bugün

Yazık , inanca , fikre , özgürlüğe vurulan ket başka hiç bir şey değil.
o kadar kan döküldü hükümetimiz tarafından ilgi çekemedi belki bu yasak bizim sözde müslümanların dikkatini çeker de yardım için destek için ellerini uzatmaya tenezzül ederler!

yoksa sizin müslümanlığınız konu türk olunca bitiyor mu?
acımasızların güzeldir iyidir diye yorum yaptığıdır. Ülkede gerilim de tırmanacak işkenceler de artacak. Din ulan bu din. Insana yaşama amacı katan şey bu. Boru değil.
bulgarlar ve macarlar gibi türklüklerini sonuna kadar koruyacaklarından dolayı gereksizdir bu şeyler zaten.
(bkz: yav he he)
ekle: bunu eksileyen aptaldır net. bu halkların islam olmadıkları için asimile olduklarına işaret ediyorum, dangalaklar bunu da anlamıyor. siz bu mallıkla müslüman ve Türk vs. olmayın. Keşke Yunanistan'a postalasak sizleri de!
Çanakkale'de 251309 şehit veren ülkenin sessiz kaldığı durum.
bu dünya'da güzel şeyler de oluyormuş dedirten haber.
islamofobi yüzünden ne dediğini bilmeyen malları sevindirmiştir.
özgür bir dünya için en başta inanç özgürlüğü gelir. bu insanlar sırf inandıkları din yüzünden işkence görüyorlar, görecekler.
bu gidişle ülkemizde de müslüman olmayanlara bu tür dayatmaların olmayacağını nereden bilebilirsiniz ki gidişat onu gösteriyor. o zaman bu insanlarla aynı duruma düşeceksiniz, düşeceğiz.
laik bir ülkede olmaması gerekendir.
dünyanın en vahşi ırkı olan çinlilerin abd ve avrupalılardan farkı sadece budur.

abd ve avrupa yalan söyleyerek katleder, çin yalan söyleme gereği duymaz.

şaşırtmayan gelişme.
akıllara şeyh said ayaklanmasını getiren bir yasaktır ama iyi olmuş, sırf kaytarmak için namaz kılan yüzlerce çalışan var.
Sevindirici gelişme. Hiçbir inancı kimsenin gözüne sokmaya gerek yok. Ibadetini allahiyla kendi arasinda yaşadiktan sonra kimse karişmaz. Türkiye de dahil tüm geri kalmış yobaz ülkelere emsal olması dileğiyle...
adamın ibadetinin zararı ne yasaklıyorsunuz arkadaş?! isteyen inanır, isteyen dağ taşa tapar, isteyen inanmaz. sevinenleri görüyorum gerçi ateizm yasaklansa inananlar sevinirdi burda. işte bu yüzden kaybediyoruz empati, saygı, anlayış 0 koca toplumda.
çin'in müslüman+türk olan insanlara yaptığı zulümdür.

buna rağmen ne müslümanlarımız ne de türklerimiz ses çıkarır bu duruma.

bi gariplik var ama ne?
dünya ekonomisini tsumani misali alt üst edecek olan çin'e one minute diyemiyor bizim anlı şanlı dünya liderimiz!!!

one minute deseneeee
one minute deseneeee
tayyip çin'e de nanik yapsanaaaa.

yemez beyler yemez.

dünyanın her yerindeki müslümanlara eli uzanan bu dünya lideri(!) buna sesini çıkarırsa ben bu yazdığımı silerim. ama diyebilir mi? ı ıh diyeceğini, kükreyeceğini samıyorum. neden? e çünkü uygur türkleri arap değil de ondan. ayrıca, uygur türkleri zaten çin kurulduğu günden bu yana asimilasyona uğruyor, insanlık dışı muamelele maruz kalıyorlar yıllardır. kim görmüş ki bizim 4 parmaklılar görecek.

o değil de, kafayı uygur türkleriyle bozanların bu kararı desteklemesi de ayrı bir ironi.
bizi ilgilendirmez , cunku arap degiller.
http://www.ensonhaber.com...aklaniyor-2014-12-30.html
10'dan sonra alkol satışının yasaklandığı ülke ile yarışan yasaklamalardır. ben alkole tapıyorum amk nereden biliyonuz? gece 10'dan sonra alkol tüketmek bizde ibadet sayılıyor. içince sapıtanlar sağa sola mı saldırıyor? o zaman akşam 10'dan sonra dışarı silahla çıkmak da yasaklansın. kontrol mekanizmanız var mı? yok. ee o zaman daha ne bokum? alkol senin inancına ters olduğu için toplumdan uzak tutmaya çalışıyorsun. ötekine de namaz ters geliyor ''yasak'' diyor. bitti. konu kapandı. buradaki yasaklara baş eğiyorsan doğu türkistan'ın yasaklarının önünde eğileceksin bile.

ekleme: bak konu ne güzel yere geldi. kobani'de de müslüman insanların üzerlerine sözde müslüman yaratıklar saldırıya geçerken ''omo orodo moslomonlor zoror goroyor'' diyemiyordunuz. neden? müslüman kürt oldukları için mi? hahahah iki yüzlüler sizi.
sadece sütü bozukların hoşuna giden haber. bu habere sevinip türk olduğunu iddia edenler de var. ulan geri zekalı orada müslüman kadınların sokak ortasında başörtülerine saldırıyorlar, taciz ediyorlar. sen ona da "önemli olan türklük yea" dersin. mayasız herif seni.

"Ey iman edenler! Kendinizden (birbirinizden) başkasını yakın arkadaş edinmeyin, onlar sizin iyiliğinizi istemezler ve sizi sıkıntıda görmek ve yanlış şeyler yapmanızı isterler. Size olan kinleri ağızlarından dökülmektedir, kalplerinde gizledikleri kin ise daha büyüktür. Siz akledesiniz (dostunuzu düşmanınızı ayırt edesiniz) diye ayetleri böyle açıklıyoruz." (ali imran 118)

allah tüm müslümanlara yardım etsin.
--spoiler--

boykot şarttır.
(made in china, made in p.r.c)
çin malı alma, aldırma.

--spoiler--
(bkz: doğu türkistan a göçme nedenleri)
küfür tek millettir. mekan, zaman, kişiler farklı olsa da hedef tektir, islam düşmanlığı. Lakin bu davanın sahibi allahtır, sahibi hak olan bir davada zafer muhakkaktır.
doğu türkistan davasına destek çıkmayıp 200 fakir fukara uygur türkünü bile çin'e teslim edenlerin ağızlarına dolayıp durduğu cümledir.

çin doğu türkistanda nükleer deney yapar, tık yok.

çin doğu türkistanda katliam yapar, tık yok.

çin uygurları bölgeden sürer, tık yok.

çin en tehlikeli fabrika ve tesislerde uygurları çalıştırır, tık yok.

bütün bunların haricinde namaz ve tesettürü de yasaklamış çin.

nee!!!! vay şu aşağılık kızıl kafir çin!!!...

kusura bakmayın, özgürlük ve demokrasi algısı namaz ve tesettürden ibaret olan islamcılar doğu türkistan davasına destek falan çıkamaz. uygurlara en başta yaşam hakkı var mı ki bu 2. veya 3. dereceden haklara sıra gelsin.

hoş anlıyorum aslında. doğu türkistan davasına destekleri de sırf göstermelikten ibaret. yoksa benim tanıdığım akp, ezilen arap veya kürt değilse kılını bile kıpırdatmaz. onlara göre ümmet varsa yoksa sünni arap, sünni kürtten oluşuyor. müslüman türkler mi? onlara kazakistan yardım etsin.
konuşsun da görelim şimdi dünya liderini.
her ülke kendi kültürünü korumak ister. sen burada nasıl senin dinin dışında biri katledildiğinde(normal öldülmezler çünkü.) hak etmiş diyorsan onlarda aynı görüşte. bu ülke de idam cezası var, yani kendi vatandaşlarına bile acımıyorlar ki sana acısınlar. şimdi yasaklar konusunda; almanya'da her geçen gün fazlalaşan ırkçı gösteriler artıyor.sebebi; sevgili "dönemin başbakanının" oy uğruna gurbetçi vatandaşları gazlaması.
islâm fobisini böylemi yok edeceksiniz! her ülkenin kültürü var bunu korumak için seni katleder arkasına bakmaz. yaptırım falanda(kıçınıda yırtsan olmaz örn: israil gemi ) olmaz. devletime tehdit oluşturdular derler soramazsın bir daha.

müslüman kardeşim sen her millete tehdit oluşturuyorsun. çünkü sen eline gücü aldığında dini unutuyor, faşist bir diktayla saldırıyorsun. senin için din ahlâk bazlı değil. sen yönetime karışmaya çalıştıkça, sen giyime kuşama verdiğin çabayı(başörtüsü, şalvar vs..) dinin ahlâki boyutuna vermezsen seni süren çok olur. sen bunlar ateist, bunlar hristiyAn, bunlar yahudi vs. diye ayırdıkça seni bu ülkede bile defedecek olacak. filistin tarihine bak din nasıl kullanılarak ele geçirilmiş. arap baharı dediğin hareketlerin adam gibi araştırdığında dinin nasıl araç olduğunu göreceksin. sana inanma, yönetme, hakkını savunma demiyorum. sen dininin özünü savunmuyorsun, sen reklam yaparak kendini tatmin ediyorsun. burada sen rahatken senin yüzünden; suriye, libya, mısır, ...halklarının canı yanıyor. ileride bir çok kez daha yanacak! ve en büyük hırsım da filistin evet filistin halkı sizin dine sahip çıkamadığınız için bu halde! sen özünü unuturken türkiye'de filistin haline dönüşecek. sen böyle oldukça kafana vuran çok olacak!
Yakında yaşamayıda yasaklayacak olan çin zulmüdür.allah kardeşlerimizin yardımcısı olsun.
demek bu konuda çinin ilerisindeymişiz, bizde çoktan başlamıştı o uygulama ve biz uyanma sancıları çekiyoruz, 100 yıllık uyuşukluk birden açılmıyor.