1. 1.
  suriye'de ve ona komşu olan ülkelerde görülen pek yaygın olmayan bir inanış biçimidir.
  1 ... zall
 2. 2.
  yıllarca müslümanların içinde takkiye yapıp gerçek inançlarını gizlemişlerdir.
  ... maksat muhabbet
 3. 3.
  parayı veren kimse ona çalışırlar,dinleri imanları paradır,iş ahlakları da pek yoktur.osmanlı bunları pek güzel kullanmıştır.
  ... disco inferno
 4. 4.
  hakim bi emrillah adlı kişiyi tanrılaştıran ve ismailiye mezhebine yakın olan batıni bir şia koludur.bugün suriye ve filistin bölgesinde yaşarlar.
  3 ... silte
 5. 5.
  Aslında Fatimî Halifesi Hakim Biemrillah'ı Allah sayan bir inançtır. Tanrı, yedi imamdan sonra dünyaya inmiş ve Halifenin kişiliğinde yaşamıştır. Dürzîler'in Hristiyan olduğu da ileri sürülür. Tanrının sayısız kez insan olarak dünyada göründüğüne inanılır. Bir gün yeniden dünyaya gelecek ve Dürzî olmayanları cezalandıracaktır. 11. Yüzyılda Suriye'de Anuştigin Derezi tarafından kurulmuştur.
  ... conspirator
 6. 6.
  (bkz: dürzü)
  ... dayakyersin
 7. 7.
  israil ordusunda askerlik yapan tek arap topluluğudur.
  ... conspirator
 8. 8.
  dürziler bugün lübnan başta olmak üzere suriye , israil ve ürdün'de dağınık topluluklar biçiminde yaşarlar. müslümanlar dürziliği islam dışı batıni bir mezhep olarak tanımlasa da , onlar kendilerinin müslüman olduğunu hatta müslümanlığı en iyi şekilde yaşayan ve yaşatanların yine kendileri olduğunu savunurlar.

  kutsal simgeleri beş köşeli yıldızdır. bu yıldızın her köşesi ayrı renktedir.(sarı,kırmızı,yeşil,mavi,beyaz)
  1 ... mirgun
 9. 9.
  kendilerini müslümanığın bir kolu olarak gördükleri uydurmadır. Müslümanlığı kabul etmezler ki zaten başlı başına bir çok dinden etkilenmiş bazı mitlerden alıntılarla efsaneler yaratmış başka bir dindir.
  -1 ... kurtcebe noyan