bugün

Platformumuzu işgal eden ekşici tayfaya karşı yapılan savaş çeşididir. Bordo klavyeciler derhal görev başına. Torpahlarımızı asla ve kat a vermeyeceğiz. Seferberlik için gizemli yazarlar devreye girmelidir. Derhal.
ben de ekşi'den geldim, 'ne güzel bir yer Uludağ sözlük' diye düşünüyordum, hemen savaş başladı. Yapmayın şöyle şeyler.
bana sempati besleyene ben de sempati beslerim kardeşim, ekşiden gelip Ulu'da patronluk taslamazlarsa savaş falan çıkmaz.
Derhal çözüm süreci başlatılmalı.
yıllardır uluda takılan arkadaşlarıma artizlik yapmazlarsa başımın üzerinde yerleri var.
görsel
olmayan bir savaştır. hem ne güzel gelmişler, sözlüğe biraz olsun hareket getirmişler.
son birkaç yıldır online sayısı oldukça düşmüştü. yoksa pazar günü bu saatte 100 üzeri online yazarı en son ne zaman gördünüz?

durduk yerde oturma organınızdan savaş uydurmayın! savaş mavaş yok.
Mızrakları hazırlayın aylak avlamaya çıkıyoruz.
ey ekşiciler! tüm emekleriniz bir gecede heba oldu. uludağ ile alay edenin akıbeti berbad oldu.

şaka ya ekşiciler sözlüğü canlandırdılar ufaktan da olsa. daha yeni yazarlar da gelir epey şenlenir. dewamke.
savaşın iki egemen güç arasında yapılan bir eylem olduğundan hareket ile kesinlikle savaş olmayıp belki bir ilhak ediş olarak vücut bulacak lakin, oyun parkından toplanıp sözlük kapısına bırakılmış intibası uyandıran hepsi olmasa da çoğuna tekabül eden uludağ sözlük yazarlarının daha format nedir bilmez var edişlerinden hareket edildiğinde surette kocaman bir tebessüm doğuracak hayal mahsulü ve komiklik ihtiva eden savaştır.
görsel
Toplanın etrafımda toplanın ulunun genç neferleri.*
https://youtu.be/DiVEIA2dFks
Bu ekşiciler çok fena laf sokuyor.

Neyse ben mızrağı frank'a sokup aradan çıkıyorum.
Siz bırakın uluyla savaşmayı, benim tırnağımla dahi savaşmaya gücünüz yetmez ne diyonuz bee. Ben melez bir ırkım, ekşinin donanımı, ulunun çirkefliği var kanımda. Yolarım lan hepinizi. Taam sakinim..
Aklımda bi iki şey var, kimse söylememiş. Benim ise söylemeye cesaretim yok. Yazıklar olsun sizler gibi cesur insanlara.
MEvcut Uludağ sözlük yazarları ulu sözlüğü temsil eden; bilimsel, siyasi başlık kalıplarını bilmiyorlar. Bu bakımdan Uludağ zayıf görünecektir. Ancak eski uludağcılar artarsa büyük savaş çıkar!

Meydan larousse vs Ana britannica savaşıdır bu.

Edit: düzeltme.
Ben hem ekşi de hem uludağ sözlük de yazıyorum bu sebepten ne kadar normal sözlükçü varsa götüne koyayım.
ben ekşi kapandı diye geldim ama caylagim orda:') Uludağ kadar sahip çıkmadı kimse :'( birakmicam bı daha
Savaşı korkak izleyen kargaların maddiyatçı kaygılara çözüm olarak uydurduğu savaş.
Ekşiciler mağdur edilmişlerdir. Bundan mütevellit sosyal medya kardeşlerimize sahip çıkmamız lazım. Zaten kendileri geçici koruma statüsündeler. Bunula beraber Uludağ sözlükte şöyle diyenlere şahit oldum "onları zorla da olsa yollayacağız, mancınıkla fırlatacağız" falan. Çok nahoş bir üslup bu. Biz uludağ sözlük ahalisi misafirperveriz. Onlar muhacir biz ise ensarız kardeşlerim. internette gördüğünüz her ekşici videolarına ya da uludağ'ı kötülediği söylenen entrylere de inanmayınız lütfen. Dezenformasyon almış başını gitmiş. Kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen kötü niyetli insanların işi bu efendim, evet.*
(bkz: ateşkes)

Ayıp ayıp... Mülteci olarak geldik la. Bi' çadır madır verir insan. Cık cık cık...
El kaldirana el kaldırırım, silah çekene silah çekerim, beni öldürmeye kalkiasanı öldürürüm.
Adamlar geleli bir hafta oldu Bi sakın ya.