bugün

her parçaya nasip olmaya mükemmel dizeleri ile ruh halimizin en ince kırpıntısının tespitini yapıp, öğüt gibi değil ama böyle hani, “senin için en iyisi bu, bunu yap” tarzında sıcacık bir sesin, ağlama hissi uyandıran, aşmış, insanın ihtiyacı olan ışığın, 6 dakikalık bir şarkıya nufüz etmiş hali.

“yalnız kaldıysan, kalkıp pencerenden bir bak.
güneş açmış mı, yağmur düşmüş mü?
dön bak dünyaya.
herkes gitmişse, sakince arkanı dön bir bak.
dostun kalmış mı? aşkın solmuş mu?

bir sonbahar kadar yalnız, bir kış kadar savunmasız.
ya da ilkbaharsan, yolun başındaysan...
asla vazgeçme.

kalkıp da pencerenden bir bak,
güneş açmış mı? yağmur düşmüş mü?
dön bak dünyaya.”

ayrıca;
(bkz:  inandığım masallar)
(bkz:  istanbul da)
harika sözleri ile büyüleyen, özellikle son 2 dakkasındaki gitar solosu ile harika bir his veren pinhani şarkısı.
sabahın körü, uykunu iyi alamamışsın, dün geceden kalma baş ağrıların seni an be an huzursuz kılmakta.. birden gözüne eski sevgilinin yırtıp atamadığın resmi takılır... o an tüm hayal kırıklıklarının bir bir gözününün önünden geçer.. ne kadar yalnız olduğunu düşünürsün milyarlarca insan arasında. hayata olan inancın gün be gün azalmaktadır. kendi kanatlarınla uçmayı henüz öğreniyorken avcıların odak noktası olmuşsundur.. her biri tüylerinden birer parça koparıp götürmektedir.. ve fonda da pinhaninin dön bak dünyaya adlı parçası çalmaktadır.. döner bakarsın dünyaya; ama o öyle dönmektedir ki, sarhoş olursun.. en iyisi kalkıp pencerenden içeri giren sonsuz gün ışığını selamlamaktır herşeye inat.. devreye giren gitar solosuyla bir kahraman edasıyla ayağa kalkarsın ve elinde kalan son umutlarına sıkı sıkı tutunursun..

şarkı biter..
misyon tamamlanmıştır..
2006 yılına ait efsane olmuş bir pinhani şarkısıdır.
akılları yerinde oynatacak ve yakında inanılmaz tutacak pinhani sarkısı. Bu kadar dinledirici ve etkileyicisi az bulunur dogrusu denilesi sarkı.
Umut eken bir şarkıydı.

Ta ki şarkıyı söyleyenin bile umudu bırakıp yıllar sonra dünyadan uzak isminde bir şarkı çıkarmasına dek.
arka arkaya dinlediğim ve dinlemekten bıkmadığım bir diğer pinhani şarkısı. ancak şarkıyı şu şekilde söylemek geliyor içimden.**
yalniz kaldim,
kalkip penceremden bir baktım.
günes acmamış , yagmur düsmemiş
döndüm baktım dünyaya.
herkes gitmis,
sakince arkanimi dönüp baktım.
dostum kalmamış, askim solmus
döndüm baktım dünyaya
bir sonbahar kadar yalnizım,
bir kis kadar savunmasizım,
ya da ilkbaharım ,
yolun basindayım.
vazgectim
kalkip penceremden bir baktım.
günes acmamış , yagmur düsmemiş.
asla vazgeçme!
kalkıpta pencerenden bir bak,
güneş açmış mi, yağmur düşmüş mü ?
dön bak dünyaya..
yalniz kaldiysan,
kalkip pencerenden bir bak..
günes acmis mi, yagmur düsmüs mü ?
dön bak dünyaya..

herkes gitmisse,
sakince arkani dön bir bak..
dostun kalmis mi, askin solmus mu ?
dön bak dünyaya dön bak dünyaya..

yalniz kaldiysan,
kalkip pencerenden bir bak..
günes acmis mi, yagmur düsmüs mü?
dön bak dünyaya..

bir sonbahar kadar yalniz,
bir kis kadar savunmasiz,
ya da ilkbaharsan ,
yolun basindaysan..

asla vazgecme!
kalkipta pencerenden bir bak,
günes acmis mi, yagmur düsmüs mü ?
dön bak dünyaya..
muazzam bir optimizme sahip pinhani şarkısıdır. en umutsuz anlarda bile, insanı motive edebilir..akın eldes de apayrı bir tad vermiştir şarkıya..
defalarca dinleyince bile bıkılmayacak bir pinhani şarkısıdır. hava durumunu takip etmenin hayatımızdaki öneminden bahsetmektedir. bunun için sık sık, kalkıp penceremizden bir bakmamız, asla vazgeçmemiz gerekir. şairin bize ısrarla anlatmak istediği budur.*
hayata küsenleri,tutunamayanları tutacak kadar güçlü bir parça. asla vazgeçme şarkının gizli öznesidir.
derin uykuda olanları, kendine getirmek için ithaf edilebilecek mükemmel bir pinhani şarkısı. belki de başkasını seven birini severken, kişiyi ayakta tutabilecek ve motive edebilecek en güzel şarkılardan biridir. çünkü asla vazgeçmemeli...
ağır aksak ritmine rağmen insanı yaşama bağlayan.
sonundaki gitar solosuyla insanın yaşama sevincinin tavana vurduğu pinhani şaheseri.
(bkz: pinhanin bütün şarkıları gibi çok leziz)
(bkz: yeme de yanında yat)
umutsuzluga kapildiginda moralin sifira dustungunde dinlenip haayata daha farkli bakmayi saglayan bas yapit.