bugün

doğum gününde donuk olan facebook hesabını açtıran kişiyle bir kan bağının olması muhtemel değildir.
kendini beğenmiş, benmerkezci kişidir. kimse kimsenin doğum gününü ezberlemek, aklında tutmak zorunda değildir. her insanın çevresinde doğum gününü hatırlaması gereken birsürü insan vardır( annesi,babası,kardeşleri,sevgilisi gibi... ). zaten facebooktan kutlayanlar genelde her gün görüşülmeyen insanlar olduğundan, bence facebook gayet hoş bir vesiledir.
tamam her yazılan değil ama ilkokul arkadaşının yazdığı samimi doğumgünü mesajı doğumgününden sonraki gün facebook açıldığında gözyaşlarıyla okunabiliyor.
150-200 kişinin ben pastamı keserken sırayla beni aramasını da istemem açıkçası.*
kimsenın doğum gununu kutlamamasından korkan kişidir.
boşuna donduran insandır. doğum tarihinin görünürlüğünü kapatırsın sorun biter.
geçen sene sırf yakın arkadaşlarım hatırlıyacak mı diye dondurmuştum. hiç biri hatırlamadı tabii ki. zaten önemli bir şeyde değil, aklında tutmak zorunda değil insan.
akıllıca bir davranış yapıyor. karşına çıkıp da ''kardeşim doğum günün kutlu olsun'' diyen çok az. En azından facebook'daki çoğulluğu görmüyor.
en iyisini yapandır. oradaki yazıların samimiyetsizliğini geçtim, iki tarafa da işkence bu iş.

listede olup da muhabbetimin olmadıklarını direk geçiyorum zaten. ucundan kıyısından muhabbetim varsa gördüğümde açıyorum sayfasını. bakıyorum. yazsam mı yazmasam mı düşünüyorum. bazen görmemiş varsayıp yoluma devam ediyorum. bazen de yazayım diyorum. bu 2.seçenekte ne yazsam sorusu elzem hale geliyor. yazılacak şeyler belli. onlar da altta 3643 kere yazılmış. "doğum günün kutlu olsun." ya da "nice yıllara." falan. olmadı kombinasyon yapıp "doğum günün nice yıllara." denir en iyi ihtimal. neyse hadi sen yazdın. bu sefer olay karşı tarafa geçiyor. aşağı yukarı herkes aynı şeyi yazmış. o da başlıyor "teşekkürler : )", "sağ ol ( :" yazmaya. smileyin şekli değişti farkındaysan. aynı şeyi yazmaktan mutlu değil karşı da. o da kombinasyon yapıp "teşekkür ol." deyip senin sıçışını sıvayabilir.

işte böyle. gelin bu saçmalıklara bir dur diyelim. gelin bu saçmalıklara bir dur.
en iyisini yapandır.facebook tan bakıp bakıp hatırlayanın pek bi önemi yoktur.
Doğum günümün yaklaşmasıyla aklımın bi köşesinde duran marjinal eylem. (bkz: 10 eylül) *
doğum gününde facebook duvarını kapayan insan bunun ruh ikizidir.
devilofdream'dir o insan.
en asil duyguların insanıdır.
arkadaş sayısı ile aynı oranda gelecek olan iletiden kurtulan insandır.
doğum gününü gizlemeyi akıl edememiş insandır. yine de en asil duyguların insanıdır. zoraki tebriklerdense hafızasını zorlayıp bir telefon açan bir iki arkadaşı ona yetmektedir.
milletin duvarları doğum günlerinde hınca hınç olurken kendi duvarından pek bir şey beklemeyen insandır. arkadaş sayısı azdır, fakirdir.
onlarca belkide yüzlerce kutlama mesajına cevap atmaya üşenen insandır.
ben yaptım bunu. çokta güzel oluyor.
--spoiler--

DoquM quNuN kutLu oLa xDé

--spoiler--

yazısını görmemek için yapılacak hareket.
Duvarına sıçılmasını istemeyen insandır.
yalnız insan. doğum gününü kimsenin kutlamayacağını bildiğinden rencide olmamak için hesabını kapatan insan.
Hadi ordan yok öyle bi insan evladı. bu devirde duvarında ne kadar çok doğum günü mesajı varsa o kadar çok seviliyorsun demektir, pehhh, yalan dolan.
bu sene yapmayaım düşündüğüm hareket, belki de komple kapatmak için facebooku bir başlangıç olur. ne demişler başlamak kapatmanın yarısıdır.
Yaratıcı, zeki, cinfikirli, hassas ve radikal olarak tanımlamak isteyeceğim ve gerçekten heyecan verici kişidir. Doğum gününden birkaç gün sonra hesabını tekrar açtığında statusuna 'Oh be, tehlike geçti.' yazması beklenen kişidir.
ya ruh hastasıdır ya da duvarına 'dgko'' yazan zihniyetlere aynısını yazmak istemiyordur.aslında bir yönden de çok mantıklı.
Doğum gününü kutlayanların sayısı belli bi sayıyı geçmediği için o gün hayattan soğur. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar