bugün

cok iyi tenis topları üreten bir cok alana el atmış firma
parfüm markasıdır.reklamları daha cok formula 1 yarıslardaki reklam panoları ve araba cıkarmalarında yapılır.
Aynı zamanda, * Amerika menşeili bir lastik * üreticisidir.
http://www.dunloptires.com/
ayni zamanda deodorant markasidir.
(bkz: 90 lı yıllar süpermarket parfümleri)
penaları çok çok iyidir. özellikle dunlop tortex standard'lar. penalar dışında bir çok kaliteli enstrüman aksesuarı da üretir. cry-baby wah pedalı, gitar askıları, kilitli askı sistemleri, kapolar, slide'lar, pena tutucuları, enstrüman cilaları...
90'lara damgasını vurmuş wimbledon diye bir ayakkabı modeline sahip markadır .
evropeli bir çikolata markasıdır. lezizdir.
(bkz: sistem yaklasimi)
aynı zamanda optik gözlük ve güneş gözlüğü markasıdır... her kaliteli gözlük markası gibi made in italy'dir...
iyi bir gözlük markasıdır.
aynı zamanda da, 90 larda türkiye piyasasında da yer alan ayakkabı markası(ydı).*
iyi bir TIR lastiğidir..
kötü bir lastik bone üreticisidir.
John Boyd Dunlop'un (havalı lastiğin mucidi ve cerrahi veteriner) kuruduğu firmanın adıdır. 1887'de oğlunun trisikletinde (üç tekerli bisiklet) ilk havalı lastiği denemiştir. 7 Aralık 1888'de de patentini almıştır. Bugünün büyük Dunlop lastik şirketinin de kurucusudur.şirket lastik dışında farklı dallarda da üretim yapmaktadır. örneğin kol saati üretimi.
aynı zamanda bir saat markası.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/dunlop-276672/
sadece lastik üreten kendisini daha ziyade motosiklet lastikleri konusunda ispat etmiş bunun dışında fason olan saattir parfümdür ıvır zıvırdıra bir çok sporla alakalı marka gibi moda icabı girişmiş firmadır.
Dunlop classic parfümü çoğu 150 tlik parfümlerden iyidir.
zack wylde ve kirk hammet'ın signature pedallarını, ve kendine has yapıya, şekle* sahip lastikler üreten firma.
carrefour'da çeşitli vücut geliştirme aletleri satan spor firması.
türkiye piyasasında ayakkabılarıyla hala! yer alan firma.
Pena, slide bar, wah pedal gibi gitar aksesuarlarından tutun araba ve motor lastiği, araba camı, tişört, spor aletleri, parfüm, kol saati, ayakkabı, güneş gözlüğü, tenis topu, sırt çantasına kadar her şeyi üreten değişik firma.
Parfum. Yesil. Beni benden alan koku ://
bir nevi gerçek dünyamızın ''acme'' firmasıdır.
Parfum. Yesil. Beni benden alan koku ://
görsel

Bilmeyenlere
güncel Önemli Başlıklar