bugün

hallederiz abi.
"Yok ya, bekarlık sultanlıktır ben hiç evlenmeyeceğim" kadın erkek farketmez bu cümleyi kuranlar akranları arasında ilk evlenenler olurlar. Bu cümleyi lise 2 de okurken sınıftan bir kız söylemişti 6 ay demeden kocaya kaçtı.
(bkz: daha iyisi senin olsun)
Evliyim ama mutlu değilim.
inşallah canım ya.
Ben de memnun değilim ama..
Gibi cümleler..
"tamam o zaman, bir ara haberleşip görüşelim mutlaka arayı açmayalım"
Hımmmm öyle miiğğğ
Kesinlikle pik noktası kardeşim nasılsındır, bundan bana daha samimiyetsiz gelen durum hali sorma cümlesi görmedim.
Buyur canım.
Terbiyesiz evladiyim
Bize gelişi bu fiyat.
Zaman zaman kadınlardan duyduğumuz
" benim yanımda kendin ol " Çok sahtekarcadır. Türkçesi " banane lan senin dogal halinden, benim istediğim adam ol, olamıyirsan da o tipi oyna" dır.
Kanki.çok yapmacık geliyor.
Geçen sene köpeği gezdirirken bir kadın "ayy ayy ne tatlişmiş buu" diyordu lakin beden dili pek böyle demiyordu daha çok "çek şu pire torbasını önümden, itlerden korkuyorum ya da irğeniyorum" der gibiydi. insanın söyledikleri ile beden dili yani jest-mimikleri arasında uyum olmayınca samimiyetsiz-yapmacık oluyor doğal olarak. Hele ki kadınlar "ayyy ayy" diye gereksiz şekilde aşırı bir tepkide bulunuyorsa onların yapmacık ve samimiyetsiz davranışlar sergilediğini kolaylıkla seçebiliyorsunuz efendim, evet.
"sana daha sonra ulaşırım."
Samimiyetsiz cümle yoktur. Söyleyen kişinin samimiyetsizliği vardır.

Mesela en yakınınız, en sevdiğiniz size "nasılsın" derse, samimiyetsiz değildir. Ama sizi pek tanımayan, nasıl olduğunuzla pek işi olmayan veya kendisini ilgilendirmeyen bir kişinin size "nasılsın" diye sorması samimiyetsizliğin bayrak sallayanıdır. Sanki çok da sikindeymiş gibi.
Kimi insanlar birilerini telefonla aradıklarında karşı tarafın "ben de tam seni düşünüyordum valla bak hatta arasam mı diye aklımdan geçmedi değil" sözünü pek samimiyetsiz buluyor. Oysa kendi deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki cidden bu tür şeyler oluyor. Mesela lisede fizik dersinde -o ne sıkıcı bir dersti kardeşim be- sınıfın düzenini bozan arka dörtlüden aklıma biri gelmişti ve tam da o gün hiç alakası yokken mesaj gelmişti. ingilizce kursundan bir arkadaşla aylardır konuşmuyorduk "ne yapıyor acaba mesaj atsam mı" diye düşünüyordum ki beni aradı. Yani her "tam da seni düşünüyordum bak" cümlesini samimiyetsiz bir cümle kategorisi içine almak haksızlık olacaktır efendim. Öyle yazayım dedim işte, evet.
Ya o senin güzelliğin...
Her şey sizin için.

Bak şimdi inandık. Ehehe.
herkes samiiyetsiz amk.
teşekkürler.
1. sana canım feda
2.sensiz yaşayamam.
bu ikisi ''kolpanın kralı'' olmak anlamında 1.dir.
Bir çok cümle yazılabilir. bunların birçoğu büyük kitleler tarafından samimiyetsiz bulunabilir. Burada en sahtekar, en samimiyetsiz duyduğum cümleyi paylaşmak isterim.
"Seni seviyorum ama mutsuzum bundan dolayı ayrılmak istiyorum"
Kişiye göre, yaşadığı hayata göre değişen cümlelerdir, global değil, yereldir.

Bana göre, "sensiz bir hayat düşünemiyorum." Ee düşünüyorsun ki bugün yoksun.
senin adına çok sevindim… aynen canım.
Ben de canım.
çok yakışmış.