bugün

sözlük formatındaki sitelerde uygulanmakta olan bir metotdur.
beğenilen entry'lere artı, beğenilmeyenlerine de eksi oy kullanma şeklinde duhül olur. bazı entry'ler anlaşılamadığı için ya oylanmaz, ya da bildirilir. işin literatüel kısmı budur.
ancak bu sadece objektif ortamlarda gerçeği yansıtmaktadır. bizim gibi sürü psikolojisinin hüküm sürdüğü ortamlarda kullanıcılar sırf arkadaşlarına yaranmak, ya da tepkilerini örgütsel bir şekilde dile getirmek için çoğu zaman başlığı dahi okumadan bu tür eksileme eyleminde rol alabilirler. Bir noktaya kadar bu da oldukça anlaşılabilmektedir.
Yüzyılın en iyi 100 filmi gibi bir başlığa girilen "star wars serisi" ne mantık ve zihniyetle eksilenebileceğini anlatabilecek bir bilen yoktur. zevklerin ve renklerin tartışılabildiği böylesine bir ortamda bu oylamanın sağlıklı olduğu konusunda derin endişeler de hüküm sürmektedir.
Batmıştır muhakkak. Yoksa hiç bi yazar eksi oylamaz. Beğenirse artı oylar. Beğenmezse, boş geçer. ***
artı zıttı.
entrynin g.tune kaçması sonucu bireyin verdiği tepki, mesela göz önünde bulundurursak (#6274014) entryi, döngüsel kıvama gelmiş çok fazla eksi oy almıştır, ama derindende girmiş bazı arkadaşlara. fekat artık bir grup olmuşturlar sözlükte, grup halinde eksi oy dağıtırlar bu anlamda entrylere...
birbirine takan yazarların yaptığı eylemdir. bu biyonik bir hal almıştır. olay akışı şöyledir: gruplar halinde seri oy verilir ve yapılan çok büyük bir marifetmiş gibi, küçücük beyinlerle böbürlenilir.

(bkz: küçük beyinli olmak)
tamam vermem. senimi kırcam.*
(bkz: seri eksi oy verme)
(bkz: her önüne gelene verme)
(bkz: fakire önden verme)
ergen yazarların gereksiz entry girmelerinin sebebi.

bence kaldırılmalı bu buton.

kaliteli yazamayan ama illa dikkat çekmek isteyen yazar saçma saçma şeyler yazıyor aldıkça eksiyi coşuyor aldıkça coşuyor. halbuki sadece artı oy olsa oy alamadığı için belki bir süre sonra bırakacak saçmalamayı. karması ekside olduğu için sevinen adamlar var.

artık oy vermeden önce yazara bakıyorum. eksi almak için yazmışsa vermiyorum eksiyi. nah alırsın o eksiyi.
bi taleptir. karma yerle bir oldu ota boka eksi vermenizden bıktım..
Sevilen eylem. Seri eksilemek kadar güzel bir şey yok. Hele ki Uludağ sözlük kadar tırt yazarı bol sitede eksi verecek adam bulmak hiç zor değil.