bugün

son entrysini 19 nisan 2006 tarihinde ebuzer başlığı altına kendi nickaltından son vedasını eden,
toplamda 31 başlık ve 100 entry sahibi birinci nesil silik.

görsel
yaşar nuri öztürk'ün son kitabı
kendisi bir programda maun suresi kitabıyla birlikte okunmasını tavsiye etmiştir
http://www.youtube.com/watch?v=x3WwkD71teQ
(bkz: yaşar nuri öztürk)
sahabe ebuzer'den yola çıkılarak yazılmış bir hakan albayrak romanıdır. osmanlı devletini övdüğü bölümler hariç güzel sayılarbilir. bir şiirinden alıntı vardır ki çok beğendim:

"her şey bir rüzgara bakıyor ağabey
bakma esrar çekip mayıştıklarına
bir gün varya bu mağribli çocuklar
bir gün yakacaklar paris'i."
bir hakan albayrak bombası. her satırı ibretle okunmalıdır.
(bkz: kadayıf)
tamam iğrenç olabilir ama aklıma ilk gelen buydu napim.
derviş devrimcilerin kuru ekmeği yolunu aydınlatanların el kitabı.
hakan albayrakın lakabıdır.
bir yandan içimize sıkıntılar düşüren karmaşanın röntgenini çekerken, bir yandan da bağlısı olduğumuz insani damarın, yani malcolm'ın, imam'ın, aliya'nın ve öteki mübarek yolcuların 'yol'una dair umut verici kıvılcımlar çaktıran roman. (gökhan özcan'dan)
"derviş devrimcilerin kuru ekmeği yolumuzu aydınlatıyor" alt başlığıyla yayımlanmış harika bir hakan albayrak 'çabuk roman'ı. yaklaşık 50-60 sayfa uzunluğundaki kitap, yazarının hayatında yer etmiş birçok tarihi ve siyasi şahsiyete bazen giydirmelerle bazen de saygı duruşlarıyla dolu. islamla herhangi bir ilgisi olmayanların bile ilgisini çekeceğini düşündüğüm islamcı bir kitap diye de tarif edebilirim. ya uyarsa?!

* * *

"che'yi hatırla" dedi, "o bir arjantinliydi. fakat rüyalarını sadece arjantin'in değil bütün latin amerika'nın özgürlüğü süslüyordu. gitti, küba'da emperyalizmin uşaklarına karşı savaştı. sonra bolivya'da. ulusal ihtirasları iplemedi che, kıtanın kurtuluşu için mücadele etti. güzel bir rock şarkısı vardır: james bond filan olmak istemiyorum. bir günlüğüne, hiç değilse bir saatliğine, sokağımın kahramanı olmak yeterdi bana... gerçekten güzel bir şarkı ama bize uymaz. latin amerika'ya da uymaz. Brezilya'nın altını bir kere çiziyorsan, latin amerika'nın altını bin kere çizmelisin."

* * *
ilk müslüman komunist olduğu iddia edilen sahabi değil de ? - bu cümle tamamlanır- ben uygun bir kaide göstersem bush'un ya da şaron'un yanında kim o kaidenin üzerine çıkıpta allahuekber, lailaheillallah muhammedun resulullah der? bunu yapmıştır ebuzer , heyecandır; adrenalindir, cesarettir. müşrikler hurdahaş edinceye kadar dövmüşler bir defasında onu. en sonunda peygamber ( sav ) kendisini medineye yollamıştır. yoksa biliyordu ki mekkede onu öldürecekler.

yan cebimde komunist kalmıştı : ben size bir karmati vereyim. onlar de enteresan.
özlediğimiz sahabi ve aynı zamanda sözlük yazarı.
Yenişafak ve Gerçek Hayat dergisinde yazılar yazan Hakan Albayrak'ın kitaplarından birinin adı.
1. nesil silik yazarmış.iyide yazarmış eskiden...
hakan albayrak'ın eşsiz kitabıdır.

"ilk durağımız Anadolu'da fiyakalı bir şirket binasıydı. Kapıdaki görevliler randevumuz olup olmadığını sordular, "istemez" dedi Ebuzer; Yoksullar adına buradayız. Bir lanet okursak bina başınıza yıkılır. Gücümüzü sınamayın, çekilin yolumuzdan..."

diyerek başlar hakan albayrak sözlerine. vurucudur her kelimesi. bir nefeste okunduktan rahat bir nefes alınır. yeni seferler olsa bende giderim denir, yüreğe öyle bir cesaret-cihad dolar işte.
her ne kadar polemiğe girmek istemesemde milyonları felakete sürüklemiş,oluk oluk kan akıtmış birine katil de derim kan emici de derim..şimdi de diyorum george w. bush,ariel sharon,lenin,hitler katildirler,kan emicidirler..

birilerinin faşist damarına basmaktan rahatsızlık duymaz ebuzer..gelen tepkileri anlayışla karşılar..doğru söyleyenler tarihte hep bu duruma düşerler..

önceki ayrılma sebebi sözlükte esen faşist havadır..bundan sadece ben değil bir çok yazar rahatsız olarak bırakmıştır..ve sonsuza kadar gelmeyeceğim diye bir ifade vermedim..kendimi müslüman olarak nitelerim fakat iyi bir müslüman olduğumu da iddia etmem..
ilk müslüman komünist olduğu iddia edilen sahabedir.
akşam akşam komik karadeniz insanına verdiği örnekle beni yarmış yazar
ve çölün engin karanlığı gülümsüyordu ona...
sözlüğün amacından sapmaması için uğraşan duyarlı bi yazar
bir sahabi ismiymiş.

(bkz: anlaşıldı merkez tamam)
ümmetin yitik vicdanıdır o...
(bkz: abuzer)
(bkz: serbest cagrisim)
burada bulunma amacım bir şeyleri paylaşmak ve yanlış fikirlere sahip olan insanlara doğru düşünme yollarını göstermektir..
sağlam yazar. ilgili, bilgili, yardımsever kişi.
güncel Önemli Başlıklar