1. 1.
  devletin çoğul hali..
  devletler..
  1 ... piano-forte
 2. 2.
  yedi duvele nam salmak
  ... vezir tonyukuk
 3. 3.
  meshur bir belcika birası. %8.5 gibi kral bir alkol oranına sahiptir. içimi de kolaydır ama pek lezzetli bulmadım. yine de içilebilir. çabuk çarpıyor.
  ... kostebek
 4. 4.
  dünyanın neresinde içerseniz için kendi özel bardağında servis edilir.
  ... veshtitza
 5. 5.
  Meşhur bir Belçika birası. diğer Belçika markaları gibi kendi bardağında servis edilir. bardağı hacmine göre büyüktür. yani ancak yarısını doldurur. soyu sarı bir rengi vardır. alkol oranı oldukça yüksektir. 2 tanesi çakır keyif olmak için yeterlidir. süperdir.
  ... mejo
 6. 6.
  bizim efes sise renginde bir sisesi vardir faket hacmen daha kucuktur, tadi bitter bi tattir. hizli icilirse fena carpar. bardagi balon bira bardagin daha modifiye edilmisidir. 330cl sisenin tanesi 2.85 euro'dur belcikada. bunun yuzde 21'i kdv'dir.
  ... yardir mevlam su
 7. 7.
  bu ünlü belçika birasının, flemenkçe karşılığı, şeytandır.
  ... ucagabakarkendusenpenguen
 8. 8.
  saglam bir belcika ickisi. hatta biranin erkek hali.
  ... afi neufert
 9. 9.
  4 5 tane sallandığında geceyi kurtaran biradır. alkol oranı yüzde 8.5 tir.
  ... carbonara
 10. 10.
  bugün migrosta gördüğüm ve hemen hemen türkiye'de her yerde bu kadar açık seçik satılmadığını bildiğim için 6 adet aldığım akşama alem yapacağım bira. daha önce içtim test ettim.
  duvel, tipik bulanık görüntüsü ve altın sarısı rengiyle dikkat çeken belçika biralarından hoegaarden'in biraz daha serti diyelim hatta. fakat içimi bu kadar keyifli olupta bu kadar yüksek alkollü olmasına ve çaktırmadan kafa yapmasına inanamıyor insan. öyle de manyak bir bira.
  bu bira bardakta içilmelidir, diğer biralardan daha çok köpük çıkarır ve olayı budur. 33'lük şişelerde satılır ve fiyatı türkiye'de ki migroslar da 7,5 TL'dir.
  bu güzel bira. her biraseverin tatması gerekendir. 5 tanesinden sonra ayar verir.
  (bkz: doors dinle içki iç ankara)
  ... lucky strike