bugün

hiç beklenmedik anlarda kesilmek gibi bir adeti olan elektriğin her kesildiğinde çeşitli repliklerle sesi kısılıncaya kadar bağıran, ortalığı velveleye veren insandır ki elektriğin kesilmesinden daha çok o insanın sesi korkutur.
bu türün en yakın arkadaşları;
(bkz: asansoru birakin diye bagiran insan)
(bkz: megafonla bagiran polis)
(bkz: yangin var diye bagiran itfaiyeci)
(bkz: internet kafelerde bagiran cocuklar)
(bkz: enter sandman der gibi bagiran eskici)
Maksat yeşillik, adrenalin olsun diye bağıran insan... (bkz: kardeşim psikopat)
hayatında doğru düzgün atraksiyon yaşamamış ve kalan ömründe yaşaması da olası olmayan kişinin en rutin vukuatta hayatına renk getirme çabasıdır.
kızlardır.. *
insanın içindeki hayvansaL dürtüLerini çıkardığı bir oLaydır.. eLektrik kesiLir ve insanLar bağırmaya başLar, aLkış tutarLar.. eLektrik kesiLince neden böyLe hareketLere başvurur insan biLemiyorum.. karanLık korkusu mu var insanLarda.. sanmıyorum.. çünkü atıLan çığLıkLar geneLde sevinç içeren çığLıklardır..
(#969459)
Daha önceki elektrik kesintilerinde başına bir şey gelmiş insan.
aslında öyle bir insan yoktur, insanlar vardır. karanlık çökünce birden odanın içine herkes birden bağırmaya başlar. istemdışı bilinçsiz bir harekettir.

dipnot: bu teoriyi çökertmek için iki yol vardır.
1- "ben bağırmadım."
-hayır bağırdın, dediğim gibi farkında olmaksızın yapılıyo bu eylem.
2-"ben bağırdım."
-bağırdın ve bunun farkında mısın? ölüleri de görebiliyor musun?
eğer elektrikler itü vadi yurtlarında kesildiyse işler bir az değişir. vadius abazanus ırkında bu anlamsız tepki komşu yurtları basmaya kadar gider.

(bkz: 7 kasim gölet yurdu baskini)
(bkz: #969106)
bir de elektrik kesildiğinde alkışlayanlar şeklinde bir tür vardır ki, onlar kesin bağırıyordur ama alkış sesinden duyulmaz, gümbürtüye gider.
(bkz: elektrik kesildiğinde alkışlayan insan)
ya takımını bağırır ya o karanlıkta insanlar aisyaset aşılamaya çalışır ve küfürü yer oturur.
ilgi çekmeye çalışan insan türüdür. ama insanlar onu fark etmez bile çünkü o anda herkes kendi telaşındadır. evde küçük çocuk varsa hemen ağlamaya başlar. ev halkı sanki ilk defa birlikte oturuyormuş gibi birbirlerinin yüzünü görmeden espiriler yaparlar, saçma fıkralar anlatırlar. elektrik gelince herkes kendi yoluna devam eder. *
aile eşrafı bir araya gelir , muhabbet muhabbeti açar , bir anda elektrik gider..ailenin tepkisi aynen şudur:

"aaaaaaaaaaa!"

daha da uzamaktadır.
elektriğe ne denli bağımlı olduğu gözle görülebilecek olan insandır. e haklıdır, hele de entry girerken gidince bu elektrik fena koymaktadır insana..
-flashback-
son ders zili çaldıgında tüm ögrenciler okulun çıkış kapısında birikmişken, kimse itmedigi halde, ''arkadan ittiriyolar'' diyen ve o itişkakıştan, hengameden acaip zevk alan bir çocuk vardı.
işte bunlar aynı kişilerdir. yaygarayı sever, kendilerine küçük mutluluklar üretirler. aralarında bulunmaktan onur duyarım. saygılar, elma kabukları.
ilkokul sıralarında boy gösteren ufak insandır.
hanımm koşş mumu getir diye bağrışma olur.
(bkz: çomak mı soktular çocuğum)
aynı insan elektrikler geldiğinde de bağırarak olaya denge getirir.
(bkz: odtü öğrencileri)
"aaaaaaaaa!!!.." diye tepki verenleri de vardır.
sanki evde bomba patlamışcasına panikleyen insanlardır. ortamı gererler. halbuki gerek yok.
saatlerdir save butonuna basmamış bir halde tezini masa üstü bilgisayarda yazmaya devam eden bir insanın karşılaştığı durum olarak gayet normal denebilecek bir eylem.
neticesinde pencereye doğru yönelen insan tiplemeleride karşılaşılan tiplemeler arasındadır.