1. 16777213.
  Birbirleri ile ve cansız ortamla ilişki içinde olan kendi içinde yeterli bitki ve hayvan topluluğu.
  1 ... death lord
 2. 16777214.
  ilk anda ekonomik bir paketmiş hissiayatı yaratan isim. oysa "eko", ekolojikten gelme olduğundandır ki, ekolojik sistem manasına gelir.
  1 ... tankut kabza
 3. 16777215.
  tek seferde daha çok bulaşık yıkamayı sağlayan bulaşık makinesi programıdır.
  1 ... psychedeliqué
 4. 0.
  Canlı ve cansız varlıkların,birbiriyle ve/veya diğerleriyle olan ilişkiler bütünü.
  1 ... ulubilgekisi
 5. 1.
  hızla bozulmakta olan doğal denge .
  ... lavinya_
 6. 16777214.
  ototrofla otçulun hetotrofla etçilin karıştırıldığı sistemdir.bir otorof söyleyin sorusuna inek cevabı verilmesiyle karmaşa devam ettirilir.
  ... sayeste
 7. 16777215.
  nat geo wild da en cok gecen kelime.
  ... heredot1923
 8. 0.
  Ekosistem; dünya üzerindeki canlı ve cansız varlıkların, aralarında ilişkiler kurarak oluşturdukları ''yaşam dünyası''dır. Dünya üzerindeki sayısız biyolojik sistemden herhangi birisini niteleyen bir kavramdır. Dünya'nın üç boyutlu(atmosfer,litosfer,hidrosfer) kesitine ifade eden terimdir.
  ... ms exorcist
 9. 1.
  dış sistem anlamına gelir. termodinamik ve doğal selleksyon yasalarına göre her bir sistem dışındaki bir ekosistemin sonucudur.
  ... bahadrhun
 10. 2.
  ''ekosistemlerdeki rekabet'' kavramına kısaca değinelim.

  ekosistemlerdeki canlılar, yaşamlarını sürdürebilmek için, belirli bir kaynağa gerek duyarlar. kaynağın sınırlı olması, canlılar arasında, kaynağı ele geçirme yarışını başlatır. yarışan türlerden biri diğerine avantaj sağlayarak, daha fazla yavrular veya daha fazla besin elde eder. ya da kendisini daha iyi savunabilir. değişik sıcaklıklara, ışığa, suya ya da başka güç çevre koşullarına karşı daha dayanıklı olabilir. ekosistemde iki ya da daha fazla canlıdan herbirinin aynı kaynağı ele geçirmek için verdikleri uğraşa, rekabet adını veriyoruz. ekosistemlerde rekabet, tür içi ve türler arası biçimde olduğu gibi av-avcı ilişkisi biçiminde de olmaktadır.
  2 ... akademibuzcocuk