bugün

türkçe konuşulan ülkelerden birinde "inmek" anlamına gelen sözcük.

örneğin; "ben bu otobüsten hangi durakta düşeyim ?" gibi ya da metro, tramway vs. için kullanılıyormuş.
sağlam metaforlardan biridir. her anlamda, can acıtır.
http://sillygif.tumblr.com/image/119769539726
Rüyada en sık karşılaşılan bir anlık nabız hızlanması.
olduğunda sizi kaldırmak için hiç bir girişimin olmadığını anladığın an aslında gerçekleşmiştir.
kaldıranınız yoksa düşmeyin bunu fırsat bilenler kullanıcaktır.
üstümü güzelce giyindim.ayakkabılarımı sildim.çıktım evden kapıları kilitedim.otoparka gidiyodum ayağım taşa takıldı ne olduğunu anlamadan kendimi yerde buldum.yani bir güne ancak bu kadar b.k gibi başlanır.
rüyanızda yüksek bir yerden aşağıya doğru gerçekleşmesi halinde uyanmanıza sebep olacak durumdur.

gerçek hayatta düşerseniz de uzun bir uykuya yatmanıza.
Semtimin en kalabalık caddesinde akşam yürüyüşümü yapmaktaydım herzaman ki gibi. Yürüdüğüm yer de böyle sevgi yolu gibi araçların falan giremediği bir yer. Bu sene moda olan bu kaykaycı gençler burayı mesken tutmuş geçen karı kızı tavlıcaklar ya akılları sıra. Ben yürürken yanımdan hızlı hızlı geçip duruyolar hafiften tedirgin ediyolar beni de. Neyse biraz daha yürüdüm karşımdan bi ipne geliyo kaykayla ama nasıl gelmek sanarsın yangından mal kaçırıyo pezevenk. Baktım yol verceği yok bunun dedim kenarda durayımda bu geçince geçerim. Ulan bu gerizekalı ben durunca bi panik oldu üzerime doğru çevirdi kaykayı dümenini sktiğim. Neyse en son dedim yapcak bişey yok bu gavat bana bi çarptı, en son gözlerimi kapattım bunu bekliyodum, bu bana çarpınca ayaklarım yerden kesildi dizlerimin üstüne bir düşmüşüm çocuğu dövmeye kalkcam kalkamıyorum nasıl düştüysem artık. Ben kalkana kadar kaçmış zaten. Her akşam hala o yoldan geçiyorum o şerefsizi görürüm de döverim diye. Ama ne fayda.
Bir uçmak eylemi değildir.
hayati eylemlerden biri veya hayatın eylemlerinden. düşe kalka düşe kalka var olduk.
fakat;
yol hiç mutluluğa düşmedi. tamam yolumuz düşmeseydi bari biz düşseydik. niye öyle oldu ki? yolun mutluluğa düşen tarafında herkes birbirine çelme taksa ya, mutluluğa düşeriz. hayat kaldırırsa da olsun, derde düşeriz yine napalım...
kötü bir şeydir. zira düşene bir de onlar vururlar. açık ve net.

(bkz: düşene vurmak)
Hiç ayıp değil, kalkmasını bil!
Dışarıda yürüyüş yaparken kız arkadaşımın ayağına takıldıktan sonra yaptığım eylem. Sana bakan insanların bakışları yerden çok acıtır insanın canını.
Az önce çamurun içine dalmak suretiyle gerçekleştirmiş olduğum eylem. Sol tarafım tamamen battı. Düşmeden yarım saat öncede bir arabadan kıl payı yırttım yoksa bana çarpacaktı. Umarım eve tek parça olarak varabilirim.
Bu akşam başıma gelendir. Umarım acısı sonra çıkmaz.
uyurken olanı korkutur.
Dipsiz kuyudur.
görsel
‘Düştümse eğer sana bakarken düştüm. ‘

Böyle çağrışımlar yaratıyor bazı başlıklar. Çok seviniyorum.
dikkatli yürümediğimden ötürü geçen düşmüstüm ancak kalkmam beş saniye bile sürmedi düştüğun gibi kalkacaksın zayıflık göstermeyeceksin.
bir çeşit hayat felsefesidir. insana yapışınca kurtulunmaz.
sürekli düşerim, aniden yokoluyorum neredeyim yerde. bi insan hadi karda buzda adeta sörf yaparak düşer dümdüz boşlukta neden düşebilir ki.
ön çapraz bağı kopmuş serik belediyespor futbolcusu gibi oldu ayağım. ayrıca düşündüm de boyu kısa olana ne rahat; hobi olarak düşüp kalksa gene bir şey olmaz. e biz ne yapalım düşerken denge bilmem ne oranını da koruyamıyoruz al sana fazla hasar; neticede yüksekten düşmüş sayılıyorsun. aklımı koru yarabbim. bir de ön çapraz bağlarımı.
9-9-8 puanlarını topladım bugün gene artistik patinajdan. havada burgular falan. havada durdum şahitlerim var. sürekli yere düşmek zorunda mıyım, dilberaydan zorunda mıyım şarkısını kendime armağan ediyorum. neyse. beyefendi geldi kurtarmaya yerden, diyor ki bir sıkıntı var mı nasılsınız? harikayım ya belli değil mi. yerle yeksan üçe ayrıldı bünyem asfalta yapışıp sadece, sence nasılım. dur jimnastik kıyafetleri giyip tekrar düşeyim de puanla. muhteşemim.
eve girdim kapıyı açınca mideme de vileda sapı saplandı, porto rico çukuru oluştu. harikayım.
bir de keşke hep fiziksel düşsek.
zorunda mıyım.

edit: en son entryi de ben girmişim yine başlığa, bi kuple üzdü beni bu durum.
kendiniz düşerseniz kalkarsınız ama sevdiğinizin gözünden düşerseniz eyvah ki eyvah!
bayıldığım aktivite.

özelikle iş yerinde düşmeyi ayrıca severim. artık insanlar da alıştı. yine barış abi düştü, bir ses geldi bizim barış düştü dedim.
aiyyy bırış bey iyi misiniz.
ıslak zeminde acımam bütün şovlarımı yaparım.

şokun 3 basamak merdiveninden de düştüm.
düşmüşken oturdum soluklandım bildirimlere bakmıştım iyi geldi.
sağlam basamadık bu hayatta.
yerler hep yaş.