bugün

devletin çoğuludur şüphesiz..
Bir bira markası. ihihi
erkek birasıdır.
Bir weihenstephaner değildir. Ama elbette ki efesten en az bir buçuk kat iyidir.
Litresi 60 liraya gelen bira. Viski alıyoz sanki mına koyim.
Bize uymayan bira. Getir orada Efes tombul. Evet.
Carrefourda fiyatı 13 lira olan, mekanlarda fiyatı 25-35 lira olarak değişen belçika birası. Midesini 50lik 4-5 birayla doldurmak istemeyenler için 2-3 tane 33lük birayla aynı kafayı yakalamak isteyenlerce tercih edebilecek bira aynı zamanda. Tadı inda bi ekşilik var, pek sevemedik kendisini.
Nefis bir bira.
Açık ve net üstüne daha lezzetli bir bira içmedim. ilk kez içiyorum.
bu gecemin sponsoru olan bira. yüksek alkollü biraların içinde en lezzetlisidir kanımca.
fafori bira markalarımdan biri olan belçika birası. alkol oranı yüksek ama boğazımı yakmıo.
bir bira markası.
içtikten sonra diğer biralara sırt çevirmeniz muhtemel olan gerçek bira.
belçika menşeyli, türkiye' deki karşıtı efes, bir nebze de tuborg olan, efsanevi biradır. gün itibari ile elime 750 ml' liği geçmiştir, an itibari ile balkonda keyfini çıkarıyorum.
bunu beğenmeyen adamların genelde favori birası efes fıçıdır. belçika birası sevmeyenin dilinden şüphe ederim.
şu an türkiye sınırları içerisinde satılmış en yüksek alkollü 2. biradır, alkol oranı sayesinde içiminin kolay olmayacağını tahmin edebilmişsinizdir. 1.si'nin adını unuttum vakt-i zamanında real'de satılırdı 50 cl'liliği 12,50 TL olan bir bira düşünün yine bir belçika mucizesiydi o da. ismini bulursam editleyeceğim söz sözlük.
bugün migrosta gördüğüm ve hemen hemen türkiye'de her yerde bu kadar açık seçik satılmadığını bildiğim için 6 adet aldığım akşama alem yapacağım bira. daha önce içtim test ettim.
duvel, tipik bulanık görüntüsü ve altın sarısı rengiyle dikkat çeken belçika biralarından hoegaarden'in biraz daha serti diyelim hatta. fakat içimi bu kadar keyifli olupta bu kadar yüksek alkollü olmasına ve çaktırmadan kafa yapmasına inanamıyor insan. öyle de manyak bir bira.
bu bira bardakta içilmelidir, diğer biralardan daha çok köpük çıkarır ve olayı budur. 33'lük şişelerde satılır ve fiyatı türkiye'de ki migroslar da 7,5 TL'dir.
bu güzel bira. her biraseverin tatması gerekendir. 5 tanesinden sonra ayar verir.
(bkz: doors dinle içki iç ankara)
4 5 tane sallandığında geceyi kurtaran biradır. alkol oranı yüzde 8.5 tir.
saglam bir belcika ickisi. hatta biranin erkek hali.
bu ünlü belçika birasının, flemenkçe karşılığı, şeytandır.
bizim efes sise renginde bir sisesi vardir faket hacmen daha kucuktur, tadi bitter bi tattir. hizli icilirse fena carpar. bardagi balon bira bardagin daha modifiye edilmisidir. 330cl sisenin tanesi 2.85 euro'dur belcikada. bunun yuzde 21'i kdv'dir.
Meşhur bir Belçika birası. diğer Belçika markaları gibi kendi bardağında servis edilir. bardağı hacmine göre büyüktür. yani ancak yarısını doldurur. soyu sarı bir rengi vardır. alkol oranı oldukça yüksektir. 2 tanesi çakır keyif olmak için yeterlidir. süperdir.
dünyanın neresinde içerseniz için kendi özel bardağında servis edilir.
meshur bir belcika birası. %8.5 gibi kral bir alkol oranına sahiptir. içimi de kolaydır ama pek lezzetli bulmadım. yine de içilebilir. çabuk çarpıyor.
yedi duvele nam salmak