bugün

3 kere tahtaya vurmak ve hapsirinca elh demek.
Mezarlıktan geçerken dua okurum.
En dindar diye birşey yok. Dinimin gereklerine göre yaşamaya çalışıyorum.
mezarlık, cami yanından geçerken müziği kısar/kaparım, genelde dua ederim.
metafizik her tür muhabbetin; bizi ve tüm insanlığı darladığını, -burada da olduğu gibi- herkese bir etiket vurma (başkalaştırma) telaşında olduğunu, çoğu konuda da ket vurduğunu düşünmem.
hangisini saysam;

1. çalışanlarıma sigorta yapmam,
2. maaşlarından haksız kesinti yaparım,
3. mesai haklarını eksik veririm,
4. tarfikte her zaman yol benim, aksini iddaa edeni sikerim,
5. yayaya asla yol vermem,
6. markette manavda kasapta kasa sırası beklemem sıra her zaman benim. hep acelem var benim, namaza yetişicem.
7. televizyonda açık karı görünce kanalı değiştiririm ama iki tane metresim var. nabim seviyom zillileri.
8. içki içene söverim ama karı kız oldu mu önden koşarım. bi muta nikahı iş tamamdır.
Ezan vakitleri içimden dua etmeye Çalışırım.
Adam öldürmüyorum.
Ailemde her dinden insanlar var. Bir din hedef góstermediler. Hiçbir dini eğilimim yok. Bóyle rahatım. Japonlarín şinto felsefesi uyuyor biraz.
içki içmiyorum.
Ezan okunurken sevişmeye ara vermek.

Düşmek pahasına da olsa dururum. Düştüğüm yerden kalkarım demek isterdim lakinki öyle değil.
Giyim tarzım.Kolu kısa tişört giyinmeyi oldu bitti sevmem ayrıyeten ve dinden bağımsız şekilde. Hiç müslüman olmasaydım dahi muhtemelen 0 dekolte bir giyim tarzım olurdu, giyinikliği daha çok beğeniyorum çünkü tuhaf biçimde.

Onun dışında dindar bir yanım yok sanıyorum.
Tâziye yemeği.
Her türkte olması gereken özelliklerdir. Misal ben Çok iyi ney çalarım.
bir yere oturur,kalkarken '' allahh allaahh '' naraları atmak. su içtikten sonra '' çok şükür'' demek bu kadar.
Uzun süredir olmayan özellik. Sadece iyi ve kötünün, doğru ve yanlışın ayrımını ciddiyetle yapıyorum.
hayatımda zina olmadı, tek kadını sevdim ve 18 yaşında evlenme teklif ettim. şükür mutlu bir evliliğim var.
namazıma riayet ederim,
kendi zararıma bile olsa adil davranırım,
hayvanları büyük bir emanet olarak değerlendirir, kış aylarında dağdaki hayvanlar için bile yerine göre yemleme yaparım,
gördüğüm yahut yaşadığım her kötülüğe müdahil olurum, insanları eleştirmektense eleştirilecek taraflarını gider düzeltmeye çalışırım.
Dede yine bizi yiyor. Diğer söylediği ibadetlerine lafım yok: Yapıyorum, diyorsa yapıyordur; ancak zina muhabbetinde kendisinin açık beyanatları olduğunu hatırlıyorum. Bir de Tayyipist olmasa dadından yenmez. Bir düşündüm de, dede benden uzak olsun :-).
45 senedir 5 vakit namaz kılarım
48 senedir kesintisiz oruç tutarım
36 senedir tasavvuf erbabıyım. Günlük zikir derslerin var
içki içmemek,kumar oynamam,zina etmem,faiz yemem,kul hakkından sakınırım
35 senedir evliyim hanımıma bir fiske vurmuş adam değilim
Şeriatten başka hiçbir nizamı tanımam saygıda duymam.
Yatarken ezan okunduğunu duyunca kalkarım. Bir de rahmetinin gazabını aştığını iddia eden kansız fanilere (tekrar ediyorum fanilere - yanlış anlaşılmasın) çok pis saydırırım.
benimkisi allah aşkına, inşallah, maşallah gibi kalıplaşmış sözlerdir.
Ramazan çadırı.
Cenâze namazı (çıkış kapısına en yakın olan en arka ve en köşe saf) .
Ramazan pidesi.
Arapça kırık meal biliyorum.