bugün

bir anlık ego uğruna, kitaba yanlışlıkla koyulduğunu düşündüğüm şey.
Kur'an'a göre resmen o insanın yüzü gözü hürmetine yaşıyoruz. bence gayet bilinçli koyulmuş.
kendini elevermek tam olarak bu olsa gerek. ders niteliğinde şerefsizim.
bilakis dünya darwin için evrilmiştir. teşekkürler doğa ana, teşekkürler darwin!
doğrudur, şüphesiz...
(bkz: muhammedin dünya için yaratılmış olması)

daha az saçma olurmuş.
-e biz gidelim o zaman.
kainatta kişi başına birden fazla gezegen düştüğünden mantıksız değildir.
elest meclisindeki ilk cevaba bakılınca mantıklıdır.
gördüğümüz-göremediğimiz herşeyin mutlak yaratıcısı bir tanrı var ama o semavi denilen kitaplarda anlatılan değil.

musa-isa-muhammed adına böyle gereksiz yüceltmeler maalesef ki var. hele ki dünya muhammed için yaratılmış demek tüm mantığa ve gönle aykırıdır. tanrıya inanmak adına ondan uzaklaşmaktır.
sadece dünyanın değil alemlerin onun için yaratılmış olmasıdır.
bu allah'ın işidir.
şekvası olan allaha koşmakta, varmakta acele etsindir.
bu detayı merak eden gidip araştırmalıdır.

(bkz: ilm-i ledünni)
eğer gerçekse ayrımcılık söz konusudur. biz neyiz lan, el çocuğu mu?
(bkz: hepimiz figüranız)
hazreti muhammed in allahın gözündeki değerini ve önemini gösteren küçük bir kanıt. ayrıca allah için bir dünya yaratmak nedir ki ? sorusunu akıllara getirir.
süper bişey...keşke diğer peygamberler için de yaratılsaymış, o zaman tadından yenmezmiş.
(doğrusu "dünya" değil, "alemler" bunun)

gelmiş geçmiş en bencilce söz.

hani bir düşününce, sadece gözlenebilen uzayda 200 milyar galaksi var, her galakside milyarlarca yıldız var, bunların hepsinin birer gezegen sistemi.

muhtemelen milyarlarca zeki uygarlık.

hepsi, tüm alemler muhammed için yaratılmış.

bencil demiştim, açayım.

bu neredeyse küstah bir biçimde kendi inancını evrene empoze etmek. evrenin akışında kum tanesi kadar önemli olmadığımız halde, üstüne üstlük tüm alemlere sahip çıkmak.. ne bileyim, baş ağrıttı. aynı zamanda tezat içinde. nerde kaldı tevazu?

o zaman atıyorum (islam harbiden iddia edildiği kadar evrensel ise), zerkonium sistemindeki sirius ırkının inancı nasıl?

"başka bir gezegende muhammed adında bir uzaylı yaşadı, islam peygamberi odur"

e benzer uzaylıya scientology tarikatına bağlı tipler inanıyor?

din denilen kavramda mantık aramamak gerektiğini az çok hepimiz biliyoruz, ancak inanç bir yerde, dogma bir yerde, bokunu çıkarmak ise bambaşka bir yerde.

diyorum ki, inancı filan anlarım da, eğer bana bunla gelirsen kahkahayı basarım. ciddi misin olm?

(bkz: mantık)
bir fakir ateistin daha çığırtmasıdır..

(bkz: sözlüğü forum sitesine çevirmek)
e ama ben dedim! hep diyorum;

arkadaşlar insan çok zeki bir varlık değildir diyorum, egosu olan doğal olarak da bunu doyurmaya çalışan bir varlıktır diyorum, hurafelerin tevatürlerin peşinde gezmeyi seven bir varlıktır diyorum hem de bunun eğitimle bile alakası yoktur diyorum "genel" olarak insan basit bir canlı türüdür diyorum, evrim belki zamanla daha zeki canlılar olmamızı sağlarsa bilinmez diyorum. ben bunları diyorum ama anlatamıyorum.

(bkz: sen kimsin lan) *
inançlar ile isteklerin yoğun çekişmesinin anlamlandırılamayan sonucunun dışa vurumudur. her şeyin insanın sınırlarını çizdiği bir mantık içerisinde yaratılmış ve/veya oluşmuş olması mantıklı mıdır? o zaman mantığımızı almayan diğer olay ve olguları neremize sokacağız.

(bkz: on adımda troll olmak)
Allah yarattığı bir kuluna niçin bu derece önem yüklemiş hayret etmemek mümkün degil.

Onda var olan ve diger insanlarda olmayan nedir o da tam açık değil. Allah istese ahmet'e mehmet'e de ayni ozellikleri yükleyemez miydi, yuklerdi. E peki nedir o zaman bu ayrıcalıklı olma durumu bilinmez.

Bence olmasi gereken; eger tanrı illa bir peygamberlik müessesi oluşturmayı dusunduyse ,insanları tamamen ayni yaratıp, dünyada allahın istediği şekle en uygun yaşayani peygamber atamaliydi.

Yoksa adama derler "bizim suçumuz neydi" diye.
bu dünya kime kaldı ki
sorusunun cevabını veremeyen söylem.
kur'anı kerimi bir kere bile okumamış olan yazar söylemidir, çünkü kuranı kerimde böyle bir ayet mevcut olmamakla birlikte, bu söz bir hadis-i şeriftir.
kendini ateist ve özgürlükçü olarak savunan insanların neden diğer insanların özgürlüğüne dinine hakaret ettiğini anlayamadığım başlıklardan birtanesi.... hiç mi şeref namus yok sizde... ne biçim insansınız.. size laf söylendiğinde ortalığı bir birine katarsınız ama siz herkesin özgürlüğüne müdahale edersiniz... allah yüceler yücesidir.. inan inanma... o senin sorunun. ama dinime laf edemezsin. *
yalan hadislerden biridir. diyanet bu tür hadislere inanılmamasını söylese de insanlar her hadis e gerçek gözüyle bakmaktadır. dünya hz muhammed için yaratılmışsa diğer kullara haksızlık olur. sonuçta o da etten kemikten bir insandı. putlaştırmanın manası yok. zaten son zamanlardaki pervasızlıklar yüzünden kemikleri sızlıyordur eminim.
evet doğrudur hemde şeksiz şüphesiz doğrudur, hem sadece dünya değil 18 bin alem onun hatırına yaratılmıştır.