bugün

adapazarı'nın kuzeydoğusunda, zonguldak'ın güneybatısında ve bolu'nun kuzeybatısında bulunan il.
Bir aralar iş icabı sık gittiğim yerlerdendi. Hey gidi günler...
Akçakoca Merkez Camii:

görsel
Seçim zamanı Nisan 2023de düzcedeydim. Seçim sonucu belli olunca millet havaya ateş etti. Zaten halkının çoğu doğu Karadeniz göçmenidir. Yobazlığın başkentlerinden biridir.
hdpye vermedi öyleyse yobazdır.

cehapeli mod off.
CHP mi kazansaydı yani? Hani şu anki chp kötüydü.
Bir garip memleket. Baksan küçücük ama halkının çoğunluğu da aslen düzceli değil ne hikmetse. Kütükte buraya kayıtlı olan ne kadar kişi tanıdıysam gerçek düzceli değildi. Biri aslen niğdeliydi, biri aslen kırıkkaleli, biri yarı sivaslı yarı gümüşhaneli, hazan mezarcı da aslen doğu karadenizli. *
Yerli olanlarının da çoğunluğu çerkez zaten. Bir ara buralarda ciddi esrar yetiştirilir ve satılırmış, halen öyle mi bilmiyorum.
yüz ölçümü 2 bin küsurmuş ama kilis'in yüz ölçümü düzce'den daha küçük galiba. zaten istanbul da 5 bin küsur.
nedense yorumlarda herkesin cok gomdugu bir il.

mesela 007 demis ki : yarın iş için gitmek zorunda olduğum lüzumsuz il.

birisi demis: hayatımda gördüğüm en çöp il.

bir baskasi demis :allah düşmanımı karşılaştırmasın bu ille. geçen otobüste düzceli bir kızla geldim. ben böyle çekilmez bir insanı çok az gördüm ya. bu düzcelilerde bir sıkıntı var ama mümkün değil anlatamıyorsun.

Allah allah. Niye herkes bu kadar gommus?
Doğukan'ın memleketi..
Duzce çok tutucudur. Ondandir. ilçeleri guzeldir. Moderndir.

Evet
--spoiler--
duzce çok tutucudur.
--spoiler--
kimin neyini tutuyorlar????
Gidersen gorursun.

Evet