bugün

sonra tuzlu çekirdek yenmesini tavsiye ederim.
kötü bir bağımlılık. Psikolojik BiR SORUN. GENELDE STRES DURUMUNDA, KAYGILANDIĞINDA iNSAN BÖYLE BiR DAVRANIŞ SERGiLEMEKTEDiR. BAZEN KANAMA OLUR O ZAMAN DiLi iLE KONTROL EDER iNSAN. KÖTÜ BiR DAVRANIŞ KARŞIMDA KiMSE YAPMASIN.
Blisex sağ olsun dudaklarım hiç kurumadığı için artık soyma gereği duymuyorum.. Olmasaydın halimiz ne olurdu be
hobi gibi bir sey bende bu.

psikolojik hep borclarimi dusunurken yapiyorum.

yaptikca da dudak derisi kalinlasip daha cok cikiyor.
vucut bir nevi surekli tamamliyor orayi.
katman katman soyuyorum arkadaslar.

bazen fazla kaciyor kaniyor sisiyor o gunler annemi ziyaret edeceksem iptal ediyorum.

cunku yine agzini kim yedi diye soruyor.evlenecegim umidine kapiliyor.
Kurumuş dudak derisini acıtmadan zarar görmeden ısırarak koparmak bir sanattır, yavaşlık ister.
2-3 ay önce soya soya yara çıkarttım. Acıtır da. Kremle falan geçirdik o dönemi çok şükür.
En sevdiğim.. kanatmayan da soyuyorum demesin..
arada sırada dudağın kuruması sonucu yaptığım eylemdir. evet.
Çok kötü bir bağımlılıktır. Defalarca bırakmaya çalıştım ama kısa süreli oldu. Bazen kanatana kadar koparıyorum ve acıyınca daha hoşuma gidiyor. Kötü, çok kötü.
başlığı görünce insan ister istemez dudaklarını kemirmeye başlıyor.
Öyle lanet bir şey ki bu bir başlayınca sürekli yapmak istiyorsun. senelerdir bırakamıyorum. Psikoloğa gitmeyi bile düşündüm çünkü her duygu değişiminde, ne zaman canım sıkılsa, üzülsem yada sinirlensem dudaklarım mahvoluyor. Ne zaman tamam artık bıraktım desem, bir bakıyorum elim yine dudağıma gitmiş.
‘Başlarsan duramazsın’ eti hoşbeşin sloganı olacağına dudak soymanın sloganı olmalıymış.
acılı bir eylem. stresli olduğum zamanlarda gayriihtiyari yapıyorum bunu. mütemadiyen stresli olduğum için de genelde paramparça geziyorum.
Grip falan olduğumda başladığım, sağlıklı olduğumda aklıma bile gelmeyen kompulsif davranış.

Dudak derisinin kurumasıyla ilgili.
bir süre sonra alışkanlık halini alan eylem.ewed
Stres altında olmamdan mütevellit farkında olmadan yaparken başlıkla göz göze gelip pişman olduğum eylem.
Dudak degilde, çocukken dustugumuzde kanar ve kabuk baglardi. O kabuğu soymak kadar zevkli bir șey yoktu.
stres anında kontrol edilemeyen bir harekettir. farkında bile olmazsın.
Hele kışın yapınca dudakları rahmetlik eden hareket. Vazgeçmesi de ayrıca zorudur, başlığı okurken istemsiz dudağımla oynamaya başladım bile.
Bu islemi yapmayana son derece garip gelen eylemdir.
diş yardımı ile yapılan eylem.

(bkz: dudak ısırmak)
işte bunlar hep stres.
dudak derisini tamamen soymayı başarıp yumuşacık dudaklara kavuştuğumuz an tekrar kuruyana kadar birkaç saat mutluluk..
gerisi hep acı hep pişmanlık. kurtulamadık gitti şu illetten. hayır ben yapmıyorum ki elim yapıyor. yabancı el sendromu mu bu?
öyle bir bağımlılıktır ki, bir başladın mı bitirene kadar başka hiç bir şey yapamıyorsun.

uzun süre devam edilirse dudak kanserine kadar gidebilecek illettir.
Büyük zevk verir. o tatlı sızının hastasıyız efendim. Kan tadını da iyi biliriz.. keşke yapmasak ama..