Rezillik amk rezillik. Ülkenin çok ihtiyacı var ya...
şeytan diyor kapat dövmeleri uzat sakalları 3 dua öğren, birkaç çocuk bademle, kadınları orospulukla suçladığın birkaç video çek, biraz mide bulantısı ilacı iç git başvur.
ülkede 90.000 cami varken normal. doktora, hakim, savcıya, öğretmene hiç ihtiyacımız yok tek laızm olan din adamı bu ülkeye.
istihdama katkı, ha kamu da tasarruf tasarruf derken bu kadar kadro şişirmeye ne gerek var o da ayrı ama tabi seçimler yaklaştı.
asgari ücretli imam olsa kimse başvurmazmış mış. osmanlı devrinde imamlar bırakın para almayı, durumu olmayan vatandaşlara ceplerinden yardım ederdi.
Doğru karardır. Mühendise ihtiyacı yok zaten bu ülkenin 2023 te almanyayı imanla fethedecez.
hücuma kalkmaya sebep olabilecek olaydır. maaş iyi lojmanda veriyorlar fatura derdi de yok bildiğim kadarı ile. bizim caminin hocasını ne zaman görsek arabaya binip bir yerlere gidiyor tam ezan vakti. hocam nereye diyoruz işim var diyor izinliyim diyor. namazı kıldıran var illa ki. hem para kazanıyorsun hem ibadetlerini yapıyorsun hemde ibadet yaptırtıyorsun. her bakımdan güzel meslek.
Allahın izniyle o imamlardan birisi olacağım bu dönem zaten namaz kılmayı seven biriyim.
ülkede imam başına 6 imam düşüyor anasını satayım.
Bazen diyorum deistler dinden uzaklaşmakta haklı mí acaba.

Allah'ın dininden ziyade putperestliğe benziyor şimdiki islam bence.
böyle giderse ülkede cemaat kalmayacak benden söylemesi.
Yetmez birkaç milyon alınmalı. Sonuçta adamlar namaz kılacak.
imam müezzin yerine 4000 TL verip gıda, hayvancılık mühendisi falan al da millete şarbonlu et yedirme.
Her mahallede en az 2 cami var. Cemaati pek az. Zaten kadinlarin gitmesi hoş görülmüyor normal aylarda. Yani tüm turkiyeyi düşünün bir sürü alsa da yetmeyecek.
Camilere cemaat atanacaktir 5 ogun yeme icme+ssk+2000 tl maaş diye ilan vermeleri de yakindir.
(bkz: imam buna bayıldı)
din ve devlet işleri birbirinden ayrıdır diyip, diyanet işleri diye bir devlet kurumu kurulursa ülkede böyle olur.

kimse kusura bakmasın. diyanet işlerini kimler kurduysa, hatanın bir kısmı da onlardadır. şimdi böyle yıllık 7 milyar tl bütçesiyle falan uğraş dur. laik bir ülkede diyanet diye kamu kurumu mu olurmuş ?
Yerin yüzlerce metre altında maden çıkarmak için asgari ücretle çalışan işçiler bu durumları sorgulayıp isyan etmedikçe, bu konuda suçlu devlet veya diyanet değil, isyan etmeyen işçilerdir.
Hükümetin iletilerini halka ulaştıracak. Bir nevi ulaktır onlar. Keske her köye okul, her okula branşında öğretmenlerde böyle fazla fazla atansa..
Ülkede tarih, coğrafya, felsefe,fizik öğretmenlerinden daha çok atanan imamlar var. Her mahalleye cami yapın, sonra ezan vakti imamlar koro halinde başlasın birisi Allahu Ekber derken öbürü la ilahe illallah desin ve bu karmaşayı ortadan kaldırmak için merkezi ezan sistemini getirin, hayat imamlara bayram olsun mis! Ee ondan sonra da yine durmadan imam, müezzin atamasını yapın. Ve birisi çıkıp " 4 yıllık eğitim fakültesini bitirdim, atanmak istiyorum" dediğinde, " canım sizde başka iş alanlarına yönelin " denilsin. Ne ala memleket!
Hah o onbinlerce imam ile ne dolar ne f-35 ne de s400 e ihtiyacimiz kalmaz. Cok dogru yoldasin reyiz kabilemizin reyizisin...
cemaat yine binlerce lira maaş alan imamın arkasında saf durup "uydum hazır olan imama" diyerek niyet edecek, Kuran'daki şu ayetten habersiz bir şekilde...

yasin/21: "Sizden bir ücret istemiyenlere uyun. Onlar doğru yoldadır."
Vah benim guzel ulkem vah...
saçın efendiler, saçın.
bitirinceye kadar saçın.
sevindirici bir gelişme. her tarafa cami açılıyor ee haliyle açıklar oluyor doldurulması gerkeir.