etti. ertesi gün gelen 4. kargom oluyor. getiren arkadaşa "hızlısınız bu aralar" dedim. "evet abi hızlı teslimat yapıyoruz, şirket herkese eğitim verdi, yeni de bir sürü personel aldılar" diye cevap verdi. maskesi sosyal mesafesi hatta eldivenleri bile vardı.

etil alkolümü dökmemişler de.

aras bebeğim aferin sana.

gözüme giriyorsun.
agt kurye, trendyol express, ptt kargo ilk üç için kapışır.
Al birini, vur birinedir, iyi kargo şirketi yoktur.
Hepsinde bir ciddiyetsizlik, sorumsuzluk, bahane üretmeler, yanıt vermemeler.
Profesyonellikten çok uzak açıklamalar, tutumlar.
insan sahiden hayret ediyor!
Ptt kargo en kötüsüdür. Ertesi gün kargoya verilen ders kitabımı üç hafta boyunca getiremediler. Bir de üstüne kitabımı kaybettiler. Ne telefonları açıyorlar, ne şikayetlere dönüş yapıyorlar. Bu kadar sorumsuzluğa karşı, umarım çalışanların aldıkları paralar içine siniyordur.
mng kargo bu kargolardan biridir.
ptt kargoyu tek geçerim. 1 ay önce annemin adına kargo gelecekti teslimat günü evde kimse yoktu buraya kadar sorun yok. müşteri hizmetlerini aradı annem ve kargomatik diye birşeye bırakılmış ve müşteri hizmetleri adresi verdi navigasyona yazdığımda ta şehrin bir ucu arabayla 10 km toplu taşıma ile 3 araçlık yer.

neyse gittik bildiğin ptt nin ana deposu güvenliğe sordum arkada lojmanda var kargomatik dedi ve gittik süpriz kargo evimize 500 m yakındaki kargomatikteymiş müşteri hizmeti yanlış bilgi vermiş.

geçenlerde de bana kargo gelecekti dağıtıma çıktı diye mesaj geldi sabah başka kargo firması geldi ptt öğlen 2 civarı kargonuz ptt şubesinden alabilirsiniz diye mesaj atmış. müşteri hizmetlerine bağlanmak mucize. neyse ptt gittim kargoyu teslim aldım görevli numaranız yanlışmış o yüzden eve gidilmemiş dedi bir baktım kutuya adres tel no doğru eve gidince aradım müşteri hizmetlerini şikayetçi oldum. resmen insanla dalga geçiyorlar.
net Pttdir 25 günde kargomun geldiğini biliirim. yapılacak iş değil.
hepsi birbirinden beter. koca türkiye'de işini doğru yapan bir kargo şirketi yok resmen hepsi rezalet.
Mng kargo başı çeker.
agt. açılımı aynı gün teslimatmış ama bir banka kartını 4 ayda getirmişlerdi. her şeyi unuturum bunu unutmam.
sürat net.
bence yurtiçi kargodur. ablamın kargosunu tam 1 ay getirmemişlerdi. kargosunun binasına gidip almak zorunda kalmıştım.
eskiden ptt idi onun yerini şimdi mng aldı.
Aras kargo dur kesinlikle. Bir ürün alırken ürünü getirecek kargo şirketinin Aras Kargo olmamasına dikkat edin.
mng kargo.