bugün

eczacilarin bunu okumayi ögrenmek icin üniversiteye gittikleri söylenir.
(bkz: çivi yazısı)
yazan kişinin kendisini çok karizmatik sanmasına sebep olan yazı.
frascayla ibranice arası bir yazı türü.
kendisinin bile okuyamadığı bir eczacılık dergisinde gördüğüm ayın reçetesi gibi kategorilere girebilmiş bir dildir.
azkıdlanırıy kuoamınn ükümmn mağıdılo, azneb nekidninirel ilbe ub enbim azyım ım idey üşdünküdirel zayı içmibi...
açıklaması (yazdıklarını okumanın mümkün olmadığı, bazen kendilerinin bile bu benim yazım mı diye düşündükleri yazı biçimi)
eczacıların okumak için özel ders aldığını sandığım yazı çeşiti.**
bir çeşit hiyeroglif olmalı.
doktarların o kadar eğitimi boşuna mı aldık lan biz, 6 yıl fakülte, 2 yıl uzmanlık, daha sonra hede hede okuyalım, siz kolayca okuyun oldu anasını satayım, demek istedikleri zannedilen * ya da öğrenci iken hızlı not almaktan bozulan sonradan, yazıyı düzeltememe hadisesi olabilir...
recete deki bilgilerin hastalar tarafından okunmasını engellemek veya başka bir nedenden dolayı son derece kötü biçimde yazılması sonucu ortaya cıkan cıkmazdır

sırf bu yüzden ezzacılık fakültesi kurulmuştur...
(bkz: doktor yazisi)
!'^^'++%&%&//()=/)=? şeklinde yazıları olan ve eczacıların bir şekilde çözebildikleri bir çeşit şifre
eczacılıkta bununla ilgili ders vardır.* ayrıca eczacıların kapsamını bu kadar daraltmak onlara haksızlıktır kanımca.

(bkz: ezzacılık)*
üniversitede not tutma alışkanlığından veya devlet hastanelerinde doktor başına düşen hastaların çokluğundan dolayı bir türlü okunamayan yazılar. gözleri kısıpta okunabilir*
OSS sonucunda tıp fakultesini seçen ve giren, yazısı da çok güzel olan arkadaşın çok ilginç bir şekilde değişiminin gözle görünür kanıtı. Her doktorun yazısı kötü olacak diye bir şey mi var da arkadaş hemen yazısını değiştiriverdi* yoksa tüm sene hocaların ağzından çıkacak her sözü hemen yazma uğraşında olması mı yazısını değiştirdi diye tartışma konusu olmuştur bizim için.*
(bkz: da vinci şifresi)
"okunaksız" tanımıyla, "genellemedir". gayet okunabilir şekilde yazan doktorlarımız da vardır oysaki. bunun ceremesini çektirmişlerdir insanlar, hala da çekerim babamın doktor olmasından mütevellit. *
misal:
x : yahu bu doktorların yazısı mesela, okunmuyor kardeşim...bla bla....
ben : ama hocam benim babamın yazısı oldukça okunaklı, muntazam!
x : yaw bırak şimdi
ben : >:I
okuyabilmek için doktorluğu bitirmiş olmanın gerektiği yazı türüdür. fontu var mı merak etmekteyim... doktor theme hazırlanmasını istiyorum uludağsözlük için.

(bkz: birbirinin yazisini okuyamayan doktorlar)
(bkz: bir doktorla msnde yazismak)
(bkz: tanri bizi korusun)
birçok arkadaş * mezun olduktan sonra bu konuda görüşlerin değişeceğini umuyoruz zira tıp fakültelerinde inci gibi yazılarıyla pek çok öğrenci okumaktadır.
sadece eczacılar ve doktorlar arasında iletişim sağlamak için oluşturulmuş yazı dili. sanıyorum hastaların reçetede ne yazdığını anlamamaları özellikle istenmiştir. belki de biz anlayamıyoruz ama reçetenin üstünde 'sayın eczacı bak dikkat et bu adam deli, zaten reçetenin renginden de belli oluyor' yazıyodur. açık olan böyle yapay bir yazı dilinin var olduğudur. çünkü o reçeteleri yazan doktorlar kendilerinden heyet raporu için yazı istendiğinde herkes anlasın die inci gibi de yazabilmektedirler.
cem yılmaz'dan

- o yazı ne demektir biliyor musunuz ? hehe....
ben 35 sene okul okudum,* al sen de bunu oku !
- bir daha pazar listesini yazdırmayacağım sana. hiçbir şey okunmuyor, ne bu böyle doktor yazısı gibi...
- nasıl yani, ben zaten doktorum hanım !
- iyi ya işte biz ne dedik...
- !?!?!
normal normal yazan 1. sınıf tıp fakültesi öğrencisinin yazı biçiminin yıllar içinde evrimleşip 6 sene sonra alacağı hal.
(bkz: enigma)**
doktorların her seferinde yazdıktan sonra suratlarında bir tebessümle hastalarının eline verdikleri yazı.
heralde uzun ve nobetli günlerini biraz da çekilir ve eğlenceli kılmak için yarattıkları bir uğraş olmuştur kendilerine.
öyle ki,
annem bir gün bana
"ya oğlum, şu enrty midir nedir sen bişey yazıyosun ya öyle internete, bi gün de doktor yazısının hastaları tarafından anlaşılamaması diye bi başlık açsana" sözü işitilmiş, dumur olunmuştur.*
(bkz: sözlüğün hayatınızı ele geçirmesi)