bugün

her iftara başka bir tatlısını yaptığım, bizimkilere de "yeni tarifim, nasıl" diye yedirmeye çalıştığım hazır tatlı sektörünün başı. her seferinde mutfaktaki çöp kutusunun kapağı kaldırılır, yine pişti oldun sloganları ortada dolanır. olsun. hizmete devam, devrime selam.

(bkz: dr oetker doçent olsun)
princess lillifee adını verdiği kelebek pastasının büyüklere yönelik bir çalışma olmadığı tarafımdan test edilmiştir. ancak kakaolu kek karışımı harikadır, bilmeyene kendi tarifiniz gibi yutturabilirsiniz. *
çoğu reklamında mutfakta babalarla kızlarının hamur işi yaptıkları temasını işleyen reklamlara sahiptir.
hele o krem şanti reklamındaki kızın ağzını açtığı reklam! tiksinç.
doktor oetker alasımız kaçıyor. her gördüğümüzde kıza küfredip kanal değiştiriyoruz.
ayrıca konu açılmışken; nutella reklamındaki aşçı! sen de kazanda nutella karıştırdığın tahta kaşığı ağzına sokup tekrar kazana daldırıyorsun, görmedik sanma!
bitti. dağılabilirsiniz.
kaç yıldır bulunan bir marka ama hala doçent olamamıstır.
tek kişilik küçük paketlerde satılan sıcak çikolata ve vanilyalı milk shake'i mükemmel olan marka.
doçentlik jürisinden geçebilecek kadar çok çeşitli ürünü sahaya sürmüştür evelallah.
bu kek nasıl böyle kabarıyor? babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? diyen sevimsiz kız çocuğunun oynadığı reklam filminde ki markadır. her ürünü vazgeçilmezdir. alternatifi olmayan puding, kabartma tozu, vanilya, keşkül, köstebek pasta vs... vs... markasıdır.
babaannelerimizin desteğiyle ve doktorluk ünvanıyla ürenlerin sağlığa zararlı olmadığı mesajı verip satış yapan dünyaca ünlü marka , (bkz: bolulu hasan usta)dan şaşmıyacan hacı
artık doçent olması gereken muhallebici. bakkal rüstem bile yan tarafı kırıp genişletti market oldu. alıyoruz, bir sebebin olsun.
adı August Oetker olan eczacıdır.
en yemekle alakasız insana bile tatlı yaptıracak şekilde ürün satan marka.
hazır kek un kullanıpta hala kek yapamıyorum diyen varsa artık okuma yazma bilmiyor heralde diyebiliriz, o derece.
bizim doktor arkadaş ya kral çocuktur. biraz hödüktür ama ıdare eder.harika kremşantisi vardır.
Doktor oetker gerçekten doktor mu, yoksa tıraştan mı doktor. gerçekten doktorsa supangleyle pudingle ne işi var. yok sahte doktorsa onun .mına koyiim ben.*
urunlerinin tamamina yakini pratik ve lezzetlidir ancak son zamanda ozellikle irmik helvasina takmis vaziyetteyim. vanilyali dondurmayla ilik servis edildiginde evlere senlik oluyor.
(bkz: aşure)si çok tatlı hazır gıda markasıdır.su ile değil yarı oranda süt ile daha lezzetli olur.
saçma bir supangle reklamı vardır. benim bildigim türk kadını supangle kokusunu alıp anne diyen kocasına gülmez. supangle tenceresiyle ağzına ağzına vurur. yeme bizi oetker.
reklamlarından iğrendiğim hazır tatlı markası. alıyorum çünkü doktor oetker.
(bkz: yoh yauv)
supangle reklamına götümle güldüğüm marka.

evet evet dr oetker, bizim babaannelerimiz supangle yapardı bize hep. bizim geleneksel tatlımız gibi bişidir bu supangle. hatta supangle yapamayan kız evde kalırmış daha önceleri. görücüye gidilen kızın bi supanglesinin tadına bakılması lazımmış. supangle'nin kıvamı tutturulamamışsa, kız istenmezmiş. yaaa, işte böle dr. oetker'cim. supangle biz türk insanın tarihinde önemli bir yeri olan bir tatlıdır. hatta benim babaannem de süper yapar.

o değil de, ben babaanneme "babaanne bana supangle yapsana" desem cevap şu olur "yenilecek bişi mi o evladım?"
ya da daha açık bir ifadeyle "supangle ne lan?"
(bkz: aylık 12 bin tl maaşı beğenmeyen doktor)
(bkz: hemsire oetker)
Basimiza pudinglerin,keklerin,sutlaclarin doktoru kesilmis, ev hanimlarinin yardimina cokca basvurdugu hayat kurtaricidir.
sadece gıda sektöründe değil bira, şarap, şampanya, denizcilik, otelcilik ve finans alanlarında da boy gösteren marka. ama türkiye'de sadece gıda sektöründedir.
aşure veya sütlaç reklamı yapar gibi supangle reklamı yapan salak marka. benim babaannem bize hiç supangle yapmadı. annem de yapmadı. amanın, ben de yapmadım leyn. eee, ilerde torunlarım kendilerini ziyarete geldiğimi nasıl anlayacak?
sıcak çikolatasını içtikten sonra nestle'ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek kapıyı gösterdim. ve şu herifin akademik kariyerine bir kez daha saygı duydum.

umarım kariyerindeki başarıyı özel hayatına da yansıtabilmişsindir doktorum oetker'im. bu arada camel'la aranızda bir samimiyet oluşturduğum için ne mutlu bana.

annemin sıcak çikolatayla hiç arası yok.
benimse evin uzun boylu erkek çocuğu kontenjanından dolayı tek alternatif olduğum perde takma işkencesi dışında evle ilgili herhangi bir olguyla alakam yok. puding neyin de sevmem. ama ikimizin de ortak olarak şukuladığı tek markadır dr oetker.
zencefilli, tarçınlı, çikolatalı kekini az önce yapıp bizzat tadına baktım. tek kelimeyle enfes oldu. tavsiye etmekteyim herkeslere.