1. 1.
  yaz mevsiminde akdenizden alınan erimeye yüz tutmuş, toptancı halinde bile alıcı çıkmayan domateslerin, salça fabrikasına götürülmesi için, kamyonlara kasasız halde doldurulmasının akabinde yolda giden kamyondan süzülen sıvı. bir kamyon domates gideceği noktaya ulaştığında yarım kamyon kasaya inmiştir.
  2 ... paleface
 2. 2.
  yararı kanıtlanmış, günde en az 2 bardak içildiğinde kansere karşı koruyuculuğu olduğu söylenen, taze domateslerden yapıldığında tadı nefis olan içecek.
  ... peytonpeyton
 3. 3.
  kokarca kokusunun bilinen tek çözümü.
  2 ... venividivici
 4. 4.
  alkolün etkisini ve kendisini alan içecektir. *
  1 ... cranium
 5. 5.
  (bkz: karanfiller ve domates suyu)
  ... t square
 6. 6.
  sabah aç karnına içildiğinde kilo vermeye yardımcı oluyormuş. faydalıymış. sonra yerini ılık suya birkaç damla sıkılmış limona bıraktı.
  2 ... antuza
 7. 7.
  dometes corbasi yerine icilen antioksidan icecegi..
  icinde antioksidan varmis deyip antioksidanin ne ise yaradigini bilmeyen ama faydali oldugunu dusunen kisilerin de saldirdigi urundur..

  bunu icen bunu da icti;
  (bkz: nar suyu)
  ... manyak miyim neyim
 8. 8.
  c ve e vitaminleri bulundurur. Domates suyunda bol miktarda bulunan likopen adlı madde kısır erkeklerde sperm yoğunluğunu ve hareketliliğini arttırarak kısırlığı önler ve Prostat kanserine yakalanma riskini azaltır. Bir C vitamini olan domateste bulunan likopen grip virüsüne kar$ı bağı$ıklık sistemini de güçlendirerek vücudu grip ve nezleden korur. likopen vücudu kalp hastalarıklarına kar$ı korur. hazmı kolayla$tırır ve vucüdün su tutmasını önleyici özelliğe sahiptir.
  kan basıncının dü$ürülmesinde de etkisi vardır.

  Bir bardak domates suyuna bir tane çiğ yumurta kırınca, Cystein diye bir tür protein içeren bi karı$ım meydana gelir. ve bu karı$ım vücuttaki zehirli maddelerin bir an önce dı$arı atılmasını sağlar.
  1 ... nenesini damdan atan cocuk
 9. 9.
  mayhoş bir tadı olan, tok tutan garip bir içecek.
  ... sovenist sovalye
 10. 10.
  dış hat uçuşlarında kola dan sonra en fazla servis edilen içecek türü.
  ... imhotep