bugün

Helal olsun adama. Kızını sevindirmek için farklı bir yol bulmuş.
Başka bir açıdan bakıldığında bir kızın küçüklüğünden beri hayalinin neden evlenmek olduğunu sorgulamama sebep olan olaydır. Hayali neden evlenmek de başka birşey değil?? O yaşta evlenmek kim tarafından kafasına sokuldu sizce? Biraz düşünmek lazım...

Not: Bu babadaki yürek keşke her babada olsaydı.
Unutulmayacaktir.
evliliğin bir mertebe olarak görüldüğü toplumumuzda bunu yapan babaya saygımız sonsuz. duygulandırmıştır. ancak;

neden evlenmemiş insanlar - eksik insan - sınıfında değerlendiriliyor anlamak mümkün değildir. evlenmek ne kadar iyidir evlenmemek ne kadar kötüdür ? tamamen kişilere göre değişen bir şey bu.

toplum evliliği bir hedef haline getirip, evlenmemiş insanlara baskı kuruyor. sonra böyle tablolar görüyoruz.

üzücü durumlar.
damatta bulaydı ya. kız daha mutlu olurdu.
Sadece kromozom açısınsan +1 farkı olan kızının mutlu olmasını isteyen güzel adam.ellerinden öperim.
Gece gece ağlatan babadır helal olsun wallahi.
oğlu öldükten sonra cenazesinde davul zurna çaldıran anne kadar trajik değildir.
başlığı görünce ilk aklıma gelen yabancı bir ülkede ki bir babanın yaptığı düğün diye düşündüm. helal olsun abimem kocaman yüreğine kocaman güzellikler sığdırmış ellerinden öperiz...
Şu bir gerçek her anne baba nın yapmayacayı şey.
Nelerini görük .
hatırlayınız.. evladına tecavüz edeni , kendi doğurduğ çocuğu ölüme terk edercesine camii avlusunda bırakanımı görmedik. Daha nicelerine şahit olduk.

Keşke her anne baba. bu baba gibi olsa..
Hangi baba Millet neder diye düşünmeden evladının mutluluğu için damatsız düğün dernek kurar..
Bu baba gibi .. Hangi baba.

Edit : sizce bu baba nın eli öpülmez mi..
bu memlekette adına baba denilen bir çok adam o iskeleye dikilen ''babalardan'' daha vasıfsız aslında.

bir de böyleleri var ki değil ellerini, ayaklarını öpesi gelir insanın.

şu hayatta bizi üzmeyi başarabilen onca siktiri boktan şey aklıma gelince kendimden utanıyorum. bizim derdimiz dert mi? kendimizden utanmalıyız bu gibi olaylarla karşılaşınca.

helal olsun, var olsun.
Geçenlerde spikerin ne gerek vardı sanki, diye yorum yaptığı olaydır.
Gerek var tabi. Kızının en büyük hayalini gerçekleştiren babaya da helal olsun buradan. Adamsın.
helal olsun diyeceğim bir baba,allah bağışlasın maşallah.
baba olmak böyle bir şey işte. yürek lazım. helal olsun sana baba be.
aile bakanlığı bu babaya ödül vermelidir. böyle insanların halen aramızda olması ne güzel.
ondan mutlusu yoktur o an hayatta. resimde bir melek görüyorum .
helal olsun babasıdır.
hasta insanları,çocuk gibi günahsızları , melekleri , ezik gibi göstermeye çalışan vicdansız gerçek ezikleri ortaya dökmüş babadır , insan turnusolüdür bir nevi .işte böyle adam gibi adamlar üremeli .orospu şansa bala sağlam da doğursa bunlar gibi ruhu şeytan oluyor bir yerden sonra .
adamın heykeli yapılmalı.
abimize helal olsun ne denile bilir ki başka.
(bkz: baba yüreği)
böyle insanları görünce dert ettiğim şeylere bakıp kendimden tiksiniyorum.

git gide yozlaşıp iğrenç mahluklar haline geliyoruz ve böyle güzel insanların nesli tükeniyor.
memlekette böyle taşşaklı insanlar da var işte. güzel haber görmeyi özlemişiz anasını satayım!
sabah sabah şu kareye duygulandım be

görsel

helal olsun o babaya. bunlar cenneti hak etmeyecek de biz mi hak edeceğiz. akıl hastası bir evlada sabırla bakmak ne kadar zor bir sınavdır yaşayan bilir. benim teyzemin 22 yaşında bir kızı var. o da böyle hasta bir kız ama çok kötü hasta. teyzem onun yüzüne evden bile çıkamıyor garibim. sürekli onunla ilgileniyor. bir bayram günü bize geldi ( anneme geldi yani, ablasına bayramlaşmaya geldi )

neyse, teyze kızı gözünü perdelere dikti ve '' baba ben korniş istiyorum, bana korniş al '' demeye başladı. babası '' kızım nereden bulacağım sana korniş '' dedi. ''bana ne dedi, korniş istiyorum, bana korniş al, kornişşşşş ' diye ağlamaya başladı. teyzem '' eyvah eyvah şimdi bırakmaz bunun peşini'' diye söyleniyor. babası gitti nalbura korniş almaya ama bayram olduğu için nalburlar kapalı. yok. bulamadı adam. geldi '' kızım ben sana eve gidince söz çok güzel bi tane alcam '' dedi. kız dinlemiyor, çığlık çığlığa kornişşş diye ağlamaya devam.

gittim kendi daireme odadan bi tane korniş koparttım. 1 metre kadar testereyle kestikten sonra indim aşağıya. teyze kızı elimdeki kornişi görünce '' kuki abiiii'' diye boynuma dolandı. aldı kornişi seviyor. annesi ağlıyor, babasının dudakları büzülmüş. annem de köşede içini çekiyor. abi özetle eğer cennet denen şey varsa - ki elhamdüllüllah müslümanım var- bu tür hasta insanlara bıkmadan sabırla ilgilenen her kişi en güzel makamda yer alacaktır/almalıdır.

yolculuk yaparken 3-5 dakka ağlayan çocuklara sabır edip dayanamazken seneler boyu ağlayıp sürekli bir şeyler isteyen bu hastalara bakmak büyük bir meşakkat gerektirir. onlara güzel bakanların eli değil ayakları öpülür abi. yaşayan bilir. hepsine sabırlar.
Prenses gibi olmus. Masallah cok yakismis.