bugün

Fenerbahçe, Liverpool'un Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Kuyt'un bonservisi için sarı-lacivertli kulüp Liverpool'a 1 milyon euro ödeyecek.fenerbahçeye hayırlı olsun
bir an kendimi fotomaç gazetesi anasayfasında hissettiren haberdir.

edit: başlık değişti. fenerbahçe'ye hayırlı olsun dediğimiz transferdir. 1 milyon çok düşük bir rakam. hiçbirşey yapmasa türkiye liginde toz attıracak kapasitededir kendisi.
müthiş bir transfer. bu adam o kadar iyi oynuyor diye uyuz olurdum türk takımlarıyla karşılaştığında en sevmediğim tipti liverpool'da. adam tam savaşçı koşuyor bir kere. yeteneği desen dicek söz yok. türkiye'de çok iş yapacak akıllı bir transferdir. hayırlı olsun.
bonservisini bu kadar ucuza alınabiliyorsa bu işte bir iş vardır.

not(çok eksilendik fenerbeşli kardeşlerim çok iyi bir atasözü var ucuz ettin yahanisi olmaz buda o misal)
çok hayırlı bi transferdir fenerbahçeme.
hayırlı olsun ama çok büyük iş çıkarır mı bilmiyorum. iş çıkarır mı onuda bilmiyorum. 2007 2008 yılının kuyt ı olsa tamam diyeceğimde bu aralar bu adamın yapacağı işi yapacak topçular vardı bizde. bekleyip göreceğiz.
harika bir haberdir. hayırlı olması dileğiyle.
sözleşmesinde yeralan bir maddeye göre son senesinde 1 milyon euro getirirse serbest kalacak olan oyuncuyu fb neredeyse bedavaya almış oldu. bizim ligimiz için çok iyi bir oyuncu.
Bazı takımlar son 4 transfer döneminde bu oyuncunun pesinde koşarken, fenerbahçemiz hızlı bir kontraatakla bitirmiştir transferi.
O bazı takımların taraftarlarının biraz zoruna gitmiştir tabii.
fenerbahçe cumhuriyetine hoşgelmiştir.
golleriyle rakip takımları boğsun inşaalah. *
ligimizde iş yapabilecek bir oyuncudur. fenerbahçe adına iyi bir transfer. umarım avrupa'da mücadele edecek tüm takımlarımız güzel kadrolar kurar ve başarılı olur. başta galatasarayımız tabii ki de.
şaşırtan bir transferdir.
fenerbahçe' ye fazlasıyla yarar sağlayacaktır, yatmaya gelmez çok hırslı bir futbolcu.
not:galatasaray'lıyım.*
tıpkı guiza gibi taakıma ayak uyduramayıp
yazarlar eleştirilecek , taraftar tarafından
küfür yiyecek futbolcudur. burası türkiye
beyler alışın böyle olaylara. havalı bir şekilde
gelir kovularak gider.
yinede bir galatasaray'lı olarak hayırlı olsun diyorum. malum türkiye'ye yıldız futbolcu
pek gelmiyor. umarım bu diğerlerine örnek
olur.

Bakalım ünal başgan ne yapacak.
kayt köyt kuyt gibi çok çeşitli isim telafuz versiyonlarını artık sıklıkça duyacağımız transfer.
kuyt bitmiş.

-oktay derelioğlu
7 yaşından beri liverpool sevdalısı,her daim dirk'ü sevmiş biri olarak böğrüme bıçak gibi saplanan transfer haberidir. bildiğin iştahım kaçtı,ona buna fırça atmaya başladım yüzüm gülmez oldu haberi aldığımdan beri. hayır bari beşiktaş'a gelebilseydi diyorum ama maaşını ödeyemezdi beşiktaş, ne yapalım,kendisini bu sonbahar anfield'da izlemek nasip değilmiş,el mecbur, fenerbahçeli pederle kadıköy'de bir maça gidip çıplak gözle görürüm kendisini.

umarım beşiktaş'a karşı coşmaz, bir sikimden anlamayan türk skor basını tarafından yerden yere vurulmaz da değeri verilir. kendisi klasik bir golcü değildir,olmadık goller kaçırabilir ama giydiği formayı teriyle sırılsıklam edene kadar mücadele eder, sağda solda,ortada,forvette her yerde koşar mücadele eder,ısrarcıdır,yılmaz,kora kor savaşır. dirk kuyt demek mücadele demektir.
herşeyden evvel bilmemiz gerekir ki bu adam ceza alanı golcüsü değil, sene de 15 gol beklemek hayal ondan.

ama takım savunmasına inanılmaz katkı da bulunur. onun gelişiyle mehmet topuz orta göbekte kullanılabilir çünkü tam olarak topuzun bölgesinde oynayacak bir oyuncu.

32 yaşında olması tek dezavantajı. 3 yıllık sözleşme çok uzun.

diğer taraftan nasıl ki liverpool taraftarının sevgilisi olduysa bizim taraftarın da sevgilisi olacaktır çünkü gönülden yürekten oynar, kolay kolay sakatlanmaz, istikrar abidesidir, savaşır, çata çat mücadele verir, tekmeye kafasını sokar, gerekirse kafasını yardırır.

sırtı dönük ceza alanı golcüsü değildir kesinlikle ama profesyonelliğin el verdiği kadarıyla onu da zorlasan oynar. son vuruşlarına göre attığı paslar, açtığı ortalar çok daha iyidir.

1 milyon euroya bedava geldi, burası tartışılmaz, 2 yıl önce isteseydik fiyatı 15 milyondan aşağıya olmazdı.

yani dirk kuyt'tan ne bekleyeceğimizi bilmemiz lazım. ''hollanda milli takımı oyuncusu, sene de 20 gol atar'' dersek havamızı alırız ama 10 asist yapabilir oynama süresine göre, ben bunu beklerim şahsen ondan.

şu bir gerçek ki sağ kanatta gökhan gönülle birlikte orayı karartacaktır çünkü bitmek tükenmek bilmeyen bir ciğeri, gücü vardır.

dezavantajları; 3 yıllık sözleşme, 32 yaş.

avantajları; takım oyuncusu, istikrar abidesi, savaşçı.

varlığı yokluğundan iyidir bence.

böyle oyuncular her takıma lazımdır, formayı gözü kapalı emanet edersiniz, ahh keşke genç olsaydı biraz daha.
yaşı, temposu, çağdışı futbol sitili ve halihazırda oynadığı mevkide ondan on yaş genç stochun olması nedeni ile son derece gereksiz bir transferdir.
1 milyon euroya süper transfer olmuş fenere. Tuncayın daha iyisi. Koşuyorlar , savaşıyorlar , benzetiyorum ben.
`https://www.facebook.com/...08&type=1&theater` çubukluyu giymiştir.
fenerbahçe düşmanlarını kıskandıran transferdir. ayrıca türk futbolcuların emekli yaşı 34 olduğu için yaşlı sananlar vardır avrupa da emekli olma yaşının 38 olduğunu hatırlatmak gerekir.
beni bir an için heyecanlandıran transfer, inşaallah guiza gibi olmaz ama şunları okuduktan sonra heyecanımın sönmesine sebep olmuştur.

--spoiler--
Dirk Kuyt bu sezon Liverpool'da Premier Lig'de oynadığı 34 maçın 22'sinde ilk onbirde sahaya çıkmış ve rakip filelere de 2 gol atmıştı.
--spoiler--
32 YAŞINDA Ki ADAMA 3 SENE iMZA ATTIRIRKEN MESSi OLSA DÜŞÜNECEKSiN, 35 YAŞINDA iYi OYNAYABiLEN ÇOK AZ ADAM VARdır.

FENERBAHÇE'NiN PARALARINI SAÇIN SOKAĞA BAKALIM NASIL OLSA HESAP SORan yok. aziz başkan çok yaşa.
bir galatasaraylı olarak fenerin bu transferi için tebriklerimi sunuyorum ama şu soruyu sormadan edemeyeceğim. kuyt 1 milyona alınıyordu madem guiza neden 27 milyona alındı ???
çok istikrarlı forvettir. geçen sezon oynadığı 34 maçta attığı 2 golle bunu göstermiştir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar