bugün

e okul un üniversite versiyonu.
üniversite öğrencilerinin notlarının gösterileceği yer. veli girişi de olacakmış.

(bkz: le kampüs)
Tam cv’ye koymalık sertifikalar veren e-öğrenme platformu. Artık mülakatlarda not ortalamana, okuduğun okula, bölüme falan en son bakıyorlar orayı bi geçelim. Adamlar direkt nerelerde çalışmış, ne tür eğitimler almış diye bakıyorlar. Kurslara gitmiş mi, sertifikası var mı, yabancı dili var mı, bir konferansa katılmış mı, gönüllü işlerde çalışmış mı, stalklama forever… Çok da kasmaya gerek yok yani okul okul diye sonuçta doğduğumuzdan beri gördüğümüz ezberci sistemin aynısı üniversitede de devam ediyor. Bu yüzden şirketler çok da takılmıyor okula, bölüme. Önemli olan kendini nasıl, nerelerde geliştirdiğin. Özel sektör düşünen benim gibi arkadaşların muhakkak bakmasını tavsiye ederim.
içeriklerini üniversiteli akademisyenlerin doğrudan hazırladığını öğrendiğim, teoriyle birlikte pratiği de aktardığını test edip onayladığım otobüs çilesi olmayan bir kampüs.
online okul. Ev rahatlığında sınıf ortamı.
erkenden uyan, hazırlan, otobüs bekle vs. dertlerle uğraşmadan ders al. Tam benlik *
Her girişimde aklıma o lisedeki e-okul zımbırtısı geliyor. O nasıl bir çileydi.
Neyse, üniversiteye geldik de çözdük.
Sivas’tan ODTÜ sertifikası alabilecek olmam güzel olan.
Hayatınızda kaç defa;
hocanızın derste ‘sunum’ niyetine Word dosyasını açıp,
tüm dersi tahtadan yansıttığı, şu sayfaları okuyarak geçirdiğine şahit oldunuz bilmiyorum ama;
Benim hocalar hala bu şekil.
Bu adamların derslere bakıyorum.
Renkler, cümbüş felan.
Şaka gibi.
Örgün eğitimden gına gelmiş bana, net.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar