bugün

Şimdi izledim. Amerika ilk defa dünyayı kurtarmıyor. Adamlar resmen bu yıl ortaya koyacakları oyunu resmetmişler. 2022 çok zor geçecek, Allah sonumuzu hayr etsin.
Filmi dün gece izledim. Güzeldi. Kahkaha atmadım ama sıkıldığım bi anda hiç olmadı. Jannefer abla rolüne çok iyi yakışmış. Zaten kadro çok iyi tek sıkıntı Leonardo dicabio'nun filmde ki çocukları neredeyse kendisi ile yaşıt orada bi tutarsızlık var ve bayağıda göze batıyor hemen.
film bence kaliteydi. tam bir kara komedi olmuş. 10 üzerinden 8 veririm ben bu filme. di caprio gerçekten büyük oyuncu. yine tek başına döktürmüş.
ilk başta çok sıkıcı bulmuştum filmi. yazıları okuduktan sonra zorla izlemeye devam ettim.

bu film iyiler ile kötülerin savaşını gösteriyor. iyiler; gerçekleri göstermek için yırtınan, çıkarı olmayan bilim insanlarını. kötüleri, gerçekleri görmemek, çıkarlarını korumak için çabalayan siyasi, modern diktatörleri.

inanılmaz şekilde son yıllarda türkiyede yaşanan siyasi dolapları da konu almış durumda.

çok basit gibi görünen bir filmin, bu denli bir mesaj vermesi inanılmaz!

umarım geleceğimiz, diktatörlük peşinde koşan, monarşi taraflarının elinde yok olmaz. dünyada yaşayacağımız çok az bir zamanımız var. ne zaman öleceğimiz bile belli değil.

bu arada, leonardo dicaprioçok başarılı bir oyuncu. jennifer lawrence da başarılı ama inanılmaz da güzel bir kadın. bayılıyorum. aşırı derece ruslara benziyor. bir yerlerden akrabalığı vardır kesin.
Adamdır!
Film sanki Amerika için değil de bizim ülkemiz için çekilmiş ya da onlarda da bizde dönen dolaplar dönüyor da bizim haberimiz yok...

Bilim kurgudan ziyade hiciv yönü ile ön plana çıkıyor, çıkarlar doğrultusunda alınan kararlar, yapılan reklamlar çok güzel iletilmiş.

Şu bedava olan krakerler için herkesten 10 dolar alan general favorim, adam tam bir king...
Herkes konuyu çok uzatmışlar sıkıldık filan demis, oyuncuların popiliginin ekmegini yemis filan demis. Valla ben cok begendim gayette bizi anlatan bir film olmuş bencede. Amerikalıların bu sefer dünyayı kurtarmıyor olusu bir miktar üzse de sükür bizim öyle bir durumda nassla filan kuruklu yıldızın havasını alacak liderimiz var eyyy kuyruklu sen kimsin yaa.
Leonardo'nun bugüne kadar izlediğim en kötü filmi.
Efsane bir kariyere sahip olan oyuncu böyle iğrenç bir filmde nasıl oynar aklım almıyor.
film, düpedüz kapitalizm karşıtı senaryoya sahip.

tıpkı black mirror gibi.

soylent green gibi.

mad max gibi.

diktatörmüş, monarkmış.

zırvalamaya gerek yok.

bu dünyadaki orospu çocuklarına patron deniyor.

ve patron denilen orospu çocuklarının kahır ekserisi, bilhassa da milyarder asilzadeler kar maksimizasyonu için bilim ve akıl dahil her şeyi manipüle etmeye açık, güç bağımlısı, narsist megalomanlardır.

hepsi azgın birer oligark ve diktatör, ellerine servetlerini katlamalarını sağlayacak herhangi bir fırsat geçtiğinde oluk oluk kan dökeceklerine dair hiçbir şüpheniz olmasın!