bugün

unutulmaz oyun diablo şişe halinde satarlardı bunu. ne işe yaradığını pek hatırlamıyorum ama bulunca sevinirdik o kadarı kalmış aklımda.
taptığım oyun the sims 2 kapsamında getirilen yeniliklerden biridir. elixir of life diye geçer, yaşlanmayı geciktirir.
iyi bir gitar teli markası, fiyatları 20-30 lira arasında değişmektedir.
(bkz: world of warcraft)
polyweb ve nanoweb teller üreten gitar teli markası.
eski avrupa mitolojisi kökeninde ölümsüzlük verdiği söylenen iksirin ismidir.
gitar teli markası.kalite isteyenlere önerilir.fiyatı 30 ytl civarındadır.
çok kaliteli bas gitar telleri üreten usa kökenli firmadır.

6 telli bas gitar için 1 takım tel yaklaşık 80 dolardır.
4 telli bas gitar için 1 takım tel ise 25-40 dolar arasıdır.
knight online oyunundaki magery sınıfı karakterlerin*** kullandığı bir tür staff*. *
miss sixty'nin bir parfümü. hoştur.
gitar çalanlar... herşeyi bırakın biraz şu giriyi inceleyelim.

hepiniz hemen hemen öğrencisiniz. ve muhtemelen d'addario tel kullanmaktasınız. bu kullandığınız tellerin çalım sıklığına göre bir haftadan bir ay a kadar renginin attığını, sustaine veriminin bayağı düştüğünü bilirsiniz. bunun nedeni ''çalma'' esnasında el terlemesi sonucu, terin sarımları aşarak esas tele nüfuz etmesidir. yani bildiğiniz paslanma...bu gayet can sıkıcı bir durum olmakla beraber, ilk başta çatlakça bir titizliğe ardından da amatör arkadaşlar için şevk kırılmasına sebebiyet verir. şimdi esas konumuza gelelim.

elixir telleri ürün paketinin üzerinde ''anti rush'' sloganı yapmaktadır. yani; paslanmayan. bu nasıl oluyor ?

efendim şöyle ki; elixir telleri, sarım üzerine ve sarım altı tel üzerine bir nevi koruyucu olarak polimer ağıyla kaplanmıştır.

peki nedir bu polimer ?

--alıntı---polimer küçük basit moleküllerin devamlı olarak birbirini takip etmesi sonucu oluşan makro bileşiklerdir. günümüzde polimerlerin bir çok kullanım alanı vardır. polimerler, pencerelerimizde kullandığımız pvc'den tutun da mutfakta kullandığımız teflon tavaya kadar hemen her yerde kendini göstermektedir. polimerleri oluşturan küçük birimlere monomer denir. aşağıda bazı polimerler ve monomerleri gösterilmiştir:

etilen: ch2=ch2 polietilen: (-ch2-ch2-)n

vinilklorür: ch2=chcl polivinilklorür: (-ch2-chcl-)n

stiren: ch2=chph polistiren: (-ch2-chph-)n

sonuç olarak elixir telleri inanamayacağınız kadar uzun ömürlü insanı şaşırtacak kadar kullanıcı dostu bir gitar telidir. kalitesi de pek geri kalmaz zaten. elixir' le ilk tanışmam esnasında kendime bir dolu ''neden bu kadar geç kaldım ki'' diye küfür etmiştim. bunca zaman verdiğim diğer tellerin parasına yanmıştım. ki bu tellerin sustaine i de inanılmazdır. çıkma bir teli gitarınıza takarsanız bile aradaki fark ı hissedersiniz. duruma göre 3 ay 5 ay hatta 15 ay (ki buna şahit olmuşluğum vardır.) kullanılabilir.

sonsöz;

kendisinin fiyatı 15 eurodur. ama emin olun ki. bu verdiğiniz paraya asla yanmazsınız, ve eğer gitardan biraz anlıyorsanız aradaki fark ı da hemen anlarsınız. elixir varken başka tel almak biraz hıyarlığa girer. diğer telleri alıp bir ay kullanırsınız ama 3 ayda 3 kere değiştirdiğiniz zaman hayli külfetli olur bu iş. kısacası;

(bkz: iyi bir bakım ile bu tel tam gitarınıza göre)

edit: kendisini bas gitarda inceleme fırsatı bulamadım... bu yüzden de bas gitar çalanlar bu giriyi benimseyip elixir almamalıdırlar... gitarcılar ne duruyorsunuz olm ? hadi müzik marketlere...
taşbek ekürisinin bayrak isimlerinden. yarış hayatı boyunca hep gerçek gücünün altında koştuğunu düşünmüşümdür bu safkanın. pist ayırmaksızın etkili yarışlar çıkarttığı kariyeri boyunca tek grup 1 çakarak pistlere veda etmesi dikkat çekici bir husustur.
ankara'da bir erotik shop adı. * *
paraya kıyılıp alınması gereken pahalı gitar teli markası.*

daha detaylı bilgi için http://www.mydukkan.com/u...y.asp?id=4896&gid=283
içinde şeker bulunduran ilaçların genel adıdır.
takamine akustik gitarımın yıllardır bütünleştiği tel markasıdır. parlak ve dolu tonları başarıyla verir. paslanma ve yıpranma süresini oldukça uzatır. klavyeye zarar verdiği söylense de öyle bir zarara denk gelmedim. fiyatı diğer tel markalarına göre biraz tuzludur lakin sonuna kadar o fiyatı haketmektedir. çekinmeden kullanınız efenim.
inanılmaz kaliteli gitar teli markası. 2 haftada eskiyen diğer tellerden kurtulmanın tek yolu. Özel kaplaması sayesinde 6 aya kadar harika performans gösterir. bas gitaristlerin kurtarıcı tel markası.
Gitar teli markasi. Ddariodan buna gecerseniz ton olarak baya kalite farki yasarsiniz. Elixirin kalin mi si cok hos ton verir. Ayrica ani bir ses gecisinde size daha fazla sure tanir. Ddarionun sesi uzun surmez genellikle. Tabi aldiginiz fiyat ve kalite araligina gore degisebilir.
Kopmak paslanmak nedir bilmeyen, dayanıklı ve birazda pahalı olan gitar teli markası.
Oem ram markası. Ayrıca, başka ram markaları ile birlikte kullanılınca sorun çıkarma ihtimali yüksektir.
(bkz: ram)
dün bir adet 010 bronze modelini akustik gitarıma taktım. 010 bana çok ince geliyor açıkçası yanlışlıkla aldım ve taktığımda artık çok geçti. sesi oldukça güzel bakalım kendini bırakma dönemi bittiğinde durum ne olacak.