bugün

(bkz: öss ye üniversite kimliği ile gitmek)
(bkz: sürücü kursuna araba ile gidip gelmek)
2007 itibariyle ehliyetsiz araç kullanmaktan ötürü 232 ytl para cezası ödemektir.
(bkz: trafik cezaları)
sınavı yapan hocalara kapak olacak hadisedir. *
şahsımın direksiyon sınavında şahit olduğu hadisedir. orada sınav için sorumlu bulunan trafik müfettişlerinin bu kişilere bir şey dememesi de ayrıca düşündürücüdür.
be ne perhiz bu ne lahana tursusu ya da onun gibi birsey olsa gerek. olsa olsa zaman gecirmek icin geliyordur bu kisi kursa ya da dalga geciyordur bir seylerle..
subaru impreza sti ile önce makaslar atılır park etmeden önce donut çizilir ve yine el freni ile 2 arabanın arasına sol ayak freni kullanılarak girilir. sonra kapı açılır ve ;

+ direksiyon sınavı burada yapılıyormuş sanırım .. ?
arabada havalı korna varsa ve sınava yetişmeye çalışılıyorsa komik bir görüntü oluşturabilecek durum.
(bkz: geneleve sevişerek gitmek).
gayette yapılması gerekendir, hem kişi kendi arabasına alışkın olduğundan rahat bir sınav geçirecek hem de o kadar insanın sırasını beklemek zorunda kalmayacaktır.
bir türkiye gerçeği.
bu ne yaman çelişki dedirten düpedüz çelişkidir.
yapmak istediğim eylemdir lakin o havayla gidipte sınavdan kalırsam rezilliği siz düşünün.
bu iş benim için çoktan bitmiştir, formalitelerle uğraşıyorumun resmidir.
e sınıfı ehliyet alınıyorsa sorun yok.**
kuzenimin geçenlerde gerçekleştirdiği faliyet burası türkiye çok görmedim aslında.
ironidir.
bunu yapan adam " rahatım " profili çizmektedir.
fark sınavı ise herhangi bir yanlışlık ya da anormallik bulunmayan durumdur.
hangi ehliyet için sınava, gireceğini belirtip sonra ironi kurulması gereken hede.
sultangazi'de gerçekleştirmek istenendir. zira sultangazi sürücü adayları için biçilmiş kaftandır ve bu nedenle tüm alibeykoy, eyüp, gaziosmanpaşa, beşyüzevler, küçükköy, yeşilpınar civarındaki sürücü kursları direksiyon dersi ve sınavı için sultançiftliği-gazi mahallesi arasını tercih etmektedir.
eskidenmiş o. sınavda kullanılacak arabalar olmadığı için ya ev halkından birisinin arabasını almak gerekiyormuş ya da araba kiralamak gerekiyormuş. parkurlarda şurada bir tur atıp gelelim şeklinde değilmiş mesela, virajlı yollar, geri vitesle gidilecek yerler... park etmek bile sınava tabîymiş mesela.
sabah uyandım kahvaltı bile yapmadan aceleyle giyindim halbuki sınava daha 2.5 saat var ama sezenin dediği gibi garanticiyim korkuyorum. neyse tam asansöre bineceğim kapı açılıyor yarı uykulu babam

-nereye gidiyorsun?
-ehliyet sınavına.
-neyle gideceksin.
-hedeye kadar yürüyüp dolmuşa bineceğim.
-al arabayla git.
-yok baba dolmuşla giderim daha çok var zaten**
babanın ısrarı karşısında araba alınıp sınava gidilir ayıp olmasın diyede okulun bir sokak aşağısına park edilir.**
ehliyet sınavına arabayla gidip, sınav heyecanıyla kursun arabasına adapte olamayıp, arabayı kaldıramamak, vitesle kavga etmek ve sonunda sınavda çuvallamak... yazık bana be sözlük. çok yazık.
şoför koltuğuna oturulmadığı sürece bir gariplik yoktur.