ezel dizisiyle dalga geçen ve her pazartesi 13.30-13.45 arasında best fm'de yayınlanan radyo dizisi.
türkiyenin ilk radyo dizisidir.dayıyı ceyhun yılmaz, anlatanı ise mutlu yeşiltepe seslendirmektedir.
az parayla fazla posta çalışan ve sürümden kazanan güzel eskort kız.
"alırım oğlum ben senin mısır koçanı kokunu,alırım" repliğiyle beni yardıran türkiye'nin tek radyo dizisi.
yakında atv radyoya gecmesi muhtemel radyo dizisi.
10 numara yağ 'ın oğlu dizel.
3.70 lira gibi fahiş bir fiyat üzerinden ülkemin insanlarını düdükleten maşa.
1 tl değil.
2 tl değil.
3 tl değil.
4 tl sınırında.
Mazot ve ya motorinin diğer adı. setan katsayısına paralel olarak kaliteleri ölçülür. iyi bir dizel yakıt 98 ve üstü setan sayısına sahip olmalıdır.
--spoiler--

Dolarda görülen düşüşün ardından motorinde bu geceyarısından geçerli olmak üzere indirime gidildi.
Motorinin litre fiyatında bu geceyarısından geçerli olmak üzere 8 kuruş indirim yapılacak.
--spoiler--
kış aylarında gereğinden fazla zorluk çıkartır, hele ki o zorluğun adı 74 mercedes ile birleşince işkencenin tadından yenmez.
an itibariye yüzde 1.83 zam gelmiş yakıttır. ver tayyibim daha çok ver.

edit: http://ekonomi.milliyet.c....2012/1526469/default.htm 2 saat sonra gelen indirim haberiyle yüreklere biraz olsun su serpildi.
bezinden yoğun ve güçlüdür.
kıymetli bir mücevherat.
marmaris barlar sokağında çalışırken müşteriler dizel istediklerinde çok şaşırmıştım meğer kola ile bira karışımına dizel deniyormuş..
bira+sprite = shendy'de oluyor.
herkese renkli günler
pis yedili dizisinde nevzat çiftçi nin oynadığı karakter.
benzinle bu aralar baya iyi yarişan yakıt türüdür.
ilgi çekici olsa da pek de karlı değildir.

yakıt kalitesiz olduğu için, verim almak için sıkıştırma oranları yükseltiliyor. bu sebeple daha büyük silindirler kullanıldığı için de oluşan gürültü dayanılmaz hale geliyor. türkiye'deki yakıt standartları ise ayrı sıkıntılı. kükürt oranı standartları vasat durumda. kullandığımız araçlar 50 ppm kükürt oranına göre üretilmesine rağmen, türkiye'de 15.000 ppm'e kadar satış izni var. bu yüzden ucuz diye alınan dizel araçlar, kalitesiz yakıtlardan ötürü ha bire tamir ihtiyacı duyuyor ve astarı yüzünden pahalı hale geliyor.
Şu saatlerde dönen tatlı geyiğin içine etmek istemem ama yine zam gelmiş.

http://www.haber3.com/mot...geldi-haberi-2453384h.htm
7 krş kadar indirim gelmis. 50 liracilar size yok
araba dizel alınır çok az yakıyor 180 tlye 45 ltye 1200 km yol yapıyorum şehiriçi şehirdışı karışık araç 1.6 dizel
ismini, mucidi rudolf diesel'den almış, içten yanmalı motor türü.
Alman rudolf diesel tarafından icad edilmiş motor, kendisi daha sonra bir geminin güvertesinden okyanusa atlayıp intihar etmiştir.
Bu devirde ekonomik açıdan en kullanılabilir araba yakıtı.
Benzinle arasında sadece 0.5 kuruş farkı kalması, benzinli araçlar mı daha mantıklı yoksa dizel mi tartışmasını yeniden gündeme getirdi.

Şu anda dizel araç sahibiyim, 2 sene önceye kadar atmosferik motor lpgsiz benzinli araç kullanıcısıydım. Benzin, dizelden 40 kuruş daha ucuz seviyeye gelmediği müddetçe dizel almak daha mantıklıdır. Benim aracımın ortalama yakıt tüketimi 100/4.5 Litre. Bu seviyeyi ancak 1.0 ya da 1.2 tsi, tce gibi benzinli turbo motorlar yakalayabilir belki. Bu motorlar da uzun ömürlü motorlar değil ne yazık ki, fiyatları da dizellere yakın. Avrupalı bunlara maksimum 4 sene binip sonra hurdaya veriyor, düşük hacimden kaynaklı motorun erken bitmesi söz konusu bu araçlarda. Dileyen araştırabilir. Tsi, tce motora sahip araç sahipleri 4. seneden sonra üzülecekler çıkaracakları sorunları görünce.

''Ama dizelin bakım masrafları çok fazla'' olayı bir şehir efsanesidir. indirimleri takip ederseniz, yıllık bakıma serviste 650 tl verebiliyorsunuz. Ya da ustanıza götürüyorsunuz, 300 tl'ye yaptırıyorsunuz. Benzinli araçların da yıllık bakım fiyatları hemen hemen aynı. Vergi dilimlerinin zaten yakıt tipiyle de bir alakası yok, tamamen motor hacmiyle, aracın yaşıyla alakalı.

Dizel biraz nazlıdır evet, ilk çalıştırmadan sonra 5-10 dakika motorun yağlamasını beklemek, yoldan geldikten sonra hemen motoru stop etmeyip 5-10 dakika turbonun kapanmasını beklemek gibi küçük detaylara dikkat ederseniz, aracınız da genç bir araçsa(benimkisi 2 yaşında) dizel motor on yıllarca size sıkıntı çıkarmaz. Yeter ki arabaya bakın.

Bir diğer husus da, dizelin benzinle aynı fiyat olmasına sevinip ''ne oldu dizelciler'' diye sevinen benzinci tayfaya acıyorum. Olay sadece hususi otomobillerin kullandığı dizel yakıt değil arkadaşım. Bu yakıtı toplu taşıma araçları kullanıyor, nakliye araçları kullanıyor, iş makineleri kullanıyor, tarımsal makineler kullanıyor. Dizelde olmayan indirim, hatta dizele gelecek olan zam senin yediğin domatesin bile zamlanması demek. Dizel = altın suyudur, benzin ise keyfi bir yakıttır.