bugün

entry'ler (33)

iyi bir insan olmak için ne yapmam lazım

Sürekli Keriz gibi, enâyi gibi hareket et!... Önüne gelene Borç ver mesela?!.. sana her anlatılana safça, ahmakça hemen inan!?.. dünyada sanki hiç kötülük yokmuş falan gibi yaşa?!..

iyi bir insan olmak işte bu kadar basit!?..

en dindar özelliğiniz

Tâziye yemeği.

öldükten trilyonlarca sene sonra dirilmek

Dirilsen ne fark edecek ki, hı?!.. ölümlü olmadığını farkettiğin an tüm büyü bozulacak çünkü?.. hayatı gizemli ve değerli kılan tek olgu ölümlü olduğunu bilerek yaşamak durumunda olmak..

yeni bir noktalama işareti icat edilebilir mi

Nasıl bir figür olurdu acaba?.. ezberbozan bir Noktalama işareti falan olurdu büyük ihtimâl?.. ama bunun için önce yeni bir insan türü ve ona bağlı yeni bir dil ortaya çıkması gerekirdi galiba?..

en dindar özelliğiniz

Ramazan çadırı.

en dindar özelliğiniz

Cenâze namazı (çıkış kapısına en yakın olan en arka ve en köşe saf) .

en dindar özelliğiniz

Ramazan pidesi.

dünya neden var sorusu

Neden olmasın?!..

gerçeğin başka bir yalan olması

Doğrular farklı olduğuna göre, gerçekler de aynı değildir... Gerçeklik görecelidir... Yanlışlık algısı kişiden kişiye farklılıklar gösterir... Birine yanlış gelen ötekine doğru görünebilir... Yeryüzünde mutlak olan sadece 'hakîkât'tır... Sadece hakîkâte inanın...

ölümü arzulamak

Bu arzu ancak ötenazi ve intihar gerçekliğini iyiden iyiye (enikonu - adamakıllı) hayata sindirilebildiğinde daha belirgindir... Bu his sadece kişinin iç dünyasında anlam bulur, kendisi dışında hiç kimse bunu asla bilemez ve hissedemez... Bu olgu, öyle kuru kuruya, lafla; falan feşmekan, sözle, romantizmle, bilmem neyle olacak türden bir edebiyat malzemesi falan değil yani?!..

sahil kasabasına yerleşmek

O Sahil kasabası sana bir yerleşirse boş metrobüs'ün dolmasını dört gözle beklersin ondan sonra!?.. senin o "sahil kasabası" dediğin mesnetsiz romantizm âdetâ kurt kapanı (sken skene giden habitat) falan gibi bir ortam... 1970'ler de değiliz maalesef... Büyükşehir veya metropol insanı'nı emrah'ın anasına benzetecek olursak, sahil kasabası insanı da; Nuri alço + tecavüzcü coşkun + tosuncuk (mahşerin üç atlısı) karışımı falan gibi kalırdı herhalde!?.. sahil kasabası insanı ayazda üzerinde kar eriten alfa kurt gibi; sedef götlü metropol insanı şömine kenarında yatan kaniş gibi... Kapiş?!..

bir kadının yemek ısmarlaması

Aman aman!.. Ismarlamasın da ısmarlatmasın da amk!?.. ben şahsen simit bile almam yeminle!?.. öyle ısmarlamak bir kural falan yok sonuçta amk!?.. kimse kimsenin ekmeğini vermiyor sonuçta?!.. zaten, benden bir şeyler ısmarlamamı falan bekleyen bir kaşardan her şey beklenir!?.. geçenlerde benim eski kırıklardan biri yalvar yakar para istiyor benden; ne'y miş, elektrik faturasını ödeyememiş miş de elektriğini her an kesebilirler miş?!.. sanki benim çok da skimdeydi amk?!.. hah, hastane acilinde geberiyor olsa 1 ünite dahi kan verirmiyim acaba amk, hah?!..

"keser döner sap döner; tavuk döner horoz gömer..." .

tanrı varsa neden bu kadar acı var

Sanki Tanrı olmasaydı acılar hiç var olmayacakmıydı, hı?!.. acıların kaynağı tanrı mı yoksa insan mı, hı?!.. kötülüğü yapan insanın ta kendisi!?.. şu sktiğimin dünyasında herkes çok iyi olduğunu falan iddia ediyor, herkes iyi'yse kötü kim?!..

evlilik

Manyağın birini kendi elinizle başınıza sarma ihtimâli ziyadesiyle yüksek bir girişim olduğu söylenebilir. Veriler ortada, Boşanan sayısının evlenenlere nazaran yüksek olması pek de normal bir durum değil yani. Ortalık Boşanan boşanana. Evlilik iyi bir bok olsaydı istatistikler bu şekilde olmazdı değil mi, hı? Şu evlilik zımbırtısında Var bir bokluk yani?..

ekonomi kötüyse bu arabalar nereye gidiyor

Sadece Fragman...

ideal duş alma sıklığı

Bayramdanbayrama...

boşuna yaşıyorum hissi

Şayet "Dolu'ya nasıl yaşanır?!.. " ın cevabını henüz bulamamışsan o histen son nefesini verdiğin güne kadar asla kurtulamayacaksın!?..

"O Çözülmemiş, çözmekten ve yüzleşmekten köşe bucak kaçtığın problemlerin seni her saniye rahatsız edecek..." .

formalite evliligi

Mantık evliliğinin bir iki tık üstü... Birinde karşılıklı maddi menfaatler, diğerinde ise daha çok tek yönlü gibi duran ama Meksika açmazı'ndan bir farkı olmayan pamuk ipliğine bağlı ve şantaj zemini üzerine oturtulmuş, eli mahkum olan tarafa ve kendisini karşı tarafı mahkum eden konumda zannedene pek güven vermeyen bir çıkar dayatması... Epey çetrefilli bir iş... Bıçak sırtı...

Her iki evlilikte de sakın kendinize hayat sigortası falan yaptırtmayın, amman haaa!?..

millet açsa neden kafeler tıklım tıklım

Herkes Aküden yiyiyor emin olun... Bunu, ahmakça oynanmaya çalışılan bir Tiyatro oyunu gibi falan düşünün yani?.. çoğunun öğlen kahveye verdiği para akşama kadar aklının bir köşesinde durmuyorsa ben bir şey bilmiyorum amk!?..

"Tıngır elek tıngır saç; sırtı yelek karnı aç..." .

Gördüğünüze değil, bildiğinize inanın...

yani;

"Sadece gerçeğe inanın..." .

kekeme olan biri doktor olurmu

Olur olmasına da; acil servisten giriş yaparak kekeç bir doktor'un ameliyat masası'nda yatmak istemezdim... Dağlara taşlara!!..