bugün

bir erkek ismidir. Genelde bu doğukanlar maço, anlayışsız, çok yakışıklı, p.ç insanlar olurlar. Ailecek sevmeyiz biz doğukanları.
babamın tek oğlunun adı.
dodo,dod gibi kısaltmalara sahip bir isimdir.
msn dilinde doukan olarakta görülebilir.
çok artizlerin ismi.**
pek güzel bir isimdir efendim.
bir erkek ismi olmaktadır. ülkemizde de sıkça kullanılır bu isim.
oldukça güzel bir erkek ismi. türk dil kurumu'na göre doğudan olan kimse demektir.
dogukanlar çok yakışlıdır ve herkes onları sever.
kızların duyduğu anda hemen asılmasına bile neden olan bir isimdir.
"DOĞUKAN Türkiye'de en çok kullanılan 1155. isim (... 1153. dilan, 1154. dilruba, 1155. doğukan, 1156. demirhan, 1157. fatmagül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı DOĞUKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

DOĞUKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-10-2010 15:22 itibariyle yaklaşık 7,392 kişinin isminin DOĞUKAN olduğu ve DOĞUKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DOĞUKAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DOĞUKAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

DOĞUKAN Türkiye'nin en yaygın 1155. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1155. ad ise Elsa ismi. DOĞUKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1153. Belinda 1154. Galen 1155. Elsa 1156. Raquel 1157. Moses isimleri de sayılabilir. "ismiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir."

tekrar yazalım: ismididikle.com'dan alıntıdır.
artiz ismidir.
yakından tanınan itlerden birinin ismidir. it hem de it oğlu it.
doğunun kağanı yani yöneticisi anlamına gelen yeni nesil erkek ismi.
ismim doğukan olmasına rağmen hiç yakışıklı ve havalı olmadığım kanaatindeyim.
sahibi olduğum isim, kızlar güzel buluyor.*
içinde bulunduğum tarikat.
reeldeki adımdır.

birgün bizim edebiyatçı bana "doğukan çok fırlama bir isim sen öyle değilsin" felan demişti. bende fırlama olmak isterdim ama yapım müsait değil hoja.
Yav bu çocuk yüzünden bu isimden soğudum, böyle bir şey olmaz demeyin oluyor işte.
hiç sevmediğim bir isimdi. sözlükteki şerli sayesinde tescillenmiş oldu.
günahım kadar sevmem.
(bkz: isme değil oturulan semte bakmak)
sevmediğim bir moğol ismi. hiç iyisine denk gelmedim.
atatürk düşmanıdır.
ergendir.
aklını seks ile bozmuştur.
direk anaya küfür eder.
olurda bir gün sivilde denk gelirsemki hissediyorum bana yakın bir yerlerde bu çocuğa bir şekilde bir bahane ile fena bulaşacam.
bu isimde iyi birisine denk gelmedim. enteresan doğrusu.
sadece bir tanaede tanıdım o da hayatımda tanıdığım en şerefsiz biriydi.
sözlüğü oyuncak haline getirmiş bir yazarımızın ismi.